Всі скаргиДержавні органиВ Тернополі жителі будинку борються із забудовниками. Із-за порушень їхнє життя під загрозою

До “Електронної книги скарг України” написали жителі одного із будинків в Тернополі. Пишуть про тотальну забудову їхньої території нахабними будівельниками, які позаочі говорять про “покровительство від мера”.

ОСЬ ЇХНІЙ ЛИСТ:

Контакт для журналістів:

КОЛЕКТИВНЕ ЗВЕРНЕННЯ

Мешканці будинків по вул Родини Барвінських, 14 та 18 в м. Тернополі звертаються до Вас, з проханням допомогти припинити незаконну діяльність з будівництва восьмиквартирного житлового будинку з вбудованими торгово – офісними приміщеннями по вул. Родини Барвінських, 16.

Це будівництво веде таким собі Бурко О.М. між нашими будинками. В усних розмовах заявляє, що мер і його перший заступник у нього «в долі», а тому він робитиме все, що вважає за необхідне.

В даний час зведено огорожу майданчику будівництва впритул до наших будинків, стіни наших будинків використано в якості частини огороджувальних елементів, а в майданчик будівництва включено частини прибудинкових територій будинків 14 і 18, без дотримання вимог законодавства щодо порядку вилучення прибудинкових територій та без проведення громадських слухань.

ОДНІ ВІДПИСКИ

З даного приводу ми колективно та одноособово зверталися в різні контролюючі інстанції.

Отримано відписки, в яких роз’яснено порядок видачі дозволу на початок будівництва, зазначено про укладення між гр. Бурко О.М. та Тернопільською міською радою сервітуту, вказано, що позаплановою перевіркою порушень вимог містобудівного законодавства не виявлено.

Загороджено під будівельний майданчик частину прибудинкової території багатоквартирного житлового будинку по вул. Родини Барвінських,14.

Правові підстави для вилучення даної території відсутні і таке вилучення відбулося без нашого відому і згоди, громадські слухання не проводилися.

Стіна будинку по вул. Родини Барвінських,14 від будівництва ніяк не відгороджена, а сама слугує огороджувальним елементом будівництва, що створює небезпеку для життя і здоров’я мешканців.

Проектом будівництва між проектованим восьмиквартирним будинком з вбудованими торгово-офісними приміщеннями та існуючими житловими будинками по вул. Родини Барвінських, 14 та по вул. Родини Барвінських, 18 встановлено відстані 8 метрів та 0.5 метра.!!Це є грубим порушенням ДБНП України. ПП «Східний Масив» – організація балансоутримувач будинку по вул. Р.Барвінських, 18 дала згоду на блокування нового будівництва до цього будинку.

Ніхто не досліджував при проектуванні нового будівництва (геологічні та геодезичні вишукування) його вплив на фундаменти та інші основні конструктивні елементи існуючих прилеглих житлових будинків. Будинок по вул. Родини Барвінських, 14 повоєнної забудови із незадовільним станом фундаменту, а будинок по вул. Род! ини Барвінських, 18 в 1998 році визнано аварійним і роботи по його виведенню з даного стану, виконано лише в ¼ частині будинку.

Загорожу будівельного майданчика зі сторони будинку по вул. Родини Барвінських, 18 прикріплено до торця (стіни) житлового будинку, відрізано доступ до вікон кухні і спальні, унеможливлено влаштування відмостки будинку. Відповідно до вимог ДБН відмостка є необхідним конструктивним елементом будинку, який забезпечує збереження в належному санітарно – технічному стані стін і фундаменту будинку. Її влаштування обов’язковим.

ЗРУБУЮТЬ ВСЕ НА СВОЄМУ ШЛЯХУ

12.09.2014 року працівниками ПП «Східний масив» на прилеглій прибудинковій території будинку по вул. Родини Барвінських, 18 зрізано багаторічні насадження дерев в кількості 19 шт., з них три горіхи віком понад 25 років та 16 вишень віком від трьох до десяти років.

Зі всіх об’єктивних даних вбачається, що квартира № 3 по вул. Родини Барвінських, 18 внаслідок нового будівництва попаде в зону вітрового підпору, що унеможливить експлуатацію газового котла та каміну. А при їх експлуатації може спричинити людські жертви. Навіть на це звернення жодна контролююча служба, в тому числі ПАТ «Тернопільгаз», не реагує.

В 1984 році будинок по вул. Родини Барвінських, 18 визнано ветхим зі зношеністю 73 відсотків основних конструктивних елементів.

В 1988 році в квартиру № 3 цього будинку поселено сім’ю заявників – Собчак у складі трьох осіб.

В 1997 році цьому будинку надано статусу гуртожитку.

В лютому 1999 року будинок по вул. Родини Барвінських, 18 визнано таким, що загрожує обвалом.

В жовтні 1999 року рішенням міськвиконкому дозволено мешканцям будинку за власні кошти провести його ремонт.

Ремонт провела лише сім’я заявників Собчак. Фактично розібрали четверту частину будинку і на її місці спорудили нову, закінчивши роботи в 2004році.

Внаслідок чого квартира складається з п’яти кімнат і має площу 91 кв.м. і складається з першого та мансардного поверхів з прибудованим господарським приміщенням.

Про який гуртожиток можна говорити за таких обставин, – незрозуміло.

З цього часу міська рада відмовляє у приватизації з формальних підстав. Остання відмова в березні поточного року.

При потребі надати додаткові матеріали, в тому числі рішення міськвиконкому, відмови у приватизації, відмови у проведенні перевірок незаконності будівництва, фотофіксацію зрізування зелених насаджень – готові їх надати по першій вимозі.

Просимо провести журналістське розслідування фактів викладених в заяві та сподіваємося на Вашу допомогу.

З повагою, та надією на допомогу мешканці будинків № 14, 18 по вул.. Родини Барвінських у м. Тернополі.

Опубліковано: "ЕКСУ"

Опубліковано: "ЕКСУ"

"Електронна книга скарг України" - твій гідний удар по беззаконню. Ми публікуємо скарги звичайних людей для журналістів з усієї України. Досить мовчати!

Related Posts

У нас дуже гарна розсилка. ПОДИВИТИСЯ ПРИКЛАД
Ми з Вами вже хвилину.
Давайте продовжимо?
Підпишіться, щоб отримувати якісну аналітику та цікаві статті або долучайтеся до Facebook
Підписатися!
Ні. дякую!
НЕ ПРОҐАВ  -45%  НА ПОДАЧУ СКАРГ
НЕХАЙ ПРОБЛЕМИ ВИРІШУЮТЬСЯ САМІ - ТИСНИ, ЩОБ ДІЗНАТИСЯ ЯК