ТехноПонад 5 тисяч британців позиваються до Google через cookies

Про це пише видання The Verge.

Ініціатори позову звинувачують Google в незаконному збиранні їхньої приватної інформації через браузер Safari для смартфонів iPhone від Apple.

Google може бути змушена виплатити користувачам компенсацію.

Ще в 2012 році Google, Facebook і кілька інших компаній викрили в завантаженні файлів cookie на пристрої iPhone, навіть якщо користувачі налаштували їх блокування.

Тоді Google стверджував, що в той час компанія здійснювала це тільки через платформу Google+. Однак британська ініціатива стверджує, що Google також відстежувала історію перегляду веб-сторінок для продажу таргетованої реклами.

«Я вважаю, що те, що зробив Google, було просто протизаконним. Їхні дії стосувалися мільйонів, і ми будемо просити суд виправити це величезне зловживання довірою. Завдяки цій акції ми чітко заявимо Google та іншим технологічним гігантам у Кремнієвій долині, що ми не боїмося боротися з ними, якщо наші закони порушили», – каже один із позивачів Річард Ллойд.

Як відзначає The Verge, цей позов є нетиповим для Великобританії, тоді як в США справи проти великих технологічних компаній є поширеними.

Високий суд Великої Британії буде слухати цю справу наступного року. Якщо він визнає претензії Google You Owe Us законними, то Google буде змушена виплатити компенсацію.

«Це для нас не нове. Ми й раніше захищалися в подібних справах. Ми не вважаємо, що ця має якийсь сенс, й оскаржуватимемо її», – заявили в прес-службі компанії.

У 2012 році Google вже зобов’язували сплатити штраф у 22,5 млн доларів через порушення приватності функціями Safari.

Нагадаємо, наразі Google також фігурує у двох інших антимонопольних розслідуваннях ЄС.  Одне з них стосується обмеження показу оголошень конкурентів на сайтах-партнерах AdSense for Search. Інше – того, що компанія вимагає від виробників смартфонів Android вставновлювати на пристрої за замовчуванням певні застосунки (браузер Chrome і Google Search).

Минулого року Федеральна антимонопольна служба РФ (ФАС) оштрафувала  Google за порушення законодавства про конкуренцію на 438 млн рублів (близько 6,7 млн доларів США).

Також у березні цього року Франція стягнула з компанії Google штраф за порушення «права на забуття».  Нещодавно антимонопольне розслідування проти Google  розпочала Туреччина.

В усіх справах компанія Google заперечує  свою вину.

Опубліковано: "ЕКСУ"

Опубліковано: "ЕКСУ"

"Електронна книга скарг України" - твій гідний удар по беззаконню. Ми публікуємо скарги звичайних людей для журналістів з усієї України. Досить мовчати!

Related Posts

Рекомендуємо почитати

Selected Title

Архіви

Електронна книга скарг України

Електронна книга скарг України. Твій нищівний удар по беззаконню. Ми 7 років захищаємо звичайних українців, публікуючи їхні скарги для журналістів.

У нас дуже гарна розсилка. ПОДИВИТИСЯ ПРИКЛАД
Ми з Вами вже хвилину.
Давайте продовжимо?
Підпишіться, щоб отримувати якісну аналітику та цікаві статті або долучайтеся до Facebook
Підписатися!
Ні. дякую!