Заяви і скаргиСлужбовий лист

Службовий лист, як його писати зразок службового листа
Службовий лист – це інформаційний документ, який використовується для спілкування в організаціях, підприємствах.

Службовий лист може бути: звичайним, циркулярним, колективним.
Звичайний службовий лист – надсилаються на одну адресу від одного кореспондента.
Циркулярний службовий лист – один із поширених листів в межах компанії , за допомогою такого листа керівна компанія надсилає повідомлення до своїх дочірніх структур або підрозділів.

Колективний службовий лист – надсилаються на одну адресу від імені кількох людей.
Коли Ви складаєте такий лист слід звернути увагу, що він складається на спеціальних бланках листів  формату А4 або А5, все залежить від розміру тексту листа.

Якщо Ви пишете службовий лист – слідкуйте за тим, щоб його головна думка не втрачалася, в таких листах потрібно зосередитися на послідовності викладення теми, впевненості в написаному і коректності за формою. Будь-які речі повинні бути написані об’єктивно, лаконічно, зрозуміло.

[quote_left]Текст листа не повинен допускати неоднозначного тлумачення.[/quote_left]

Якщо ж взялися писати службовий лист, то в одному листі слід готувати одне питання. Якщо необхідно звернутися в організацію одночасно за декількома питаннями і різними за змістом, рекомендується складати окремі листи з кожного питання.

Так, лист може стосуватися декількох питань, якщо вони пов’язані між собою і будуть розглядатися в одному структурному підрозділі, організації, якій лист надсилається.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “НЕБЕЗПЕЧНА КУХНЯ: Який найбрудніший предмет на кухні?

В залежності від виду листа і його суті текст може бути простим і не складним. Прості листи складаються з одної-двух частин: вступ і заключення. А от складні в композиційному плані мають містити в собі вступ, основну частину(скажімо, докази) і заключення.

В вступі службового листа дається обґрунтування питання: причина виникнення питання або його коротка історія; якщо приводом для складання листа є якийсь документ, подбайте про те, щоб, той, хто читає його знав, де можна знайти цей документ – поставте на нього посилання, або зазначте його номер, тощо…

Обов’язковими реквізитами службового листа можуть бути: найменування організації, довідкові дані про організацію, код організації, основний державний реєстраційний номер (ОГРН) юридичної особи, ідентифікаційний номер платника податків / код причини постановки на облік, дата, реєстраційний номер, посилання на реєстраційний номер і дату, адресат, заголовок до тексту (при складанні листа на бланку формату А4), підпис, позначка про виконавця, в супровідних листах – позначка про наявність додатків, в гарантійних листах – відбиток печатки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Меблі з IKEA заряджатимуть телефон

Приклад службового листа-зразок

zrazok-sluzbovogo-lista

Опубліковано: "ЕКСУ"

Опубліковано: "ЕКСУ"

"Електронна книга скарг України" - твій гідний удар по беззаконню. Ми публікуємо скарги звичайних людей для журналістів з усієї України. Досить мовчати!

Related Posts

Рекомендуємо почитати

Selected Title

Архіви

Електронна книга скарг України

Електронна книга скарг України. Твій нищівний удар по беззаконню. Ми 7 років захищаємо звичайних українців, публікуючи їхні скарги для журналістів.

У нас дуже гарна розсилка. ПОДИВИТИСЯ ПРИКЛАД
Ми з Вами вже хвилину.
Давайте продовжимо?
Підпишіться, щоб отримувати якісну аналітику та цікаві статті або долучайтеся до Facebook
Підписатися!
Ні. дякую!