ТехноВас видадуть лайки і смайлики

21 сторіччя за вікном. Будьте обережні, сьогоднішні анонімні акаунти під загрозою. Хтось намагається сховатися від спец.служб, а хтось, в епоху внутрішньої цензури – хоче писати правду… Але під прицілом усі.

Чому все більше людей хочуть зберегти анонімність в інтернеті?

У всіх свої причини приховувати справжнє ім’я та інші відомості про свою особистість в мережі. Одні хочуть захиститися від шахраїв, інші, навпаки, від спецслужб. Багато хто намагається таким чином протистояти державній цензурі – читати і писати те, що вважають за потрібне. За останні 2 роки число користувачів Анонімайзера Tor, що приховує відомості про дії в інтернеті, зросло в кілька разів – приблизно до 2,5 мільйонів чоловік в день. Ставлення інтернет-компаній до користувачів Tor змінюється. Восени 2014 Mozilla пообіцяла врахувати побажання розробників Анонімайзера в майбутніх версіях свого браузера Firefox. Facebook, який раніше періодично блокував доступ до сервісу через Tor, також пішов на поступки.

Як Facebook полегшив життя анонімам?

31 жовтня 2014 Facebook офіційно відкрив доступ до сайту через Tor. Розробники запустили копію сайту всередині самої анонімної мережі, користувачі тепер можуть безпечно входити в Facebook. При цьому соцмережа досі вимагає вказувати справжні ім’я та прізвище, а при реєстрації в Tor ще й номер мобільного телефону або посвідчення особи (наприклад, паспорт). При бажанні ці обмеження можна обійти і завести аккаунт на вигадане ім’я. Але навіть це не означає, що особу аноніма не зможуть ідентифікувати спецслужби, шахраї або хтось інший.

Як вас розсекретять помилки в тексті і смайлики?

Запис у Facebookпід вигаданим ім’ям за певних умов можна пов’язати з конкретним автором,проаналізувавши його колишні тексти. У кожної людини є унікальний набір характерних особливостей письма -повторювані помилки, кількість друкарських помилок, види смайликів, політика використання великих літер і т. п.

Вчені з канадського університету Concordia придумали алгоритм, який дозволяє використовувати аналіз таких особливостей як переконливого доказу в суді. Правда, він працює тільки при наявності обмеженого кола підозрюваних, серед яких є автор анонімного послання. Для кожного знаходять унікальні особливості його написання текстів (writеprints, за аналогією з fingerprints – відбитками пальців), які відсутні у інших підозрюваних, і звіряють їх з анонімним текстом. Уберегтися від такої перевірки можна двома способами – до найдрібніших деталей змінити характер свого листа або максимально точно імітувати чужий стиль, аж до смайликів. Універсального методу встановити авторство анонімного тексту без обмеженого числа підозрюваних не існує. Тексти засновника Криптовалюта Bitcoin, особа якого намагалися встановити дослідники, вивчали різними способами, і вони приводили до різних результатів.

Як вас видають ваші друзі і фоловерів?

Вчені Техаського університету в Остіні в 2009 році розробили алгоритм, що дозволяє встановити особу користувача анонімної соцмережі, проаналізувавши структуру контактів в інший соцмережі – публічної. Для експерименту вони використовували Twitter і Flickr. Порівняння даних в 43% – взаємною і невзаємної дружби, підписок і іншого – дозволяли співвіднести користувачів однієї мережі з користувачами іншої. Причому в більшості випадків вдавалося точно з’ясувати особу конкретного аноніма, а помилки, як правило, призводили до тісно пов’язаної з ними людини. При цьому дослідники відзначали, що аудиторія цих мереж слабо перетинається між собою, в іншому випадку точність методу може бути куди вище. Від цього методу деанонімізація є захисна техніка, описана в роботі 2013 року – «поділ ідентичності». Автор пропонує заводити різні акаунти в соцмережі для різних кіл свого спілкування – колег, людей зі схожими захопленнями та інших.

Як вас видають лайки?

Лайки та оцінки теж допомагають встановити особу аноніма. У 2006 році компанія Netflix (онлайн-кінотеатр в той час працював як відеопрокат), виклала у відкритий доступ дані півмільйона своїх користувачів, які містили тільки їх оцінки до фільмів і дату цих оцінок. Вчені порівняли ці дані з оцінками на сайті imdb, яким багато хто користується під своїми іменами. Якщо людина приблизно в один і той же час оцінив хоча б 8 фільмів і в Netflix, і в imdb (причому в двох випадках оцінки могли бути прямо протилежними), його особистість вдавалося встановити з майже стовідсотковою точністю. Любителів рідкісних фільмів (поза топ-500) вийшло встановити без всяких оцінок.

Опубліковано: "ЕКСУ"

Опубліковано: "ЕКСУ"

"Електронна книга скарг України" - твій гідний удар по беззаконню. Ми публікуємо скарги звичайних людей для журналістів з усієї України. Досить мовчати!

Related Posts

У нас дуже гарна розсилка. ПОДИВИТИСЯ ПРИКЛАД
Ми з Вами вже хвилину.
Давайте продовжимо?
Підпишіться, щоб отримувати якісну аналітику та цікаві статті або долучайтеся до Facebook
Підписатися!
Ні. дякую!
НЕ ПРОҐАВ  -45%  НА ПОДАЧУ СКАРГ
НЕХАЙ ПРОБЛЕМИ ВИРІШУЮТЬСЯ САМІ - ТИСНИ, ЩОБ ДІЗНАТИСЯ ЯК