ТехноЩо потрібно знати про “невидимого” керівника Гугл

У серпні 2015 року компанія Google оголосила про масштабну реорганізацію: для управління головного Google Inc. її дочірніми компаніями було створено холдинг Alphabet. Його очолили співзасновники технологічного гіганта Ларрі Пейдж і Сергій Брін, а генеральним директором Google став його директор з продуктів Сундар Пічаї. Зараз він один з найвпливовіших людей у світовій IT-індустрії, якому при цьому вдається залишатися в тіні. Buzzfeed вирішив дізнатися, що це за людина. Ось найцікавіші факти і спостереження з матеріалу.

Глава Google скромний. На Міжнародній виставці споживчої електроніки в Лас-Вегасі Пічаї навмисно ходив з перевернутим бейджом, щоб не було видно його ім’я. Втім, навіть після того, як він представився доглядачці стенду Samsung, щоб розглянути ближче один з гаджетів, їй це ім’я нічого не сказало.

Незважаючи на свою високу посаду, Пічаї живе в порівняно невеликому будинку в Каліфорнії, намагається якомога більше бувати з дітьми і як і раніше знаходить час, щоб відвідати батьків в Індії. Він народився в індійському місті Ченнаї в родині інженера. Його батько так і не закінчив ВИШ, а мати – школу. Сім’я жила небагато, але зусиль батьків вистачило, щоб забезпечити йому освіту. До речі, в дитинстві він мріяв стати професійним гравцем в крикет і досі відчуває до нього пристрасть.

Будучи невідомим на Заході, в Індії Пічаї справжня зірка, практично національний герой. Там його фотографії красуються всюди, заради нього влаштовує прийоми президент Індії Пранаб Мукерджі, а Університет Нью-Делі – зустрічі зі студентами, на яких натовп реве від захоплення, немов на рок-концерті.

В Google Пічаї починав з запуску Google Toolbar, потім брав участь у створенні браузера Google Chrome, який згодом став справжнім хітом. У 2013 році він очолив Android і в підсумку встановив тіснішу співпрацю між цим підрозділом і головною компанією (Google Inc.), якої раніше не було. Співробітники компанії говорять, що його особливість як керівника полягає в умінні створювати робочу атмосферу, в якій кожен співробітник відгороджується від контактів з величезним колективом корпорації і тому здатний краще сконцентруватися на своїх завданнях.

Пічаї справляє враження доброї, глибоко мислячої людини, яка уважна до деталей і більше дбає про користувачів Google, ніж про її акціонерів. Однак частина аналітиків вважають, що його поведінка – лише продуманий імідж і маневрування від одних професійних союзників до інших.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Африканський Сінгапур: чому США і Китай сперечаються за Джибуті

З трьох типів особистостей лідерів Кремнієвої долини – «про бізнес», «про розробку» і «про продукт» – Пічаї відноситься скоріше до останньої, таким був і Стів Джобс. Серед цих же видатних керівників є і Тім Кук він більше відноситься до категорії «про бізнес», а ось Марк Цукерберг типовий розробник. При цьому на відміну від «невидимого» Пічаї всі троє останніх – знаменитості і кумири молоді.

На відміну від попередніх керівників, Пейджа і Бріна, що не відрізнялися емпатією циніків і «сухарів», Пічаї створює образ більш чуйної людини, що цінує конфіденційність. Це важливо, враховуючи, що, через постійну експансію, що вимагає доступу до конфіденційної інформації про своїх користувачів, імідж Google погіршився – компанія стала асоціюватися з тотальним стеженням і проникненням в особисте життя. Ймовірно, майже бездоганний в публічному просторі Пічаї покликаний повернути призабутий старе гасло компанії: «Do not be evil».

Опубліковано: "ЕКСУ"

Опубліковано: "ЕКСУ"

"Електронна книга скарг України" - твій гідний удар по беззаконню. Ми публікуємо скарги звичайних людей для журналістів з усієї України. Досить мовчати!

Related Posts

Рекомендуємо почитати

Selected Title

Архіви

Електронна книга скарг України

Електронна книга скарг України. Твій нищівний удар по беззаконню. Ми 7 років захищаємо звичайних українців, публікуючи їхні скарги для журналістів.

У нас дуже гарна розсилка. ПОДИВИТИСЯ ПРИКЛАД
Ми з Вами вже хвилину.
Давайте продовжимо?
Підпишіться, щоб отримувати якісну аналітику та цікаві статті або долучайтеся до Facebook
Підписатися!
Ні. дякую!