Всі скаргиЖКГЯк дорога поруч зруйнувала будинок, а корупція не дала все залагодити

Історія від нашої читачки, яка стверджує, що корупція поховала усі починання, які могли б врятувати її будинок. Є контакт для журналістів.

До «Електронної книги скарг України» написала Лідія, яка стверджує, що із-за дороги поруч, із-за того, що її не облаштували – її будинок руйнується.

ОСЬ ЇЇ ЛИСТ:

Контакт для журналістів: 

Прошу допомоги, т.я. місцева влада нічим допомогти не хоче надає лише стандартні відписки, які нічим не допоможуть в моїй проблемі.

До Вас звертається пенсіонерка, 62 роки з смт.Ширяєве, Одеської області, Загорняк Лідія Яковлівна. Всі мої проблеми почалися з будівництва дороги Одеса-Київ. Справа в тому, що я проживаю в 2-х поверховому 4-х квартирному будинку, шістдесятих років побудови, який розташований в 8-ми метрах від проїжджої частини інтенсивної об’їздної дороги, 2-х полосної.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Нові шахраї: як привласнять Вашу сім-карту та заберуть кредитні кошти

Дорожне покриття не пристосоване для проїзду великовантажного транспорту, т.я. відсутня «подушка», яка гасить коливання землі і не дає коливальній хвилі вплинути на фундаменти будинків (зі слів начальника дорожної дільниці, який будував цю дорогу).

НАЧЕ ЗЕМЛЕТРУС

Уявіть собі, коли їхали Камази з прицепом зі щебенем, піском, та ще й сама дорога була в вибоїнах, як хитало будинок. Дзвенів посуд в серванті, як при справжньому землетрусі. А за тріщини в капітальних стінах, перегородках говорити взагалі не приходиться. Так тривало кілька років.

Дорогу Одеса-Киів побудували, проте великовантажний транспорт продовжує їздити. Мешканці нашої вулиці неодноразово зверталися до місцевої влади, проте відповідь була одна: об’їздної дороги немає і допомогти нічим не можуть.

ОСИПАЮТЬСЯ СТЕЛІ

Мій терпець урвався, коли 24 серпня 2009р., День Незалежності України, в обід проїхала великовантажна машина по дорозі біля нашого будинку, задзвенів посуд в серванті, а у нас в квартирі почувся гуркіт, піднявшись на другий поверх квартири (квартира в 2-х рівнях) я з донькою виявили, що в одній з кімнат впала штукатурка стелі над столом, де стоїть комп’ютер.

По щасливій випадковості, онука та донька в момент падіння штукатурки перебували на першому поверсі квартири. Уявіть мій стан безвихідності, в свято, така біда. Я подзвонила черговому в адміністрацію і розповіла про те, що сталося.

Дякую, через 10 хвилин в мене було керівництво районних відділів ДАЇ, МВС та МНС, які зняли все на відео. Одразу після свята голова Ширяївської РДА Жаданова Л.І. запросила спеціалістів з Одеси по руху грунтів для розробки пропозицій по запобіганню руйнувань капітальних стін моєї квартири. Мене запросили на засідання цієї комісії. В ній взяли учать спеціалісти з Одеси, поради яких я потім використала при захисті своїх домочадців від можливої катастрофи. Коштів, як завжди, в районному бюджеті не було (потрібно було близько 160 тис. грн.) на рекомендації комісії та вирішення мого проблемного питання. Я попросила голову комісії спеціалістів з Одеси, дати мені рекомендації, щоб усунути своїми силами загрозу падіння наружних капітальних стін.

Висновок був: потрібно будувати естакаду з металевих труб, двутаврів, швелерів, яка в подальшому взяла б на себе коливання землі при русі великовагового транспорту і гасила б хвилю руху землі, т.я. труби грають роль пружини. Визначились, що допоможуть розробити проект естакади.

Я замовляю проект, збираю всі необхідні документи, які мені каже взяти відділ архітектури райдержадміністрації, селищна рада. В 2009 році мені дають дозвіл на реконструкцію і я потихеньку починаю своїми руками, 57-мирічна пенсіонерка, рятувати свою квартиру від руйнування, дітей, внуків від біди. Великоваговий транспорт як їздив, так і їздить.

За 5 років своїми руками я збудувала естакаду, відвела від неї воду, утеплила, щоб не ржавіли 10 труб- стійок діаметром 125 мм, висотою 3м і випадково на них не впали провода високовольтної лінії електропередач, яка проходить над ними. Здавалося б, живи спокійно і радій. Але не тут то було. Поки я вела реконструкцію 5 років з’явилася фірма по інспекції за будівництвом і з’явився інспектор по скарзі моїх сусідів.

Виявляється, що всі вони вже забули як хитало будинок, який на даний час тримає естакада, яку я збудувала і це будівництво обіцяють розгорнути бульдозером, як самовільне та ще й я маю сплатити штраф у розмірі 17 тис. грн., за те що не взяла в них дозвіл на будівельні роботи. У мене на жодному дозвільному документі про цю фірму навіть мови не було, коли давали всі дозволи і не казали, що повинно бути з ними якесь погодження. Тепер ці спеціалісти заявляють, що в мене самовільне будівництво (рішення селищної ради, проект, технічний паспорт 2014 року не визнається і для них це непотрібні папірці). Я телефонувала на гарячу лінію цієї інспекції в Київ в кінці грудня 2014р., надала копії всіх своїх документів, проте до сьогоднішнього дня мені ніхто не відповів, хоча юрист обіцяла вирішити питання і дати відповідь на моє звернення. Ось так в нас вирішуються людські проблеми.

БЮРОКРАТІЯ В УКРАЇНІ

Держава створила в особі чиновників проблему мені, допомогти не може, а якщо я сама за свою пенсію допомагаю собі, то воно ще й наказує, за що? В минулому році я написала в селищну раду 5 заяв про допомогу, жодного разу не прийшла комісія на моє звернення, а лише надсилають відписки, бездушні та безвідповідальні. На сьогоднішній день вплив великовантажного транспорту на квартиру зменшено, проте тепер страждають капітальні стіни господарчих побудов (в гаражі в капітальних стінах тріщини наскрізні до 10 см).

Дуже страшно якщо підуть машини ще більшої вантажопідйомності, куди тоді стукати? Яку естакаду потрібно буде будувати поряд? А найстрашніша естакада – байдужість чиновників, з якими мені особисто довелося за ці роки зіткнутися у вирішенні моєї проблеми. Тільки люди, спеціалісти з будівництва, розуміли мою проблему. А при владі в районі вчителі, водії, медики. І всі криком та погрозами «вирішують» проблему моєї сім’ї, їм простіше накласти на мене штраф в розмірі 17 тис. грн., закрити рота, ніж вникнути і допомогти вирішити мою проблему. Глухий кут.

Я прожила 62 роки, мені залишилося жити набагато менше, проте я хотіла б щоб моя онука, яка знаходиться під моєю опікою, та донька з сином мешкали в безпечній квартирі, адже вони мають право на безпечне життя, чому тоді чиновники читають мені зараз лише норми закону, а про мої права на безпечне життя, моєї сім’ї, ніхто й не хоче чути і допомогти ніхто з них не хоче. Не приведи Господь комусь роками боятися за своє життя і життя своїх близьких від зовнішніх факторів ризику. Мені вдалося їх зменшити хоча б такою ціною.

Можливо хтось дасть рецепт, як без грошей напоумити чиновників, адже «купувати» їх в мене немає грошей, хоча суму вони назвали в доларах і самі попередили, що я таку суму не зможу заплатити, занадто велика. За гроші всі мої дозвільні документи будуть дійсні, а без грошей залишається для мене, моїх дітей та онуків лише Бульдозер.

А може заплатити, але як і чим? Невже в нашій країні без грошей ти не людина і не маєш права на чесне, спокійне життя? Невже корупція і здирництво заполонили всю Україну?

З повагою, Лідія Яковлівна Загорняк.

Опубліковано: "ЕКСУ"

Опубліковано: "ЕКСУ"

"Електронна книга скарг України" - твій гідний удар по беззаконню. Ми публікуємо скарги звичайних людей для журналістів з усієї України. Досить мовчати!

Related Posts

Рекомендуємо почитати

Selected Title

Архіви

Електронна книга скарг України

Електронна книга скарг України. Твій нищівний удар по беззаконню. Ми 7 років захищаємо звичайних українців, публікуючи їхні скарги для журналістів.

У нас дуже гарна розсилка. ПОДИВИТИСЯ ПРИКЛАД
Ми з Вами вже хвилину.
Давайте продовжимо?
Підпишіться, щоб отримувати якісну аналітику та цікаві статті або долучайтеся до Facebook
Підписатися!
Ні. дякую!