ВідеоПрес-служба “Фокстрот” відповіла, щодо інциденту, який стався в їхньому магазині в Дніпрі

Вчора на сторінках “Електронної книги скарг України”, було оприлюднено статтю та відео наших партнерів із організації “Територія Закону” під назвою “Як оманути покупця на 30 000 гривень. Акція від Дніпровського Фокстрот“, в якому йшла мова про клієнта, що не отримав свого телевізора і обіцяної знижки, таким чином втратив 30 000 грн. Сьогодні прес-служба мережі магазинів надіслала свою відповідь.

“Нам важливо зберегти лояльність клієнта, але задовольнити його вимоги ми можемо тільки в рамках чинного законодавства України. З Вашою допомогою хочемо пояснити глядачам інтернет-каналу «Електронна книга скарг України» суть описаної проблеми і напрацьовані шляхи виходу з неї, оскільки у відеоматеріалі не прозвучало наступна важлива інформація:

  • покупець підписав документи про отримання товару при його перевірці зовнішнього вигляду і якості;
  • після покупки товару минуло більше, ніж 2 місяці.
  • В.А.Доній заявив, що отриманий ним товар розбитий,  вимагав від мережі провести експертизу від державного або приватного експерта і діяти на підставі цієї експертизи.

Ось хронологія роботи зі скаргою, описаної у відеосюжеті.

У жовтні 2017 року покупець В.А.Доній купив в магазині «Фокстрот» (м. Дніпро, вул. Вокзальна, 5) телевізор. Доставка товару за бажанням клієнта була оформлена перевізником «Нова пошта» на домашню адресу клієнта. Телевізорбув доставлений зі складу вчасно, 18 жовтня 2017 р. Покупець В.А.Доній отримав товар від кур’єра «Нової пошти» та власноручно підписав документи про те, що товар перевірений, претензій ні до якості, ні до зовнішнього вигляду він не має.

Більше ніж через два місяці, 26 грудня 2017 року, покупець А. Доній звернувся в магазин зі скаргою на те, що на екрані телевізора присутні смуги, а це, на його думку, свідчить про те, що товар розбитий. Також покупець вказав, що так довго не звертався з претензією щодо якості товару, тому що його не було в країні.

Оскільки минули всі терміни, встановлені законодавством для перевірки товару після його продажу, і за два місяці з телевізором могло статися все, що завгодно, все-таки, за заявою клієнта про проведення діагностики  представники магазину звернулися доофіційного представника виробника товару – в авторизований сервісний центр Samsung. Експертиза СЦ Samsung встановила, що це було механічне пошкодження екрану і на цій підставі сервісний центр, згідно з чинним законодавством, відмовив у гарантійному ремонті. Більше клієнт до нас не звертався і ніяких заяв від клієнта до нас не надходило.

Не задовольнившись висновками уповноваженого виробником сервісного центру, клієнт звернувся в Держпродспоживслужбу з вимогою про проведення гарантійного ремонту телевізора. У квітні 2018 року Держпродспоживслужба організувала перевірку магазину, але цей державний орган не знайшов законних підстав зобов’язати магазин провести гарантійний ремонт телевізора, як того вимагав клієнт.

Маючи висновок сервісного центру про те, що дефект виник в результаті механічного пошкодження, але, припускаючи що (насправді, це є маловірогідним, але можливим) у висновки сервісного центру вкралася помилка, і, все-таки, дефект виник не з вини споживача, «Фокстрот», щоби остаточно з’ясувати ситуацію, написав чотири звернення: в НДІ судових експертиз м. Дніпра, м. Харкова, м. Києва та до ТПП Дніпропетровської області про проведення зазначеної експертизи. Однак, ці організації відмовилися її проводити, посилаючись на відсутність потрібного обладнання і фахівців з перевірки таких товарів. Продовжуючи турбуватись про потреби В.А.Донія, наразі ми звернулися в недержавну організацію з проведення незалежних експертиз, направивши офіційний запит рекомендованим листом з повідомленням з проханням провести експертизу телевізора. Сподіваємося, що ця організація не відмовить в її проведенні.

Після отримання висновку незалежної експертизи буде ухвалено остаточне законне рішення про врегулювання конфліктної ситуації.

У разі, якщо буде встановлено, що дефект товару не пов’язаний з механічним пошкодженням, або механічне пошкодження сталося з причин, незалежних від покупця, ми вчинимо відповідно до законодавства. Важливим в цій ситуації є позиція мережі «Фокстрот»: ми хочемо зберегти лояльність клієнта, але задовольнити його вимоги ми можемо тільки в рамках чинного законодавства України.

Зі свого боку сподіваємося, що ви, як представники Громадської організації, яка позиціонує себе як захисник прав споживачів, при подальшому спілкуванні із співробітниками наших магазинів будете дотримуватися положень чинного законодавства, не будете чинити перешкоди у проводженні комерційної діяльності компанії, правил ділової етики і не створювати неприємних ситуацій як для споживача, інтереси якого ви представляєте, так і для наших відвідувачів і співробітників магазинів.

Прес-служба мережі «Фокстрот»

Опубліковано: "ЕКСУ"

Опубліковано: "ЕКСУ"

"Електронна книга скарг України" - твій гідний удар по беззаконню. Ми публікуємо скарги звичайних людей для журналістів з усієї України. Досить мовчати!

Рекомендуємо почитати

Selected Title

Архіви

Електронна книга скарг України

Електронна книга скарг України. Твій нищівний удар по беззаконню. Ми 7 років захищаємо звичайних українців, публікуючи їхні скарги для журналістів.

У нас дуже гарна розсилка. ПОДИВИТИСЯ ПРИКЛАД
Ми з Вами вже хвилину.
Давайте продовжимо?
Підпишіться, щоб отримувати якісну аналітику та цікаві статті або долучайтеся до Facebook
Підписатися!
Ні. дякую!