Всі скаргиОсвітаЯким словам вчать школярів підручники

До “Електронної книги скарг України” написала наша читачка. Жінка скаржиться на ненормативну лексику у книжках, які п’ятикласники мають читати у школі. Вона просить підняти це питання та наводить приклади висловлювань із “програмного” твору.

Ось її лист:

Контакти для журналсітів: 

“Доброго дня, редакція! Прошу Вас підняти питання про шкільну програму по українській літературі за 5 клас. Відповідно до якої необхідно читати твори Галини Малик . Один з них -“Злочинці з паралельного світу-2”. Як пише автор, це Фантастична повість для дітей середнього шкільного віку, але навіть дорослуму читати такий твір неможливо. Чому вчить цей сучасний твір? Як на мене тільки жорстокості, ненависті та поганих слів.

Даю короткий перелік фраз із твору:
“— Грошей? — підійшов Хроня. І собі не стримався: — Ні фіга собі! Ти хто? ;— Різні,— сазав пляшкоїд, — від мінеральної води, від “Фанти”, від квасу… А найсмачніші — від пива! — потвора заплямкала нижньою губою; — Від чого той фервекс?; — Від старих глухих дурнів! — сказав другий голос, і двері відчинилися; Цур поставив перед собою малесенький переносний телевізор. Телевізор працював. Це, вочевидь, дуже розсердило Пека. Він почервонів, наче заслінка у печі, схопив великого кухонного ножа і покраяв телевізор спочатку на скибки, а потім і зовсім покришив його, наче яйце курчатам; — Одкривай, сказано, бо на хрен двері! виламаємо!;

— ГАЛЯК! — сказав один із нишпорок і матюкнувся; — Дєдуля, — лагідно сказав старший, — ти нам на хрен не нужен. Но ми знаєм, що сюда один пацан прийшов. Давай, колись, де він і абгемахт! — лягаєш на піч дрихнуть. Ну?;До хати зайшов пляшкоїд; — Ну ти, ЧМО, де пацан? — похмуро запитав Ацетон; — Можеш іще ти пошукать, — уїдливо сказав Гагіч. — Може ти, ЧМО, нас РОЗВЕСТИ хочеш?; — Можна, я це все запалю? — прохально спитав Гагіч; На хрен воно тобі? Много шума — нам гірше, — сказав Аце-тон; 1 часть nПосередине подвала, на перевернутом ящике из-под водки «Кайзер» в выщербленной чашке стоял огарок свечи. Хроня чиркнул спичкой и зажег его. Рекс начал огядываться; Не писайте кипятком, чуваки! Я свой! А кликуха у меня – Рата!; – Кто жалеет? – спросил Хроня; – Кто-кто… Хозяин! – продолжал орать попугай. – Я же не нарочно ему в тарелку какнул!;

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Селни не можуть отримати прописку

– А меня так давно выбросили, что я даже не помню, кто, – сказал Хроня, – я давным-давно в интернате живу. Только хреново там, поэтому я сам убежал. Они меня искали-искали, а потом плюнули; – Киндеррр-р-рр-сюрррр-р-рприз! Засрррранные поррр-р-рядки! Мне зерррр-р-рна! Я такого не ем!n! Тут профессор тоже стал кричать. А потом тихонько сказал: «Сердце, сердце…» И дальше в доме началось такое, что обо мне забыли. И вспомнили, только когда профессора отвезли куда-то в деревянном ящике; – Нет, нет, не надо! – возразила Долли. – Лучше помоги найти профессора;

– Ну, культура и искусство! – сплюнул Рата. – Ты чё, совсем не врубаешься?! Тю-тю твой профессор! Загнулся!; – Надо так, как Хроня говорил, чуваки, – мстить, мстить и еще раз мстить! Я своей хозяйке такое устрою, такое!.. – даже захлебнулся кот. – Надо им объявить настоящую войну! Они – нас, а мы их, они нас – а мы их!;- Какая землянка?;- Зеленая! – рассержено фыркнул кот. – Заткни хлебало и слушай! Там, за кучей, живет бомж Федя. В землянке он держит жратву.””

Опубліковано: "ЕКСУ"

Опубліковано: "ЕКСУ"

"Електронна книга скарг України" - твій гідний удар по беззаконню. Ми публікуємо скарги звичайних людей для журналістів з усієї України. Досить мовчати!

Related Posts

Рекомендуємо почитати

Selected Title

Архіви

Електронна книга скарг України

Електронна книга скарг України. Твій нищівний удар по беззаконню. Ми 7 років захищаємо звичайних українців, публікуючи їхні скарги для журналістів.

У нас дуже гарна розсилка. ПОДИВИТИСЯ ПРИКЛАД
Ми з Вами вже хвилину.
Давайте продовжимо?
Підпишіться, щоб отримувати якісну аналітику та цікаві статті або долучайтеся до Facebook
Підписатися!
Ні. дякую!