ТехноЗаплати телефоном. В Африці скоро забудуть, що таке паперові гроші

Могадішо – столиця Сомалі і в якомусь сенсі місто майбутнього, його населення незабаром зовсім забуде, як виглядає національна валюта, тому що оплати тут здійснюються практично тільки мобільним шляхом. Чому мобільні сервіси оплати так вкоренилися в життя Могадішо, розповідає видання Quartz.

Якщо ви подумали, що подібна мобільна оплата приймається, наприклад, тільки в магазинах, то ви недооцінюєте ситуацію. Мобільними «грошима» в Могадішо можна платити майже всюди: на ринках, на автозаправках, в ятках, кафе та інших місцях. Навіть вуличні торговці відмовляються приймати інші види оплати. Зараз в Сомалі близько половини населення має аккаунти в мобільних сервісах, і це при тому, що три роки тому вони були тільки у п’ятої його частини.

Одні сервіси підтримують оплату в місцевій валюті – Сомалі шилінг; інші, наприклад заснована в 2002 році компанія Hormuud Telecommunication, – в доларах США. Ринок мобільних платформ безперервно розвивається, тому деякі з них, зокрема EVC Plus, тепер пропонує своїм клієнтам розширені послуги: автоматичні платежі, смс-оповіщення та фінансові звіти в режимі оффлайн. Нагадаємо, що журналісти «Електронної книги скарг України» раніше писали, про те, чому світ в недалекому майбутньому чекає перехід на електронні гроші.

Сервіси мобільних оплат в Сомалі настільки популярні в основному тому, що через небезпечною обстановки люди елементарно бояться носити з собою готівку. До того ж роки економічної нестабільності і громадянської війни підірвали довіру до банківського сектору. Член Економічного форуму Сомалі Галима Аден розповіла Quartz, що завдяки процвітанню мобільних сервісів оплати сомалійці більше не бояться втратити свої гроші з-за бойовиків або аферистів і тому сміливіше починають свою справу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Як ми перетворилися frolleagues та чим це небезпечно?

Ситуація в Сомалі далеко не унікальна. За даними GSM Assoсiation за 2015 рік, на країни тропічної Африки припадає 52% всіх мобільних фінансових послуг у світі. На кінець 2015 року в світі працював 271 мобільний сервіс з 411 млн. акаунтів.

Лідер в області мобільних платежів серед африканських країн – Кенія. Прорив мобільних сервісів оплати там почався з того, що оператор Vodafone в 2007 році відкрив свою платформу M-PESA. Як пише Economist, з її допомогою стало можливо відправляти кошти кому завгодно – хоч жителю нетрів Найробі, і це звичайно вплинуло на її популярність. У підсумку, оцінивши надійність сервісу M-PESA, люди все частіше стали відкривати свій бізнес, ґрунтуючись на цій моделі.

Вже до кінця 2014 року тренд поширився в 15 африканських країнах. Тоді, як розповідає Harvard Business Review, в Руанді, Уганді та Гані у лідируючого мобільного сервісу MTN з’явилася послуга по зняттю коштів в банкоматах з аккаунта MTN без банківської карти, лише через систему смс-кодів.

Мобільні перекази в регіоні особливо актуальні тому що міським робочим часто доводиться висилати гроші своїм сім’ям, які залишилися в селах. Однак такі мобільні платформи не обмежуються лише внутрішніми переказами, а й надають міжнародні послуги. На кінець 2015 року сервіси «мобільних грошей» діяли в 93 країнах по всьому світу.

Опубліковано: "ЕКСУ"

Опубліковано: "ЕКСУ"

"Електронна книга скарг України" - твій гідний удар по беззаконню. Ми публікуємо скарги звичайних людей для журналістів з усієї України. Досить мовчати!

Related Posts

Рекомендуємо почитати

Selected Title

Архіви

Електронна книга скарг України

Електронна книга скарг України. Твій нищівний удар по беззаконню. Ми 7 років захищаємо звичайних українців, публікуючи їхні скарги для журналістів.

У нас дуже гарна розсилка. ПОДИВИТИСЯ ПРИКЛАД
Ми з Вами вже хвилину.
Давайте продовжимо?
Підпишіться, щоб отримувати якісну аналітику та цікаві статті або долучайтеся до Facebook
Підписатися!
Ні. дякую!