Заяви і скаргиСкарга на суддю, та зразок скарги на суддю

До «Електронної книги скарг України» за 6 років існування написали чимало скарг на суддів, які погано працюють. Ось, наприклад, писала наша читачка Олена, що у Чернівецькій області суддя проявив непрофесійні якості.

Звичайно, ми усі скарги публікували, деякі з них були показані навіть на телебаченні, а тому ми маємо чудовий досвід в тому, як же писати скарги на суддю та як можна впливати на слуг Феміди.

По-перше, якщо у вас проблеми із суддею – то знайте, що журналісти – це ваші друзі в таких справах.

Навіть, якщо суддя отримав хабар, він не зможе винести потрібне комусь рішення, якщо на нього тисне преса, громадськість і якщо його дії гласні.

Саме за допомогою «Електронної книги скарг України» подібні питання не раз вирішувалися. До того ж, у нас є партнери, які в цій сфері знають, як тиснути на недобросовісних  суддів і тим самим створювати еталон правосуддя. Але про все по порядку.

Якщо суддя проявляє ознаки заангажованості – варто писати на такого суддю скаргу. Такі скарги можуть призвести до попередження, а можуть і навіть до звільнення. В будь-якому разі до дисциплінарної відповідальності можуть притягнути суддю із цілком конкретних підстав, які виписані в Законі України «Про судоустрій і статус сіддів». Ось, декілька таких підстав:

  • Заангажованість судді
  • Порушення засад гласності та відкритості процесу
  • Якщо нехтують правилами відводу та самовідводу
  • Поводять себе таким чином, що усім суддям було б за них соромно
  • Невірно подані декларації і т.д.

Загалом, список таких підстав із дев’ятнадцяти пунктів можна прочитати в Законі.

Тому, якщо щось і сталося ви мусите подати таку скаргу на суддю. Дисциплінарна скарга подається у письмовому форматі в якій мусить бути сказане наступне:

  1. Ваше ім`я прізвище та по-батькові. Де проживаєте або фактично знаходитеся, поштовий індекс і номери телефонів.
  2. Далі зазначаєте, прізвище та ім`я по-батькові судді, на якого пишете скаргу
  3. Точно пишете, що сталося, конкретні ознаки порушення поведінки і т.д.
  4. І якщо є посилання – то надаєте і їх, в яких мусить міститися конкретні докази чи свідчення про подібні порушення.

ЗРАЗОК СКАРГИ НА СУДДЮ, ЯКІ РОЗМІСТАЛИ НА ГОЛОВНОМУ САЙТІ ВИЩА РАДА ПРАВОСУДДЯ

Скарга на суддю ЗРАЗОК

Ви також можете завантажити зразок скарги на суддю.

Якщо ви вже написали скаргу на суддю і готові її надсилати, закликаємо вас спочатку це зробити на нашому порталі – надсилайте скаргу на суддю до “Електронної книги скарг України”, ми її опублікуємо і про неї дізнаються наші читачі та журналісти з національних ЗМІ.

Щодо додаткових важелів впливу на судів. По-перше ви також можете надіслати касаційну скаргу до Верховного суду України, а також скористатися послугами наших колег із проекту “Відкритий суд“, який створює стандарти правосуддя і звичайно, подивіться відео про те, як працює “Електронна книга скарг України” ми розповідали про неї на телеканалі 1+1 та дізнайтеся, чому варто написати скаргу і до нас.

Опубліковано: "ЕКСУ"

Опубліковано: "ЕКСУ"

"Електронна книга скарг України" - твій гідний удар по беззаконню. Ми публікуємо скарги звичайних людей для журналістів з усієї України. Досить мовчати!

Related Posts

Рекомендуємо почитати

Selected Title

Архіви

Електронна книга скарг України

Електронна книга скарг України. Твій нищівний удар по беззаконню. Ми 7 років захищаємо звичайних українців, публікуючи їхні скарги для журналістів.

У нас дуже гарна розсилка. ПОДИВИТИСЯ ПРИКЛАД
Ми з Вами вже хвилину.
Давайте продовжимо?
Підпишіться, щоб отримувати якісну аналітику та цікаві статті або долучайтеся до Facebook
Підписатися!
Ні. дякую!