Всі скаргиКорисні порадиТОП-4 АФЕРИ В ІНТЕРНЕТІ

Журналісти “Електронної книги скарг України” не раз публікували скарги наших читачів на афери в інтернеті. За 6 років існування нашого проекту ці скарги стосувалися в основному непримітних інтернет-крамниць, які або видавали видавали б/у товар за новий, або, наприклад інтернет-магазин Мобілак місяцями не повертав грошіза товар клієнтам, загалом, скарг на аферистів в інтернеті було так багато, що ми навіть склали “Чорний список інтернет-крамниць в Україні” і постійно його поповнюємо новими кандидатами. Якщо ви також стали жертвою будь-якої афери в інтернеті, закликаємо вас надсилати нам скарги про таких і назавжди вкарбувати імена поганців на просторах інтернету за цим посиланням: “Написати скаргу“. А щоб не потрапити в лабети подібних афер в інтернеті ми написали другу статтю на цю тему і зібрали кращі афери в інтернеті. Першу частину читайте під назвою: “Найпоширеніші афери в інтернеті”.

БРАТИ БЛИЗНЮКИ В ІНТЕРНЕТІ

На першому місці цього хіт параду афер в інтернеті ми розміщаємо саме “фейкові інтернет-крамниці”. Навіть Приват 24 клонували свого часу.

Фішинг. ТОП Інтернет Афери

За час існування нашого порталу саме на такі сайти-одноденки, які створюють аферисти в інтернеті, клюнули найбільше наших читачів.

Аферисти прокручують аферу таким чином: створюють двійника сайту, навіть підбирають подібне доменне ім’я, щоб користувачі не відрізнили підробки і навіть можуть зареєструвати фірму для роботи з клієнтами та відкриття рахунків.

Знаючи, як працює механізм Гугл вони швидко потрапляють на перші позиції видачі в пошукових системах, що дозволяє їм вмить почати отримувати дохід. Звичайно товарів від таких сайтів наївні клієнти ніколи не дочекаються.

Jekspert-mikrofon-dinamik-primechanieПОРАДА: Обов’язково перевіряйте правильність назви сайту. Переконайтеся, що в доменному імені немає ніяких зайвих цифр, літер і тому подібне. Завжди перевіряйте відгуки на інтернет-крамницю в якій хочете вперше придбати товар. Одна із ознак, що перед вами сайт фальшивка – це рясна кількість позитивних відгуків від людей про товар чи послуги, але от якщо Ви б захотіли написати відгук, то ніколи б не змогли цього зробити. Наявність діючої та розкрученої сторінки у соціальних мережах.

 

РИБОЛОВЛЯ. ТОП ІНТЕРНЕТ АФЕРА

 Інтернет аферистам потрібні ваші дані. А особливо, якщо це дані вашої банківської карти. І, на жаль, у них є безліч методів, за допомогою яких вони можуть отримати дані вашої кредитки чи зарплатної карти і роблять вони це за допомогою так званого фішингу. Ми розмістили цю інтернет-аферу на другому місці нашого рейтингу, оскільки постраждалих від цих дій безліч, зазначають в Кіберполіції.

Як працює схема інтернет афери. Зловмисники надсилають жертві поштою “цікаву пропозицію” від імені банку або навпаки повідомляють таким же чином, що, нібито ваш акаунт в руках зловмисників. І вони просять перейти за посиланням, щоб відновити доступ або просять під будь-яким іншим приводом це зробити. Тільки-но ви перейшли за посиланням для вас відкриється сайт-клон, на якому потрібно ввести усі чутливі дані: пін код, номер карти, імена і тільки-но ви це зробите – вважайте, що усі ваші гроші вже в руках зловмисників. Такий конкретний приклад можна побачити на 2 хвилині 40 секунді програми про Інтернет афери.

 

ЗАБЛОКУЙ КОНТЕНТ

Одна із найчастіших інтернет афер це і міфічне блокування контенту. Все це працює за допомогою спеціально прописаних скриптів, які блокують роботу вашого програмного забезпечення і роблять це таким чином, що буде вам соромно. Наприклад, ви зачали програму із невідомого сайту, а вона встановила вірусний код, який не дозволить користуватися вашим браузером через “відвідування порносайтів”. І щоб ви не робили, такий блокування не зникне, доки ви не заплатите грошей. Ось, одне з таких попереджень від Білоруського міністерства внутрішніх справ.

Тут варто зрозуміти, що часто шахраї настільки недалекі, що в таких текстах можуть і написати про МВС, хоча до бокування вашого комп’ютера вони ну ніяк не можуть бути причетні ну і так далі…

ТОП Інтернет афери

На цьому місці може бути будь-що написано, але головне зрозумійте, що це гачок, і ні в якому разі не платіть за розблокування. По-перше, можливо, воно і щезне, але неодмінно з’явиться ще раз, адже тільки-но інтернет аферисти зроуміють, що ви будете платити – вони повертатимуться до вас знов і знов.

ВАМ ЛИСТ З НІГЕРІЇ

 

ТОП ІНТЕРНЕТ АФЕРИ. ЛИСТ З НІГЕРІЇ

І хоч і на останньому місці, але дуже давня інтернет афера – це афера з нігерійськими листами. Хто ще не отримував такі листи, вони неодмінно до вас мають прибути. Суть в тому, що вам надходить лист в якому вас називають спадкоємцем багатомільйонної імперії, а далі справа аферистів видурити з вас все ті ж персональні дані. Як саме працює ця інтернет афера, ми раніше писали в статті: “Ви стали мільйонером. Про нігерійські листи”.

Отже, скільки б часу не минуло, а інтернет афери будуть завжди актуальні і завжди будуть знаходитися ті, хто на них клюне. Якщо хто-небудь порушив ваші права в інтернеті, ви завжди можете написати скаргу до нашого проекту. Чому це потрібно робити, ми розповіли в ефірі телеканалу 1+1. Подивіться і ви.

 

Опубліковано: "ЕКСУ"

Опубліковано: "ЕКСУ"

"Електронна книга скарг України" - твій гідний удар по беззаконню. Ми публікуємо скарги звичайних людей для журналістів з усієї України. Досить мовчати!

Related Posts

Рекомендуємо почитати

Selected Title

Архіви

Електронна книга скарг України

Електронна книга скарг України. Твій нищівний удар по беззаконню. Ми 7 років захищаємо звичайних українців, публікуючи їхні скарги для журналістів.

У нас дуже гарна розсилка. ПОДИВИТИСЯ ПРИКЛАД
Ми з Вами вже хвилину.
Давайте продовжимо?
Підпишіться, щоб отримувати якісну аналітику та цікаві статті або долучайтеся до Facebook
Підписатися!
Ні. дякую!