ТехноЛист написаний від руки зробить вас розумнішим

Все більше студентів для конспектування лекцій приносять на пари не зошити і ручки, а Айпад і ноутбуки. Лист від руки стрімко йде в минуле і починає сприйматися як щось архаїчне. Людство вибирає електронні носії через те, що так можна швидше і докладніше зафіксувати текст, який лунає від спікера чи викладача. Однак, виграючи в часі, люди програють в іншому. Як показують дослідження, ті студенти, які конспектують лекції від руки, відрізняються кращою успішністю в порівнянні з тими, хто їх друкує. Про це розповідає в своєму матеріалі Wall Street Journal.

Психологи Пем Мюллер (Прінстонський університет) і Деніел Оппенгеймер (Університет Каліфорнії) протестували 67 студентів, частина з яких записували лекцію від руки, а інша частина – друкувала. Тести проводилися відразу після лекції і через тиждень (в цьому випадку студентам надавалася можливість переглянути свої записи). На основі цього експерименту дослідники зробили висновок, що ті, хто веде конспекти від руки, вчаться краще, легше схоплюють ідеї і довше тримають в голові інформацію.

Прихильники зошитів і ручок перевершують в результатах користувачів ноутбуків, навіть незважаючи на те, що від руки студент коледжу в середньому записує в півтора рази менше слів, ніж друкує. Справа в тому, що в процесі письма на папері людина думає над отриманою інформацією більш інтенсивніше, «перетравлює» її. До того ж записування сприяє тому, що інформація глибше закарбовується в пам’яті. За написаним від руки конспектами пам’ять легше освіжити, адже в такому разі конспекти краще організовані, пояснює видання.

На відміну від тих, хто веде конспекти від руки, користувачі ноутбуків записують практично всі, що чують, ледь не стенографуючи лекції, виписуючи кожне слово. Це може позитивно позначитися на успішності, але тільки якщо їх протестувати відразу після заняття. Такий висновок зробили дослідники з Університету Вашингтона в Сент-Луїсі ще в 2012 році. Ті, хто писав конспекти від руки, здатні згадати матеріали лекції навіть через тиждень, розповідає WSJ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Мессі, Джекі Чан та інші обділені увагою фігуранти Панамського архіву

Прискіпливість, з якою ноутбук дозволяє фіксувати інформацію, дуже приваблива, і від неї важко відмовитися. Мюллер розповіла WSJ, що одного разу перед лекцією попросила студентів не записувати кожне слово, так як це могло згубно позначитися на їхніх успіхах в подальшому тестуванні. І, навіть не зважаючи на таке попередження, вони не змогли змінити свою звичку.

Опубліковано: "ЕКСУ"

Опубліковано: "ЕКСУ"

"Електронна книга скарг України" - твій гідний удар по беззаконню. Ми публікуємо скарги звичайних людей для журналістів з усієї України. Досить мовчати!

Related Posts

Рекомендуємо почитати

Selected Title

Архіви

Електронна книга скарг України

Електронна книга скарг України. Твій нищівний удар по беззаконню. Ми 7 років захищаємо звичайних українців, публікуючи їхні скарги для журналістів.

У нас дуже гарна розсилка. ПОДИВИТИСЯ ПРИКЛАД
Ми з Вами вже хвилину.
Давайте продовжимо?
Підпишіться, щоб отримувати якісну аналітику та цікаві статті або долучайтеся до Facebook
Підписатися!
Ні. дякую!