Всі скаргиОсвітаЗавідувачка дитсадка вимагає гроші в батьків

До «Електронної книги скарг України» написала наша читачка Євгенія, вона переконує, що в дитсадку змушують підписати «договір» на щомісячну сплату 20 грн завідувачці.

ОСЬ ЇЇ ЛИСТ:

Контакти для журналістів:

“Про дошкільний заклад №2, що в смт Турійськ Волинської області давно ходить погана слава. А ось нещодавно розгорівся черговий скандал. Одна із мам дитини відмовилась давати щомісячну «данину» у розмірі 20 грн завідувачці садочка Гаврилюк Ларисі Федорівни.

Та настільки розлютилась, що відразу зібрала батьківські збори наймолодшої групи і облила брудом цю маму. Вона швиденько витягнула якийсь договір і сказала, щоб усі присутні мами його підписали. Всього у групі 21 дитина. Мам на зборах було 15. Боячись гніву завідувачки, не читаючи цей договір, вмить усі присутні мами підписали. Прізвище Бриський М. стоїть першим у списку під договором, але він підписати його не може, бо йому лише 2 роки і 10 місяців, ще просто не вміє писати (І цей договір складала людина з двома вищими освітами!).

Цей договір існує в одному екземплярі на цілий садочок, його раніше ніхто й в очі не бачив. Просто стільки років носили всі батьки гроші, бо так сказала завідувачка. Я, Бортнічук Євгенія Денисівна, яка була присутня на цих зборах, попросила прочитати цей договір, де було написано, що батьки зобов’язуються платити щомісячно 20 грн на зміцнення матеріальної бази садочка. Але садочок перебуває в комунальній  власності Турійської селищної ради, а не в приватній власності  пані Гаврилюк Л.Ф., і цей договір вона не має права укладати з батьками, адже вона не є окремою юридичною особою.

Садочок приблизно відвідує 200 дітей. Нібито невеликі гроші, але давайте порахуємо: 200 дітей х на 20 грн = 4000 грн щомісяця. За 10-ть місяців (2 місяці садочок на ремонті) набігає 40, тис. грн. Де гроші?!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Пенсіонери села Концеба живуть на мінімальну пенсію»

Ремонт батьки щороку повністю роблять за свої кошти. Мийні засоби, серветки, туалетний папір, канцтовари, іграшки, рушники, посуд, білизну та багато іншого також забезпечують батьки. За харчування в розмірі 9 грн за кожний відвідуваний дитиною день батьки платять на рахунки селищної ради, де перебуває на балансі садочок№ 2. Крім того, батьки повністю забезпечують садочок картоплею, столовим буряком, цибулею, капустою та ін.. Якщо щось необхідно докупити в групу, батьки ніколи не відмовили. То де ж діваються гроші 40 тис. грн на рік?

Пані Гаврилюк Л.Ф. в договорі пише, що 10 грн. йде на ремонт та потреби садочка, 5 грн на ремонт групи, 5 грн на потреби групи. Які потреби?! Якщо всім забезпечують батьки. За 40 тис. грн можна щороку по одній групі робити капітальний ремонт. Відповіді немає.

Крім того, в п.8 так званого договору вона зобов’язує батьків платити щомісяця по 9 грн на харчування. Куди ці гроші перераховувати – невідомо, бо в «договорі» немає вказаного розрахункового рахунку. Дошкільний заклад №2 немає ні бухгалтерії, ні печатки, ні відкритих рахунків у банку. Ці гроші просто осідали в чиїйсь кишені!? Хоча неважко здогадатися, в чиїй.

Ось Вам і узаконена «договором» корупція. Доки у нашій країні будуть діяти налагоджені корупційні схеми, які роками прикриваються високими чинами, а люди не будуть підтримувати один одного, у нас буде не один Майдан…”

Опубліковано: "ЕКСУ"

Опубліковано: "ЕКСУ"

"Електронна книга скарг України" - твій гідний удар по беззаконню. Ми публікуємо скарги звичайних людей для журналістів з усієї України. Досить мовчати!

Related Posts

У нас дуже гарна розсилка. ПОДИВИТИСЯ ПРИКЛАД
Ми з Вами вже хвилину.
Давайте продовжимо?
Підпишіться, щоб отримувати якісну аналітику та цікаві статті або долучайтеся до Facebook
Підписатися!
Ні. дякую!
НЕ ПРОҐАВ  -45%  НА ПОДАЧУ СКАРГ
НЕХАЙ ПРОБЛЕМИ ВИРІШУЮТЬСЯ САМІ - ТИСНИ, ЩОБ ДІЗНАТИСЯ ЯК