ТехноТі, хто хоч раз грав у тести чи встановлював додатки у Facebook мусять це зробити

Якщо ви деякий час перебували у Facebook, ви, можливо, встановили ігри або дали сайту дозвіл увійти у свій обліковий запис Facebook. Ви навіть можете використовувати Facebook для входу в сервіси, такі як Spotify, Netflix або Tinder.

Ви напевно читали про скандал навколо Cambridge Analytica. Консультаційна компанія, найнята кампанією Дональда Трампа для виборів в США у 2016 році. СА зібрала дані близько 50-ти мільйонів користувачів Facebook без їхнього дозволу. А вже за допомогою цих даних, зібраними сторонніми додатками, маніпулювала користувачами. Подібне може статися і з українцями адже вже ходять чутки у вузьких політичних колах, що партії не гребуватимуть подібними методами і в Україні. І як знати, правда це чи ні – тому рекомендуємо просто зробити декілька рухів і вберегти себе від долі піддослідного кролика.

Ось, що ви маєте зробити: 

  1. Завітайте до своєї сторінки Фейсбук.
  2. Клацніть маленьку стрілку у верхньому правому куті екрана.

 

3. Натисніть “налаштування”

4. Знайдіть у списку ліворуч кнопку “Додатки” і натисніть її.

5. На цій сторінці ви дізнаєтеся, скільки інших додатків мають доступ до всіх або деяких ваших даних на Facebook. У нас вийшло не багато, бо у конкурси ми не граємо – 35 підключених додатків, а інші наші журналісти, мали кілька десятків, а в деяких – більше 1000.

6. Клікайте на напис під додатками “УСІ”.

7.  Коли усі додатки побачили, потрібно натиснути маленький “x”, яка з’являється, коли ви наводите курсор на додаток, щоб видалити кожен з них один за одним. Це займе час.

8. Почніть з додатків або сайтів, які ви не використовуєте (або, можливо, навіть не пам’ятаєте про використання – Facebook ще 14 років), а потім переходьте до нових.

9. Після того як ви витратили весь свій час на видалення додатків, є ще одна річ, яку потрібно зробити. Нижче всіх програм, ви повинні побачити набір з чотирьох сірих квадратів. Натисніть кнопку “Редагувати” для “Додатки якими користуються інші користувачі”:

Це непримітне меню насправді контролює, які додатки, встановлені вашими друзями, можуть збирати інформацію про вас. Це важливо: коли друзі встановлюють програми з дуже розширеними дозволами, подібно до тих, які використовували в Cambridge Analytica. Ці додатки можуть переглядати Facebook як користувач, звертаючи увагу на те, чим ви ділитеся із друзями, навіть якщо ви не згодні. Виявляється, ми поділилися цілою інформацією про себе – більшість з цього буде дуже корисною для людей, які хотіли створити “мій віртуальний профіль”, щоб націлити рекламу або політичні повідомлення.

Зніміть усі прапорці, які було позначено, і натисніть Зберегти.

Там також є чудова опція над цим полем – напис “Додатки, веб-сайти та плагіни” – якщо ви натискаєте кнопку “Редагувати”, ви можете заборонити будь-якому додатку або грі використовувати Facebook. Але тоді, якщо ви використовуєте Facebook для входу в будь-яку іншу службу (наприклад, Netflix або Spotify), ви можете втратити доступ.

Є ще одна проблема з усім цим, що ви, напевно, помітили, натиснувши перше додаток, щоб видалити його вище. Навіть якщо ви скасуєте/видалите всі ці галочки чи додатки, немає можливості дізнатися, які дані вони вже збирають, і що вони роблять з ним.

Єдиний вірний спосіб – це видалити Facebook (що ви можете зробити тут), але скільки серед нас таких сильних?

Опубліковано: "ЕКСУ"

Опубліковано: "ЕКСУ"

"Електронна книга скарг України" - твій гідний удар по беззаконню. Ми публікуємо скарги звичайних людей для журналістів з усієї України. Досить мовчати!

Related Posts

Рекомендуємо почитати

Selected Title

Архіви

Електронна книга скарг України

Електронна книга скарг України. Твій нищівний удар по беззаконню. Ми 7 років захищаємо звичайних українців, публікуючи їхні скарги для журналістів.

У нас дуже гарна розсилка. ПОДИВИТИСЯ ПРИКЛАД
Ми з Вами вже хвилину.
Давайте продовжимо?
Підпишіться, щоб отримувати якісну аналітику та цікаві статті або долучайтеся до Facebook
Підписатися!
Ні. дякую!