Всі скаргиДержавні органиВідповідальність посадових осіб за незаконне притягнення

До “Електронної книги скарг України” написав наш читач Віталій, який стверджує, що звинувачується у тяжкому злочині, котрий не скоював.

“Я громадянин України, який тривалий час постійно проживає в РФ і не має можливості приїхати в Україну з-за свавілля правоохоронних органів. На жаль я не можу подати скаргу на дії слідчого та прокурора до суду, тому що КПК України не передбачає подання такої скарги на стадії досудового розслідування.
З цих підстав я вимушений звернутися до Вас.

7 серпня 2013 року до ЄРДР за № 1201320026000164 внесені відомості за фактом крадіжки майна з домоволодіння Єпіфанових за адресою: Сумська область, Сумський район с. Косівщина, вул. Сонячна,10, яка мала місце в період часу з 10 до 14.30 годин того ж дня, тобто за ч. 3 ст. 185 КК України. Кримінальне провадження знаходиться в слідчому відділі Сумського ВП ГУНП в Сумській області.

На теперішній час досудове розслідування в кримінальному провадженні призупинене 28 лютого 2015 року в зв’язку з оголошенням мене в розшук. З цього часу я не маю можливості приїздити в м. Суми до родичів, тому що існує небезпека мого арешту. Вважаю, що жодних законних підстав для оголошення мене в розшук не існує, тим більше, що від слідства я не переховувався і не переховуюсь.

З 2012 року я працюю і постійно проживаю в м. Москві, РФ. До 8 червня 2012 року я перебував у шлюбі з Скриннік Марією Вікторовной, у нас є спільна дитина – Скриннік Аліса Віталіївна 26 лютого 2011 року народження. Марія приходиться онукою потерпілій в даному кримінальному провадженні.
На мою думку саме неприязні відносини, які склалися з Марією, та бажання сім’ї Єпіфанових позбавити мене батьківських прав, стали підставою того, що вони вказали на мене, як на особу, що скоїла крадіжку. Показання змінювали тричі до цього вони вказували на водіїв, які працюють у них.

Про те, що я обвинувачуюсь в тяжкому злочині, мені стало відомо від матері Дрюкової Любові Григоровни на початку 2015 року, яка постійно проживає в м. Суми. За місцем  проживання матері був проведений обшук, та їй вручена підозра, згідно якої я підозрююсь в крадіжці майна Єпіфанових. До теперішнього часу жодного разу до слідчого я не викликався, повістка мені або матері про мій виклик не вручалася.

Я не мав можливості приїхати до слідчого в зв’язку з занятістю по роботі, тому  моя мати 25 березня 2015 року в моїх інтересах уклала угоду з адвокатом Безпалим Геннадієм Анатолійовичем. З того часу Безпалий Г.А. офіційно звернувся до слідчого та представляє мої інтереси в кримінальному провадженні.
В обґрунтування своєї непричетності до інкрімінуємого злочину через адвоката мною 14 липня 2015 року  прокурору Сумського району Ткаленко О.В. були надані документи, які підтверджують, що на час скоєння злочину я перебував на території РФ.

Це довідка з Управління Федеральної міграційної служби по м. Москві, про те що я з 12 травня по 8 серпня 2013 року перебував на території РФ,
– виписка оператора мобільного зв’язку, де вказаний номер мого телефону як  контрактного користувача  і що я перебував в м. Москві 7 серпня 2013 року,
– дані про моє місце реєстрації та місце роботи в м. Москві, засоби зв’язку, що свідчить про надуманість підстав для оголошення мене в розшук, або перебування мене в розшуку до теперішнього часу,
–  довідку про доходи та інші.

Єпіфанови звинувачують мене, що за рахунок викраденого я придбав квартиру, автомобіль в Москві.
Також за клопотанням адвоката слідчий допитав трьох осіб, які підтвердили моє перебування в Москві 7 серпня 2013 року. Адвокатом було заявлено клопотання що до закриття кримінального провадження стосовно мене. В задоволенні клопотання прокурор Сумського району відмовив в зв’язку з необґрунтованістю.

Всі ці документи не були надані слідчому судді при вирішенні питання про дозвіл на моє затримання з метою приводу та обрання запобіжного заходу, і такий дозвіл був наданий слідчим суддею та діяв до 11 березня 2016 року. Як раз відсутність даних про те, що я переховуюсь від слідства стала підставою, що слідчий суддя в черговий раз не продовжив строк дії вищевказаного дозволу. Але КПК України не обмежує слідчого чи процесуального керівника в будь-який час повторно звернутися з таким клопотанням до слідчого судді.

За клопотанням мого адвоката 18 вересня 2015 року процесуальним керівником до РФ було направлене міжнародне доручення про перевірку обставин відповідно до   наданих мною документів. До теперішнього часу наскільки мені відомо, воно залишається невиконаним.

На мою думку, небажання прокурора (процесуального керівника) в прийнятті рішень відповідно до вимог закону викликана тим, що закриття провадження стосовно мене потягне за собою відповідальність посадових осіб за незаконне притягнення мене до кримінальної відповідальності, обрання запобіжного заходу та оголошення мене в розшук.

Я також не виключаю іншої зацікавленості цих осіб, тому що сім’я Єпіфанових є достатньо впливовою в м. Суми. Єпіфанов А А у 1998 року був губернатором Сумщини до 2015 року балотувався на посаду мера міста Суми

Таким чином, безповідальне відношення до своїх обов’язків посадових осіб прокуратури Сумського району, наглядаючого прокурора вищестоящого рівня тривалий час призводить до того, що я не можу відвідати матір та дитину в Україні, тому що перебуваючи вдома, можу бути заарештований в любу мить. Навіть обрання іншого більш м’якого запобіжного заходу призведе до того, що я як мінімум, втрачу роботу.
Сподіваюсь на  те, що моя скарга не буде відправлена на розгляд прокурору Сумської області або його підлеглим, які безперечно не зацікавлені в прийнятті законного рішення.

Прошу Вас  витребувати до Генеральної прокуратури України кримінальне провадження №1201320026000164 для вивчення, скасувати розшук та прийняти остаточне рішення про закриття кримінального провадження стосовно мене за відсутністю складу злочину.

 

Контакт для журналістів:

Опубліковано: "ЕКСУ"

Опубліковано: "ЕКСУ"

"Електронна книга скарг України" - твій гідний удар по беззаконню. Ми публікуємо скарги звичайних людей для журналістів з усієї України. Досить мовчати!

Related Posts

Рекомендуємо почитати

Selected Title

Архіви

Електронна книга скарг України

Електронна книга скарг України. Твій нищівний удар по беззаконню. Ми 7 років захищаємо звичайних українців, публікуючи їхні скарги для журналістів.

У нас дуже гарна розсилка. ПОДИВИТИСЯ ПРИКЛАД
Ми з Вами вже хвилину.
Давайте продовжимо?
Підпишіться, щоб отримувати якісну аналітику та цікаві статті або долучайтеся до Facebook
Підписатися!
Ні. дякую!