Заяви і скаргиЯк писати лист-прохання – зразок

Лист –прохання, майже те саме, що і лист-звернення. От тільки форми будуть різні при зверненні, ніж при проханні. Як написати лист-прохання, зразок, та поради від журналістів “Електронної книги скарг України“.

Лист-прохання повинен вміти писати кожен. Бо іноді завдяки таким листам-проханням можна «напрохати» на зарплату, чи на бажану відпустку;) Ми пропонуємо ознайомитися із зразком такого прохання. Якщо виникне бажання вдосконалення його, рекомендуємо ознайомитися із статтею   “Як писати лист-звернення”.

Отже, настав час писати лист-прохання. Спершу зрозумійте головну мету, задля чого Ви це просите. А потім приступайте до написання. Як і в будь-яких інших документах так і в такому листі потрібно вказати до кого Ви це пишете. З правого боку в кутку пишемо на кого буде адресований Ваш лист-прохання.

Прізвище ім’я по батькові. (якщо буде привітна така форма) бо за кордоном, наприклад, форма звертання по батькові, не є нормальною. Потім вказуєте посаду співробітника (якщо відомо), краще її вказувати після імені та прізвища, так ввічливіше.
Потім, по центру листа і пишемо «Лист-прохання».

Також до відома тих, хто оформлює лист-прохання, такого роду листи – потребують відповіді, тому варто очікувати чи вирішиться питання на Вашу користь – Вам повинні будуть надати письмову або усну відповідь. В листах проханнях, не забувайте, ми просимо, а не вимагаємо. Тому використовуйте більш лояльні форми звернення, такі як:

… при нагоді, прошу повідомити про результати;

… прошу Вас не відкладати відповідь на мій лист-прохання, Ваша відповідь важлива для мене;

… Будь ласка, повідомте мене про Ваше рішення письмово/усно;

… Ми були б вдячними, якби Ваше рішення було прийняте протягом пару днів;

Не забувайте, що ввічливість – не буває зайвою, в такого роду листах-проханнях. Тому, радимо почати такий лист із того, що Ви висловлюєте подяку за те, що Ваш лист читають і користуючись нагодою висловлюєте глибоку повагу до колективу, персони, на яку направлений лист-прохання.

По етикету ділового листування, такі рядки, радять робити окремим блоком, з лівого боку, до слів по центру «Лист-прохання» – зразок побачите нижче. Також, поставте себе на місце того, до кого Ви пишете лист-прохання. В одній із книг Карнегі йдеться мова про те, що потрібно зрозуміти, коли Ви чогось просите, що потрібно людині, до якої Ви звертаєтеся.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “21 причина, чому нам варто написати скаргу

І тоді вже писати лист, тобто, прохаючи про щось, показати, що навзамін отримає той, якщо він погодиться виконати ваше прохання. Є рекомендації, що в такого роду листах рекомендується писати пасивний стан дієслів, але наш ресурс не радить такого робити, бо краще сприймаються людиною саме дієслова… Про помилки, думаємо, не варто вже й казати, намагайтеся прочитати текст двічі, ніж його надсилати.

До речі, ми вже писали «Які вживати слова при  оформленні документів» можливо, щось цікаве візьмете і до Вашого листа-прохання.

Лист прохання можна закінчити відомою формою, «з повагою, колектив…». І ще одна порада, суто між нами;) пишіть для людей і по-людськи – тоді лист не залишиться поза увагою читаючого. Далі, можете побачити зразок листа-прохання.

 

Володимиру Гричишину

Президенту організації

Користуючись нагодою, висловлюю запевнення в глибокій повазі!

(тут можна пофантазувати)

Лист-прохання

Шановний пане Володимире! Ми, колектив_____, просимо Вас посприяти у проведенні копальних робіт по вулиці _____. Ви, мабуть, знаєте, що наша компанія намагається відповідати усім критеріям професійного ремонту доріг. Однак, на жаль, в процесі роботи виявилося, що техніки (працівників, грошей, що потрібно) замало. Оскільки Ви, як і ми, професіонали в цій справі, то розуміння того, на скільки необхідним є матеріал (робітники, фінансова підтримка) описувати не потрібно. Власне, це і стало причиною написання листа-прохання до Вас. У зв’язку з цим, просимо посприяти виконанню фахових робіт – надати працівників, (гроші) для того, щоб процес роботи був виконаний вчасно і не завдавав клопоту більше Вам. Ми розуміємо, що у компанії можуть бути й інші пріоритети. Але про важливість цієї справи Ви теж повинні розуміти. Просимо надати відповідь у зручній Вам формі – листом чи усно. Ми відкриті до розмови і до компромісів. В будь-якому випадку, якщо Ви допоможете це зробити – будуть Вам вдячні не тільки працівники, які змогли прогодувати сім’ю, завдяки Вашій допомозі, а й люди, що живуть по вулиці _____.

З повагою, колектив __________                                                                       дата/підпис

 

Лист-прохання готовий.

Опубліковано: "ЕКСУ"

Опубліковано: "ЕКСУ"

"Електронна книга скарг України" - твій гідний удар по беззаконню. Ми публікуємо скарги звичайних людей для журналістів з усієї України. Досить мовчати!

Related Posts

Рекомендуємо почитати

Selected Title

Архіви

Електронна книга скарг України

Електронна книга скарг України. Твій нищівний удар по беззаконню. Ми 7 років захищаємо звичайних українців, публікуючи їхні скарги для журналістів.

У нас дуже гарна розсилка. ПОДИВИТИСЯ ПРИКЛАД
Ми з Вами вже хвилину.
Давайте продовжимо?
Підпишіться, щоб отримувати якісну аналітику та цікаві статті або долучайтеся до Facebook
Підписатися!
Ні. дякую!