ТехноПриїхали. Продажі Apple впали вперше за 13 років

Квартальна виручка компанії Apple, впала вперше за 13 років. 26 квітня компанія опублікувала звіт за січень-березень 2016 року, згідно з яким заробила в другому кварталі поточного фінансового року (не збігається в США з календарним) $50,6 млрд, що на 13% менше, ніж у відповідному періоді торік і на 33% менше, ніж в першому фінансовому кварталі 2016 року. Серйозно впали фізичні продажі iPhone – основного товару компанії – на 32%, слабкіше показник тільки у IPad – на 36%.

Падіння доходів найдорожчій компанії в світі призвело до значного зниження її капіталізації – акції компанії Apple впали на 7,9%, досягнувши $96,10 після закінчення торгів 26 квітня в Нью-йорку. Як пише Bloomberg, в цілому занепокоєння серед інвесторів зростає, бо вони бачать, що користувачі все рідше оновлюють свої смартфони. Відповідно до березневого прогнозу Gartner Inc., в цьому році очікується зниження зросту глобальних продажів смартфонів, а в найближчі три роки приблизно 150 млн користувачів в Азійсько-Тихоокеанському регіоні не збираються купувати собі новий гаджет, якщо тільки ціни помітно не впадуть.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “ЯК ЗБАНКРУТУВАВ СТАРТАП ВАРТІСТЮ В 2 МЛРД. ДОЛАРІВ

Однак глава компанії Apple Тім Кук відкинув припущення, що глобальний ринок смартфонів досяг переломного моменту, і що для його компанії завершився історичний період зростання. Причиною зниження показників Apple він назвав тимчасову слабкість у світовій економіці. І все ж, багато аналітиків вважають, що компанія досягла піку в випуску смартфонів. «IPhone не може рости нескінченно», – сказав FT аналітик CCS Insight Джефф Блабер. На його думку, головне зараз завдання в Apple – це намагатися відповідати роздутим очікуванням споживачів, заснованого на минулому успіху компанії. Як вважає виконавчий директор дослідницької фірми Conlumino Ніл Сондерс, Apple доведеться представити суспільству радикально інноваційний продукт, інакше відновити зростання не вдасться, сказав він Reuters.

До того ж в умовах, коли смартфони інших компаній вийшли на рівень, який можна порівняти з iPhone, Apple повинна переосмислити ціну своїх продуктів. «IPhone 6S може бути краще Nexus 5X, але краще на $350?», – задається питанням Wired. Аби виправити ситуацію, компанія випустила 4-дюймовий iPhone SE вартістю від $400, однак дані з його продажу не враховувалися в звіті за другий квартал 2016.

17c1f13445c0a7cd8ea91425dc4f52fb

Негативно на продажах продукції компанії Apple позначилося зміцнення долара, який виріс приблизно на 20% за останні два роки по відношенню до інших основних валют. Через це ціни на продукцію в інших країнах зросли, і користувачі стали частіше вибирати більш дешеві аналоги або просто відмовлятися від покупки нового iPhone. Зіграла роль також відмова від системи дворічних контрактів, які спонукали користувачів чекати випуску нової моделі та оновлювати свої гаджети з її виходом. Ціни на iPhone довелося знизити – у другому кварталі 2016 року середня ціна на смартфон становила $642 в порівнянні з $691 за перший квартал 2016 року. Це також позначилося на виручці компанії.

Іншим фактором стало і падіння продажів в Великому Китаї – в КНР, Гонконгу та на Тайвані. Цей ринок є одним з основних для компанії, і в другому кварталі 2016 року компанія Apple зафіксувала там зниження прибутку на 26% щороку. Китай прийняв рішення закрити доступ до сервісів Apple – ITunes фільми та інтерактивні книги, – лише через півроку після початку їхньої роботи на його території. При цьому, саме розвиток сервісів зараз є однією з основних цілей компанії Apple – в останньому кварталі виручка від них зросла і в підсумку перевищила дохід від продажу іМас, та іPad.

Втім, в цілому оцінки аналітиків не однозначні: не варто забувати, що дохід компанії Apple, як і раніше величезний і перевищує, наприклад, виручки таких компаній, як Google та Microsoft. До того ж, як вважає директор з досліджень Current Analysis Аві Грінгарт, не варто робити поспішних висновків, гуртуючись на даних лише останнього кварталу. Адже, як правило, Apple, продажу зростають саме з виходом нової моделі, а зараз багато користувачів знаходяться в очікуванні iPhone 7.

Однак цілком можливо, як пише Wired, що те, що ми спостерігаємо зараз – це і є нова реальність для компанії Apple, в якій виручка компанії буде рости або повільно, або взагалі – ніяк.

Опубліковано: "ЕКСУ"

Опубліковано: "ЕКСУ"

"Електронна книга скарг України" - твій гідний удар по беззаконню. Ми публікуємо скарги звичайних людей для журналістів з усієї України. Досить мовчати!

Related Posts

Рекомендуємо почитати

Selected Title

Архіви

Електронна книга скарг України

Електронна книга скарг України. Твій нищівний удар по беззаконню. Ми 7 років захищаємо звичайних українців, публікуючи їхні скарги для журналістів.

У нас дуже гарна розсилка. ПОДИВИТИСЯ ПРИКЛАД
Ми з Вами вже хвилину.
Давайте продовжимо?
Підпишіться, щоб отримувати якісну аналітику та цікаві статті або долучайтеся до Facebook
Підписатися!
Ні. дякую!