Заяви і скаргиЗаява про злочин

Як і куди подавати заяву про злочин? Що робити, якщо проти Вас скоєно протиправний злочин? Читайте далі

Якщо, раптом, Ви стали свідком будь-якого правопорушення перше, що необхідно, думаємо, Ви знаєте – телефонувати 102. Спокійно пояснити, що сталося та по можливості описати прикмети злочинця. Далі, свідомий громадянин, повинен подати заяву до районного відділу міліції або НАПИСАТИ СКАРГУ НА НАШОМУ РЕСУРСІ.

Вона може стосуватися факту нападу, сутички, побиття, розбою. Все це описуєте в письмовій заяві або усній формі. Міліція все повинна записати і дати написане на підпис Вам, такий собі протокол. Далі в журналі –реєстрації оформлюється Ваше звернення і дається талон –повідомлення.

Подивившись на талон, Ви побачите, що в ньому є дві частини: талону –корінця, і талону-повідомлення – тут вказуються відомості про того, хто прийняв Вашу заяву.  До речі, не забувайте, що дзвінок із мобільного на 102 – є безкоштовним. Тому, якщо раптом стали свідком будь-чого – телефонуйте одразу.

Щодо анонімних повідомлень, заяв – вони не реєструються, ба більше, не розглядаються міліцією. Достовірна анонімна використовується тільки у власних джерелах міліції. Щодо заяви про злочин – оформлюється вона звичайним методом, як і будь-які заяви про деякі з них, ми вже писали. З правого боку на чиє ім’я, управління, а далі «Заява» і у вільній формі розказуєте причину написання Вашої заяви. Головне, щоб вона була підписана Вами, якщо Ви її складали.

Що робити, якщо заяву про злочин не приймають?

Міліція повинна приймати заяви про злочин цілодобово, не залежно від свят чи інших заходів.  Немає значення, навіть, де Ви стали свідком злочину, просто прийдіть у найближчий пункт міліції і оформляйте заяву про злочин.

Ну, якщо, все буває, міліціонер відмовляється приймати заяву про злочин – скаржтеся. Можна написати  лист-скаргу на ім’я його керівника або до суду, або до прокурора. Щодо не прийняття заяви про злочин, то – це є відвертим порушенням законодавства. Діє Закон України “Про звернення громадян”, наказ МВС України від 14.04.2004 №400 “Про порядок приймання, реєстрації та розгляду в органах і підрозділах внутрішніх справ України заяв і повідомлень про злочини, що вчинені або готуються”.

Як впевнитися, що заява про злочин розглядається?

Той талон, про який ми говорили раніше – є засвідченням  написання Вашої заяви про злочин. За допомогою нього можна і прослідкувати, як справи з Вашою заявою. За реєстраційним номером в черговій частині і можна дізнатися про результати розгляду заяви.

Але не переймайтеся, міліція має  три дні, для того, щоб визначитися, що ж робити з Вашою заявою – чи порушити кримінальну справу, чи відмовити. Відповідно до нашого КПК – той, хто написав заяву – повинен бути проінформованим письмово. Тому пишіть заяви  про злочин і не переймайтеся, допомагайте Україні бути чесною державою!

Опубліковано: "ЕКСУ"

Опубліковано: "ЕКСУ"

"Електронна книга скарг України" - твій гідний удар по беззаконню. Ми публікуємо скарги звичайних людей для журналістів з усієї України. Досить мовчати!

Related Posts

Рекомендуємо почитати

Selected Title

Архіви

Електронна книга скарг України

Електронна книга скарг України. Твій нищівний удар по беззаконню. Ми 7 років захищаємо звичайних українців, публікуючи їхні скарги для журналістів.

У нас дуже гарна розсилка. ПОДИВИТИСЯ ПРИКЛАД
Ми з Вами вже хвилину.
Давайте продовжимо?
Підпишіться, щоб отримувати якісну аналітику та цікаві статті або долучайтеся до Facebook
Підписатися!
Ні. дякую!