Заяви і скаргиЯк написати характеристику

Як написати характеристику, зразок написання характеристики та корисні поради, щодо її написання тут.
Характеристику іноді доводиться писати керівникам фірм, підрозділів для співробітника, який, наприклад, звільняється.

Або, наприклад, класний керівник надає характеристику для свого учня, або куратор в університеті. Храктеристики є два види: негативна і з добрими словами. Як написати і таку і таку характеристику – ми покажемо зразки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Українські вина. Як напій богів стає порошковим фальсифікатом?

Багато сайтів починають свої поради про складання характеристики із того, що потрібно почати написання характеристики із точних даних, наприклад дату і місце народження. Безумовно, ці дані будуть потрібні у складанні такого листа-характеристики, але не є тим, з чого потрібно починати.


Головне, в написанні характеристики – знати, що Ви хочете сказати про людину, про яку пишете.

Отже, що потрібно знати – чи це будуть добрі слова, чи погані. Потім, як Ви визначилися із цим приступайте до головних рис характеру, які Вам запам’яталися в людині, на яку складаєте характеристику.  Почнемо із доброго.

Отже починаєте її писати з так званої шапки: Згори вказуєте назву організації, адресу, (вулицю, будинок, квартиру, офіс і контактні дані).

Трохи нижче, вже з правого боку дату.

НАПРИКЛАД:

ЗАО «Ялинка»

м. Київ, вул. Здолбунівська, 13, кв.256

ДАТА

Характеристика

Бульбякевич Степан Олексійович, працює  в ЗАО «Ялинка» на посаді менеджер з 20.01.1990 року. За час роботи, Степан Олексійович Бульбякевич  зарекомендував себе як творча і креативна особистість. Він швидко вписується в колектив, його професійним здібностям може позаздрити будь-який професіонал в його області, бо поєднання досвіду роботи з комунікативними здібностями тільки приносять хороший результат компанії, в якій він працював.

За час роботи жодного разу не було до нього претензій, не було виписано жодної догани. Це цінний співробітник і втрачати його нашій компанії тільки собі в збиток. В роботі він характеризується як відповідальний, цілеспрямований.

Характеристика  дається задля  показу на новій роботі:

Директор  (підпис)/розшифрування підпису

Керівник відділу/ розшифрування підпису

Написання характеристики доводиться і з негативного боку. Теж потрібно вміти подати цю інформацію. Як і в попередньому випадку оформлення залишається таке ж, але замість позитиву трохи негативу.

Зразок написання негативної характеристики:

 

Характеристика

Бумблякевич Степан Сергійович, працює в ЗАО «Ялинка», на посаді менеджера. За час роботи проявив себе непогано, але в голові відклалося більше негативних вчинків.

Бумблякевич Степан Сергійович останні півроку ніяк не міг приходити вчасно на роботу, його постійні затримки на півгодини, на годину,  жодного разу не були обґрунтовані чи була їм надана поважна причина.

За 5  років його роботи в нашій компанії було Степану Сергійовичу було двічі винесено догану, та одного разу, навіть, була вчинена бійка. Ми й раніше думали про те, щоб звільнити цього співробітника, але на жаль, не могли знайти гідну заміну. Бо попри усі погані його якості, він, єдиний, хто ставив робочі інтереси над родинними.

Характеристика надана для пред’явлення по місцю роботи.

Директор (підпис)/розшифрування підпису

Керівник відділу (підпис)/розшифрування підпису

Також слова, які можуть стати в нагоді написання доброї характеристики для співробітника.

  • У співробітника є чималі організаторські здібності
  • Легко справляється із будь-яким завданням, якщо необхідно буде шукати вихід, доки все  ж таки його не знайде.
  • Проявляє ініціативу
  • Ініціативний
  • Не зупиняється перед труднощами, наполегливо вирішує посталі питання.
  • Кваліфікований менеджер
  • Тощо, цим виразам можна знайти антоніми і приставити лишень слово НЕ.

Опубліковано: "ЕКСУ"

Опубліковано: "ЕКСУ"

"Електронна книга скарг України" - твій гідний удар по беззаконню. Ми публікуємо скарги звичайних людей для журналістів з усієї України. Досить мовчати!

Related Posts

Рекомендуємо почитати

Selected Title

Архіви

Електронна книга скарг України

Електронна книга скарг України. Твій нищівний удар по беззаконню. Ми 7 років захищаємо звичайних українців, публікуючи їхні скарги для журналістів.

У нас дуже гарна розсилка. ПОДИВИТИСЯ ПРИКЛАД
Ми з Вами вже хвилину.
Давайте продовжимо?
Підпишіться, щоб отримувати якісну аналітику та цікаві статті або долучайтеся до Facebook
Підписатися!
Ні. дякую!