Всі скаргиГоловнеОсвітаЖителі Миколаївщини звертаються до депутатів, щоб вберегти школу

До “Електронної книги скарг України” написали наші читачі із Піщаного Броду, які не розуміють деяких процесів оптимізації школи, адже, на їхню думку, міністр освіти пані Гриневич, хоче лише вбити освіту в їхньому селі, а не “оптимізувати”. 

ОСЬ ЇХНЯ СКАРГА:

“Закриття школи

Звернення батьків і громадян села Піщаний Брід Веселинівського р-ну Миколаївської обл. від 10липня 2018 року до депутатів України!

Ми, громада села Піщаний Брід, вкотре звертаємось до депутатів з приводу вирішення важливого для нас і нашого села питання – це пониження ступеня школи або її закриття.

Вважаємо своїм прямим обов’язком зберегти школу в Піщаному Броді. Ми розуміємо, що оптимізація шкіл необхідна, але, за словами Лілії Гриневич – міністра освіти і науки України – «мова іде про необхідність оптимізації шкіл, у яких навчається менше, ніж 25 учнів. Пониження статусу шкіл-філій можливо тільки за умови організації якісного підвезення дітей, що передбачає наявність автобусів і відремонтованих доріг».
Вважаємо, що проблема школи нашого села надумана і необґрунтована. Звичайно, дуже зручно понизити ступінь школи, а потім і зовсім її закрити. Як кажуть, убиваємо двох зайців – економія і +робота з оптимізації проведена.

Хочемо звернути Вашу увагу, що програма з оптимізації не передбачає автоматичного скорочення, а лише там, де є сенс. Наша ж думка така, що школу в нашому селі не варто реорганізовувати, адже в ній навчається 40учнів. На перспективу істотного зниження кількості учнів не передбачається.

Нас запевняють, що школа дуже багато витрачає коштів на опалення і електроенергію. Проте значну частину цих коштів оплачує сільрада, оскільки в одному приміщенні діють школа, сільський клуб та сільська бібліотека. Ми добре розуміємо, що після закриття школи і за відсутності централізованого опалення загине і осередок культури у селі, бо без тепла неможливо працювати ні в бібліотеці, ні в клубі.

То ж особливо звертаємо вашу увагу на те, що вирішується доля освіти, культури і усього села. Для нас це потрійний удар. Це свідчення абсолютної байдужості влади до нашої долі.

Для порівняння наведемо цифри за минулий опалювальний сезон:
Школа Сільський клуб
Газ 10 067куб.м 40 625 грн

Ел.ен. 8 500 квт 4 694грн
Для повної ясності зазначимо, що частина обслуговуючого персоналу працює на 0,5 ставки. Тобто- це не такі великі витрати на зарплату.

До того ж ремонт приміщення щороку проводиться за рахунок батьківських коштів та спонсорської допомоги.

Наша школа аж ніяк не гальмує розвиток села і витрати на її утримання не є зайвою статтею видатків місцевого бюджету.
Іще важливо: іноді нам закидають, що рівень знань у дітей нижчий, ніж у інших школах. А як же факти? Щороку учні нашої школи беруть участь у районних учнівських олімпіадах з предметів. Часто займають призові місця . учні нашої школи часто стають учасниками і призерами обласних олімпіад і конкурсів. Вихованці нашої школи гідно вчаться у 10-11 класах і теж стають переможцями олімпіад і отримують срібні й золоті медалі. Радує й те, що і на всеукраїнському рівні наші випускники досягають висот, займаючи призові місця. Як бачимо, факти – річ уперта. Дуже боляче, коли дітей із звичайного села вважають другосортними, неуками, недоосвіченими, не адаптованими в соціумі.

Ще більше болять нам серця за долю села, бо ж село не мале. Це не хутір, а село на трасі. А от яка якість тієї траси – знають усі. Від зими через наше село стало менше їздити легковиків. Шкодуючи свої авта та нерви, ще перед Піщаним Бродом зі сторони Ставків їдуть на Миколаїв курними полями.А як же якісний підвіз учнів?

Є в нашому селі клуб, сільська бібліотека, церква – пам’ятка архітектури.

До села прилягає більше 3,5 тис.га землі. За неї сплачуються податки, а це і є прибуток села, сільради. То хіба ж не можна щороку виділяти якусь частку цих коштів на розвиток школи, села? Нагадуємо , що будівля школи – це наші майнові паї, від яких ми добровільно відмовились на користь існування школи.

До нас постійно приїжджають екскурсії нащадків німців-колоністів вихідців із села Шпеєр(сьогодні Піщаний Брід). Вони захоплюються тим, що в нас ведеться краєзнавча робота, підтримуються культурні зв’язки із емігрантами, пам’ятають минуле і дбають про майбутнє. Нас знають за кордоном. То чи ж можемо ми допустити, щоб школа у селі зникла? Чи не соромно буде перед тими, хто його заснував і ,насамперед, перед своїми дітьми і онуками? Хто ж із молоді захоче жити у такому вимираючому селі? Куди ж людям прийти на свята, на 1 вересня? Наша думка така: не буде школи – не буде села. Наш громадянський обов’язок – зберегти і розвинути школу і село, а Ваш, керівники і депутати, обов’язок нам у цьому допомогти, бо ми ж обирали вас зі сподіваннями на краще. Ми віримо, що Ви приймете мудре виважене рішення, зумієте нас зрозуміти і допомогти.

Уже кілька років школу намагаються закрити. За останні роки ми не відчули підтримки від сільради і РДА, щоб школу зберегти. У минулому навчальному році не проводилися зустрічі-консультації з громадськістю. А доля школи не може вирішуватися без врахування інтересів громади. А порушення порядку проведення консультацій з громадськістю та рішення про закриття чи реорганізацію школи без врахування інтересів громади відповідного населеного пункту може тягнути за собою кримінальну відповідальність для осіб, відповідальних за прийняття таких рішень.

Наше питання, безперечно, належить до питань соціально-економічного розвитку, а також реалізації прав і свобод громадян(насамперед у контексті забезпечення належного доступу до середньої освіти, яка відповідно до ст..53 Конституції України є обов’язковою, а, отже, держава та органи місцевого самоврядування не можуть створювати перешкоди у реалізації права на освіту).

Без дотримання вимог трудового законодавства щодо строків попередження працівників про їх звільнення або переведення на інше місце роботи анонсоване заступником міністра закриття малокомплектних шкіл ще під час цих літніх канікулбуде незаконним!

Крім того варто не забувати, що будь-якірішення про звільненняпрацівниківчипереведенняїх на новемісцероботи у зв’язку з реорганізацією (у разіякщореорганізаціясупроводжуєтьсяскороченням штату працівників) має бути погодженероботодавцем з виборним органом первинноїпрофспілковоїорганізації. Такожчастиною 3 статті 22 Закону «Про професійніспілки, їх права та гарантіїдіяльності» передбачено, що у разі, якщороботодавецьплануєзвільненняпрацівників з причин економічного, технологічного, структурного чианалогічного характеру, він повинен завчасно, не пізніше як за три місяцідонамічуванихзвільненьнадатипервиннимпрофспілковиморганізаціямінформаціющодоцихзаходів, включаючиінформацію про причини наступнихзвільнень, кількість і категоріїпрацівників, якихцеможестосуватися, про термінипроведеннязвільнень.

Тому з великою надією і сподіваннями ми просимо допомогти нам зберегти у селі Піщаний Брід школу І-ІІступенів.”, – написали вони.

Опубліковано: "ЕКСУ"

Опубліковано: "ЕКСУ"

"Електронна книга скарг України" - твій гідний удар по беззаконню. Ми публікуємо скарги звичайних людей для журналістів з усієї України. Досить мовчати!

Related Posts

Рекомендуємо почитати

Selected Title

Архіви

Електронна книга скарг України

Електронна книга скарг України. Твій нищівний удар по беззаконню. Ми 7 років захищаємо звичайних українців, публікуючи їхні скарги для журналістів.

У нас дуже гарна розсилка. ПОДИВИТИСЯ ПРИКЛАД
Ми з Вами вже хвилину.
Давайте продовжимо?
Підпишіться, щоб отримувати якісну аналітику та цікаві статті або долучайтеся до Facebook
Підписатися!
Ні. дякую!