Заяви і скаргиСпростування недостовірної інформації

Недостовірна інформація може образити людину. Тому потрібно знати, що робити, якщо про Вас написали недостовірну інформацію.
ЗМІ працюючи над сюжетом, можуть часто помилятися, піддатися здогадок і подати свої нафантазовані матеріали в ефір. Так буває, це певний ризик професії.

Але, вони в свою чергу на першу вимогу про спростування недостовірної інформації мають вибачитися — таке прохання може бути від фізичної чи юридичної особи. Якщо журналісти вважають, що інформація не потребує спростування — тоді вони зможуть її спростувати тільки за рішенням суду.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Заробіток в Інтернеті

Є у нас Закон “Про інформацію” під інформацією треба розуміти документовані чи публічно оголошені про події, явища, що відбуваються в суспільстві, державі, та навколишньому природному середовищі. Тому, якщо про Вас поширили недостовірну інформацію не через документи і не публічно — то спростовувати інформацію немає чого. Також знайте, що поширення недостовірної інформації — має бути негативним і хоча б одній людині. Але, якщо про Вас повідомили погані слова Вам же — то це не вважається поширенням недостовірної інформації.

Що потрібно робити?

Надсилаєте чи телефонуєте до редакції телеканалу, радіо, газети де поширили недостовірну інформацію із вимогою вибачитися, але певно, треба спочатку сказати, що усі їхні заяви не мають жодного підгрунття. І якщо телефонувати анонімно — то редакція має право відмовити, ну, і звичайно, якщо у них є протилежні Вам докази.
Якщо вже минув рік, а Ви вирішили спростувати цю інформацію — то можете навіть не телефонувати законом передбачено, що після року, редакція має право відмовити в спростуванні.

ЗРАЗОК ПОЗОВНОЇ ЗАЯВИ ПРО СПРОТСУВАННЯ ІНФОРМАЦІЇ

 

До Печерського суду
м. Києва
Позивач:Федченко Олена Юрієвнам,
яка проживає за адресою:
вул. Позовная заява, буд.4,
м. Києва,
поштовий індекс 22345
Відповідач:Катеринчук Валентина Степанівна,
яка проживає за адресою:
вул. Січневого повстання, буд. 23,
кв. 21,м.Києва,
поштовий індекс10012

Позовна заява
про спростування недостовірної інформації

З 2013 року я працюю вчителем української мови та літератури у загальноосвітній школі №9 м. Київ, директором якої є .
У середу, 20 липня 20013р, до мене до дому прийшла моя колега Ірина Волкова і розповіла, що на засіданні педагогічної ради школи, яка відбулася 18 липня 2013р, _____________________________ повідомила всім присутнім, що на початку травня 2013 року я написала на нею скаргу до Київського обласного управління освіти.
Я цього не робила і тому 15 травня 2013р зайшла до неї в кабінет і сказала, що вона даремно поширює про мене недостовірну інформацію.
Однак __________мене не послухала і у присутності свого секретаря, які знаходилися у неї в кабінеті, ще раз заявила, що скаргу написала я, мене це обурило, адже поширення недостовірної інформації продовжувалося.
Поширені нею відомості не відповідають дійсності і ганьблять мою гідність і честь.
Зазначені мною обставини зможуть підтвердити: тут пишете хто може підтвердити.
На підставі викладеного й у відповідності із ст. ст. 16, ч. 1, 4, 7 ст. 277 ЦК України, керуючись ч.1 ст. 88, п. 5 ч. 6 ст. 130 ЦПК України

ПРОШУ
1. Зобов’язати громадянку _____ спростувати перед вчителями загальноосвітньої школи №9 м. Києва, поширені нею недостовірні відомості, що на початку травня 2013 року я написала на нею скаргу до Київського обласного управління освіти.
2. Стягнути з відповідачки на мою користь судові витрати.
3. Під час попереднього судового засідання вирішити питання про виклик до суду свідка:
– __________________________, яка проживає за адресою: вул. Пошиерння недостовірної інформації, буд. 7, м.Київ.

Додатки:
1)Довідка з місця роботи.
2)Копія довідки з місця роботи.
3)Квитанція про сплату судового збору.
4)Копія квитанції про сплату судового збору.
5)Квитанція про оплату витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.

Дата                                                                                                                                                                                                                    ПІДПИС

Опубліковано: "ЕКСУ"

Опубліковано: "ЕКСУ"

"Електронна книга скарг України" - твій гідний удар по беззаконню. Ми публікуємо скарги звичайних людей для журналістів з усієї України. Досить мовчати!

Related Posts

Рекомендуємо почитати

Selected Title

Архіви

Електронна книга скарг України

Електронна книга скарг України. Твій нищівний удар по беззаконню. Ми 7 років захищаємо звичайних українців, публікуючи їхні скарги для журналістів.

У нас дуже гарна розсилка. ПОДИВИТИСЯ ПРИКЛАД
Ми з Вами вже хвилину.
Давайте продовжимо?
Підпишіться, щоб отримувати якісну аналітику та цікаві статті або долучайтеся до Facebook
Підписатися!
Ні. дякую!