ТехноЗаколот П’єра Омідьяра від засновника eBay до бунтаря

Як засновник eBay став ідеологом кіберспротиву: розслідування The New York Magazine

П’єр Омідьяр програміст, засновник eBay – останніми роками відомий як меценат. У 47 американець іранського походження, що народився в Парижі і розбагатів в Кремнієвій долині, прагне поділитися своїм багатством із суспільством, яке дозволило йому стати мільярдером. Один з напрямків діяльності Омідьяра спонсорування журналістики нового формату.

В жовтня 2013 року П’єр Омідьяр заснував компанію First Look Media. Її штабквартира розмістилася в хмарочосі в одному з найпрестижніших кварталів Манхеттена. Мета компанії заявлена ​​як «розвиток безстрашної, конфліктної журналістики»

Пьер

Взимку 2014 First Look Media запустила вебжурнал The Intercept. Його редактори журналіст Глен Грінуолд і режисердокументаліст Лора Пойтрас, що отримали Пулітцерівську премію за публікації на основі документів Едварда Сноудена. Викриття Сноудена стали початком справжнього руху опору урядовим програмам стеження. І якщо Грінуолд і Пойтрас стали головними героями цього руху, то П’єр Омідьяр став його основним спонсором.

В First Look Media Омідьяр вклав $ 250 млн (більше 3 млрд. гривень,ред.), і ці гроші дозволяють журналістам The Intercept працювати, не піклуючись ні про що інше. В перервах між публікацією матеріалів Сноудена видання випускає статті та колонки які, як правило, критикують політику США в галузі національної безпеки.

У житті П’єр Омідьяр нетовариський і сором’язливий, проте в Мережі він ніколи не соромився розповідати про свої інтереси і висловлювати найрізкіші судження. Кореспондент The New York Magazine Ендрю Райс спробував скласти портрет підприємця, щоб зрозуміти, як мільярдер, буддист і шанувальник Барака Обами перетворився в одного з найбільш послідовних критиків політики США.

Організація Омідьяра схожа чимось на Вікілікс, тільки в ній на гроші Кремнієвої долини працюють дуже високо оплачувані журналісти. Мета організації  – підкріпити ідеологію новітніми досягненнями в голузі онлайн-медіа і кріптографії і забезпечити все це першокласним юридичним захистом.

Опубліковано: "ЕКСУ"

Опубліковано: "ЕКСУ"

"Електронна книга скарг України" - твій гідний удар по беззаконню. Ми публікуємо скарги звичайних людей для журналістів з усієї України. Досить мовчати!

Related Posts

Рекомендуємо почитати

Selected Title

Архіви

Електронна книга скарг України

Електронна книга скарг України. Твій нищівний удар по беззаконню. Ми 7 років захищаємо звичайних українців, публікуючи їхні скарги для журналістів.

У нас дуже гарна розсилка. ПОДИВИТИСЯ ПРИКЛАД
Ми з Вами вже хвилину.
Давайте продовжимо?
Підпишіться, щоб отримувати якісну аналітику та цікаві статті або долучайтеся до Facebook
Підписатися!
Ні. дякую!