ІншеВсі скаргиДержавні органиЖінці не виплатили пенсію покійної матері

До “Електронної книги скарг України” написала читачка Ліна. Жінка стверджує, що їй відмовляють у виплаті пенсії матері. Вона також обурена бюрократизмом та недосконалістю системи виплат та вимагає її перегляду.

Ось її лист:

Контакти для журналістів: 

“Громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом…… Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.nnnЦе право було грубо порушене державою, відносно моєі покійноі матері – Овачук Марфи Василівни, 11/11/1937 р.н., уроженки Вінницькоі обл, що проживала у м. Чернівці, по вул Переяславська.

Держава не виплатила їй дві останні у її житті пенсії, це гроші, які їй були просто необхідні у зв’язку із тяжкою хворобою – інсультом. Та мізерна і несправедлива пенсія у 1230 грв, на яку вона, сирота війни, тяжко працювала ткалею у три зміни з 15 років до 51 року на ф-ці 3 об,єднання “Восход”, була її єдиним джерелом існування. Якщо основний закон держави гарантує людині права, то повинні бути розроблені механізми, за допомогою яких ці права реалізуються.

 ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Нова пошта розбила цінну посилку

Моя матір опинилась у ситуаціі, коли Конституція Украіни гарантує ій пенсію, а держава нахабно не видає їй цю пенсію. Я змушена була розшукувати мамину пенсію, я мала документ з усіма підписами і печатками з лікарні по вул. Фастівській м.Чернівці, який гарантував мені отримання грошей. З цим документом я звернулась у відділення зв’язку по вул. Гагаріна, поруч з вокзалом. У видачі пенсіі мені було відмовлено. Я звернулась у пенсійний фонд м. Чернівці з проханням вирішити ситуацію. Пишногруда пані мені відповіла: “Получітє, єслі павєзьот”. Прізвище її я не вказую, але її там не важко знайти. Документи від мене вона прийняла 3/7/15.

Виявляється, в Украіні видають пенсію, якщо повезе? Моїй мамі не повезло. Яким тільки приниженням була для мене біганина по кабінетах лікарів, збирання їх підписів, похід у поштове відділення, у пенсійний фонд, приниження від посадових осіб! Ще й безрезультатно! Замість того, щоб посидіти біля прикутої до ліжка матері… І зараз я витрачаю свій час на написання скарги.

Я роблю це тому, що в Украіні дуже багато людей живуть у злиднях. Саме вони не заслужили цього злиденного життя, вони пам’ятають, як сусіди дітей у голод їли, вони пережили німецьку окупацію, сталінський режим, радянський кошмар, вони рабами працювали на державу усе своє життя. То навіщо ви іх так принижуєте в останні дні іхнього життя? У вас усіх є батьки, ну подивіться на них…. Я впевнена, що багато інших людей опинились або можуть опинитись у аналогічній скрутній ситуаціі. Вимагаю переглянути, змінити чи розробити механізми, що забезпечують виконання Конституціі Украіни та донести результати до широкоі громадськості, а саме – своєчасну доставку пенсій у непередбачуваних ситуаціях.

І останнє. Ви можете мені пояснювати, чому так трапилось. Мати цього вже не почує. Є стаття 45 Конституціі Украіни і є факт НЕВИПЛАТИ двох пенсій (у червні та липні 2015 року) громадянці Украіни. Такого не повинно бути у 21 столітті.

За час хвороби матері я спостерігала ЩОХВИЛИННЕ порушення законів, в першу чергу здирництво і хабарництво. Я написала багато скарг. Не для себе. У мене все скінчилось. Я похоронила маму. Для інших, щоб вони у таке пекло не потрапляли….Родичі з мене сміялись, не витрачай конверти. Що буде, якщо всі мовчатимуть?… Але мертві бджоли не гудуть. Cтаття 56. Кожен має право на відшкодування за рахунок держави чи органів місцевого самоврядування матеріальної та моральної шкоди, завданої незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їх посадових і службових осіб при здійсненні ними своїх повноважень. Вважаю, що пенсійний фонд м. Чернівці порушує елементарні права людини, закладені в Конституціі.

Дякую.”

Опубліковано: "ЕКСУ"

Опубліковано: "ЕКСУ"

"Електронна книга скарг України" - твій гідний удар по беззаконню. Ми публікуємо скарги звичайних людей для журналістів з усієї України. Досить мовчати!

Related Posts

Рекомендуємо почитати

Selected Title

Архіви

Електронна книга скарг України

Електронна книга скарг України. Твій нищівний удар по беззаконню. Ми 7 років захищаємо звичайних українців, публікуючи їхні скарги для журналістів.

У нас дуже гарна розсилка. ПОДИВИТИСЯ ПРИКЛАД
Ми з Вами вже хвилину.
Давайте продовжимо?
Підпишіться, щоб отримувати якісну аналітику та цікаві статті або долучайтеся до Facebook
Підписатися!
Ні. дякую!