Всі скаргиГоловнеДержавні органиСусідські війни. Невже прокурори з Черкас покривають наркоторговців?

До “Електронної книги скарг України” написав наш читач Артур, який зневірився у вищестоящих оргнах, тому вирішив, що Україна мусить знати про розгул хуліганства на Черкащині від самих же правоохоронців. 

ОСЬ ЙОГО СКАРГА:

“Я, Даценко Артур Іванович прошу Вашої допомоги або хоч висвітлення подій, так як я став жертвою переслідування службовими особами Черкаської місцевої прокуратури, з використанням влади чи службових повноважень, за відсутності передбачених законом підстав, чим завдають мені шкоду охоронюваним законом правам, в тому числі шляхом безпідставного проведення дослідження фактів, які не відповідають дійсності, та приховуванням фактів, які можуть вказати на групу злочинців, які здійснюють наркоторгівлю та території Черкаського та Смілянського районів.

Допомоги мені чекати немає звідки, так як звернення до Генеральної прокуратури України, Черкаської обласної прокуратури, СБУ , Уповноваженого з прав людини, Національної поліції України, Вищої Ради юстиції та НАБУ відбулося лише відписками, тож переслідування і фальсифікація матеріалів кримінальної справи продовжується. 17.09.2016 року було слідчо-оперативною групою Черкаського РВП ГУНП проведено обшук будинку за адресою вул. Гагаріна,123 с. Білозір’я, Черкаського району, Черкаської області з суттєвими порушеннями законодавства, зокрема ст. 234-236 КПК України, а саме: о 5.00 годині ранку група зі зброєю, виламавши двері та вибивши вхідне вікно ввірвалася до будинку, погрожуючи зброєю мені, співмешканці та її неповнолітній дитині та з застосуванням фізичної сили провели затримання та здійснили обшук.

Надати ухвалу слідчого судді правоохоронці відмовились , посвідчення також ніхто не показав. Заcоби зв’язку були негайно вилучені та заборонено телефонувати іншим членам сім’ї та правозахиснику (адвокату). Супротив правоохоронцям ніхто з членів сім’ї не чинив. Під прицілом зброї нас тримали в ізольованій кімнаті і обшук проводився без присутності жодного члена родини. Ухвалу суду на проведення обшуку правоохоронці не пред’явили тому що виписана вона на гр. Баса Віталія Олександровича, 06.09.1986 р.н., який за вказаною адресою не проживає і це було достеменно відомо Слідчому СВ Черкаського районного відділення поліції ГУНП в Черкаській області Яковенко В.В. та прокурору Черкаської місцевої прокуратури Бондаренко О.Ю., так як велося оперативне спостереження за вказаною адресою. Бас Віталій Олександрович фактично проживає за адресою с. Білозір’я, вул. Гагаріна 141.

Ухвалу суду мені так і не пред’явили хоча в подальшому на ній з’явився мій підпис, підроблений слідчим Черкаського відділу поліції Бурімовим Є. А. Надавати копії ухвали та протоколу вилучених речей працівники поліції відмовилися, так як завідомо приховували фальсифікацію документів. Протоколу обшуку теж ніхто не надав. Про даний інцидент було повідомлено в Головне управління Національної поліції м Черкаси, віл. Смілянська,57, та повідомлено на гарячу лінію НПУ.

На що надали коротку відповідь моїй дружині, що порушень не виявлено і сам Даценко Артур Іванович зі скаргами не звертався. Проте під скаргою в Головне управління стоїть мій підпис, я звертався особисто, до того ж в журналі відвідувань є запис. По матеріалах досудового розслідування повідомляю. 17.09.2016 р. що мене було взято під варту та доставлено до Черкаського РВП ГУНП, де протримали до вечора, примушуючи взяти на себе провину за скоєний злочин. Ввечері десь о 19.00 год. Мене з відділу поліції привіз Бас Віталій Олександрович, заявивши: «Не хвилюйтесь те що у вас знайшли – то сухий спирт і тобі нічого не загрожує.

Я заплатив Саші, слідчому. Вони від вас відчепляться. Це була просто помилка.

Я справді працював у Баса В.О. на городі (ділянці біля будинку засадженій горіхами) та виконував роботи по господарству. В селі не секрет, що Бас В.О. здійснює торгівлю спиртом як в роздріб так і оптовими партіями, тому слова Баса В.О. здивування в мене не викликали. 19.09.2016 я з’явився до Черкаського відділу поліції, де в мене взяли підписку про невиїзд, проте вилучених речей не повернули і ніяких показань не взяли. До листопада 2016 р.

Я їздив до Черкаського РВП ГУНП та намагався дати показання та довести свою непричетність до даного інциденту, збирав характеристики та ін. підтверджуючі документи.

Після ухвали про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою зазначені речі були виключені з числа речових доказів та повернені.

Отримавши протокол проведення обшуку я був шокований, в протоколі окрім зазначених речей було зазначено, що знайшли наркотичні засоби. Зазначений протокол складався не на момент проведення обшуку, а в ході фальсифікації матеріалів справи. Обшук проводився в присутності двох понятих, які є зацікавлені в неправомірних діях оперативної групи, так як перебувають в конфлікті з зі мною.

Поняті Шохіна В. А. та Прудка Н. М. являються зацікавленими особами по даній справі. Прудка Наталія Михайлівна перебуває зі мною у відкритому конфлікті і з метою помсти вона підпише будь який документ і дасть неправдиві свідчення. Шохіна Валентина Анатоліївна зловживає спиртним і є постійною клієнткою Баса В.О. Дані свідків (понятих) ніхто не провіряв, адже вони підписували підготовлені слідчими документи і по факту не відвідували Черкаський райвідділок.

Оперативна група вилучили особисті речі цивільної дружини і мої особисті речі флешки та телефони, револьвер моделі «Stalker» калібру 4 мм Флобер, який не являється вогнепальною зброєю. На особисті речі були дозволи та чеки і подальшому вони були повернуті на зберігання до винесення рішення суда по даній справі. Кухонні електронні ваги були виключені з речових доказів та повернуті, а от інші 3 – належать Басові В.О., він напередодні привіз електронні ювелірні , буцімто немає часу завезти додому, нехай у Вас полежать. Зрозумілими стали і слова Баса В.О. про сухий спирт. Коли я виконував роботи по господарству у Баса В.О. було не проблемою зробити відбитки ключів. Він мав доступ до будинку. Тому що навіть після обшуку з будинку зникали речі, вже коли я був під вартою. Раніше Бас В.О. вже притягувався за зберігання та збут наркотиків, але щоразу він чудодійним способом не потрапляв за грати. Тому що вироблена чудова схема співпраці наркоторговців села Білозір’я, м Сміли та працівників поліції Черкаського РВП ГУНП. Щороку проводиться рейд і щороку за грати потрапляють невинні люди, а самі злочинці надалі спокійно розповсюджують наркотичні засоби. Речові докази з нашого будинку виносились просто в пакетах, що виносилось і в якій кількості точно не відомо, контрольні заміри належним чином не проводились. До того ж 17.09.2016 було проведено рейд не тільки по с Білозір’я а і по м Сміла і затримано ще декілька осіб, в яких теж було вилучено певні речові докази.

Ймовірність підміни речових доказів складає 99,9 відсотків. З матеріалів справи кримінального провадження вбачається відсутність будь яких заяв чи свідчень громадян які б вказували на те що гр. Даценко Артур Іванович – зберігав, купував чи розповсюджував наркотичні засоби. Окрім того згідно пояснень від 17.09.2016 року, які склав власноруч ОУ Черкаського РВП Є.О.Шмагайло в якому зазначив, що вилучено поліетиленовий пакет , в якому знаходилась біла, сипуча суміш в кількості один кілограм та за своїм зовнішнім виглядом схожа на амфетамін. Проте в самому поясненні не внесено ні відомостей про ваги, ні про фольгові згортки, що суперечить інформаційним даним, які викладені в протоколі обшуку. На вулиці біля мого будинку працівниками слідчо-оперативноі групи під керівництвом Яковенко В.В. в присутності сусідів та понятих звучала вага вилученої речовини в кількості приблизно 2 кілограми., про що ще деякий час розповідала понята Шохіна В.А. Питання: «Де по дорозі до відділку поліції зник 1 кілограм зазначеної речовини?». Також сусідам було повідомлено що знайдено лабораторію по виробництву наркотичних засобів.

Це також повідомлено в ЗМІ. В Надзвичайних новинах я впізнав наш будинок, в якому ніби то знайшли лабораторію. Та чомусь не показали. Мало того в протокол обшуку теж не включили.

Наведені вище протиправні дії свідчать про штучне створення доказів, шляхом їхнього підлогу, на що вказують інші дії. В протоколі обшуку зазначено що слідча дія проводилась за допомогою фіксації, а саме відео зйомки, однак на даний час переглянути зйомку неможливо в силу того що начебто СD диск пошкоджено.

Майже через рік прокурор надав диск, щоправда без звуку і змонтований. Проте деякі докази неправомірних дій поліціантами приховати не вдалось: момент проникнення в будинок не зафіксовано, з початку відеозапису я вже знаходився в кайданках, до моменту коли прийшли поняті і в будинку був погром. На кожному кроці слідчі дії чітко вказують на фальсифікацію доказів, оскільки цілеспрямовано до мене (Даценко А.І.) було застосовано спец. засоби та відразу затримано, незважаючи на те що згідно ухвали суду на проведення обшуку, обшуковувати потрібно було іншого громадянина. Слічим Бурімовим Є.А. взагалі було підроблено підписи на ухвалі суду та протоколі обшуку, про це взагалі замовчується. На судовому засіданні в Черкаському районному суді моя співмешканка дала свічення, що вперше побачила мій підроблений підпис на документах (Ухвалі на обшук, та протоколі обшуку) саме в цього слідчого, так як зверталась за своїми вилученими речами і повідомила слідчого що не мій підпис і повідомила на Гарячу лінію НПУ.

На це прокурор Купчин А.Ю. заявив: «Вона бреше, такого слідчого взагалі не було». Я надам усі копії матеріалів справи, для запобігання подальшої фальсифікації матеріалів та дописування неіснуючих речових доказів. Досудове розслідування проводила Старший слідчий СВ ЧРВП ГУНП в Черк. області Кононенко Вікторія Олександрівна, яка цинічно ігнорувала свідчення реальних свідків, яка як і попередні слідчі продовжувала фальсифікацію матеріалів справи та подала клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, погодженого прокурором Черкаської місцевої прокуратури Купчином А.Ю. мотивуючи що під час обшуку за ухвалою слідчого судді було знайдено психотропну речовину. Слідча і прокурор знають що ухвала суду виписана на Баса Віталія Олександровича та яким чином зібрані речові докази. Ці факти просто ігнорують.

Сам Бас В.О. на допити не викликавсь. Всупереч ст. 91 КПК України правоохоронні органи не довели мою причетність та належність вилучених речей мені з домоволодіння 17.09.2016р за адресою с Білозір’я, вул. Гагаріна, 123, як особі яка притягується до кримінальної відповідальності, оскільки це не було встановлено іншими доказами: висновком судової експертизи піднігтьового змісту відібраних зразків нігтьових пластин, а також дактилоскопічної експертизи, відібраних відбитків пальців Даценко А.І. Експертизи відбитків пальців не було проведено так як правоохоронцям було відомо, кому належать вилучені речові докази. А от мені інкримінують скоєння тяжкого злочину, передбаченого ч 3 ст. 307 КК України. Слідча мені постійно погрожувала: «Я знаю хто винен – ну сидіти будеш ти». До 06 грудня 2017 року мене тримали під вартою в Черкаському СІЗО. Через адвокатів я почав збирати документи на яких базуються матеріали справи і які ретельно приховувались від мене. Ухвала про обшук 16 вересня 2016 року Слідчий суддя Соснівського районного суду м. Черкаси Чечот Алла Антонівна, при секретарі Маламуж Н.В., за участю слідчого СВ Черкаського районного відділення поліції ГУНП в Черкаській області Яковенко В.В. та прокурора Черкаської місцевої прокуратури Бондаренко О.Ю. , розглянув винесене у кримінальному провадженні №12015250270001375 від 10.11.2015 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч 3 ст. 185 КК України слідчим СВ Черкаського районного відділення поліції ГУНП в Черкаській області Яковенко В.В. і погоджене прокурором Черкаської місцевої прокуратури Бондаренко О.Ю., клопотання про проведення обшуку за місцем проживання гр. Баса Віталія Олександровича,06.09.1986 р.н., ухвалив клопотання слідчого Яковенко В.В. задовольнити та надати дозвіл на проведення обшуку за місцем проживання гр. Баса Віталія Олександровича 06.09.1986 р.н., за адресою: Черкаська область, Черкаський район, село Білозір’я, вул. Гагаріна, 123 Справа №712/10667/16-к Зазначений документ було складено всупереч загальним вимогам щодо змісту ухвал, передбачених ст 372 КПК України, а саме: зумисно або з очевидною недбалістю було внесено недостовірні відомості щодо адреси житла чи іншого володіння особи. Бас Віталій Олександрович фактично проживає за адресою Черкаська область, Черкаський район с. Білозір’я, вул. Гагаріна 141, прописаний взагалі за іншою адресою. Результатом винесення протиправного рішення став несанкціонований обшук . Проте Бас В О за вказаною адресою не проживав. Та й шукали не Баса В. О., а затримали мене Даценка А І. До чого тут я? До того що за допомогою цієї ухвали на мене намагаються перекласти відповідальність за вчинені кримінальні правопорушення Басом В.О. та притягти до відповідальності за злочини які я не вчиняв. Статтею 3 КПК України визначено, що саме до повноважень слідчого судді належить здійснення у порядку, передбаченому цим Кодексом, судового контролю за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб у кримінальному провадженні. Згідно із частиною першою статті 234 КПК України метою проведення обшуку є виявлення та фіксація відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб. За вказаною адресою Баса В.О. не розшукували.

За змістом наведеної норми закону слідча дія може бути санкціонована слідчим суддею виключно у разі наявності достатніх відомостей про те, що шляхом її реалізації буде досягнуто мети слідчої дії. Відповідно до частини другої статті 235 КПК України ухвала слідчого судді про дозвіл на обшук житла чи іншого володіння особи повинна відповідати загальним вимогам до судових рішень, передбачених цим Кодексом. Згідно зі статтею 370 КПК України судове рішення повинно бути законним, обґрунтованим і вмотивованим.

Вмотивованість рішення означає, що в ньому наведені належні і достатні мотиви та підстави його ухвалення. При цьому ухвала слідчого судді має містити посилання на конкретні матеріали кримінального провадження, дослідження яких дало слідчому судді підстави для надання дозволу на обшук. На протязі обшуку мене з дружиною та дитиною тримали під прицілом зброї і речові докази, які ніби то знайшли мені показали лише коли виводили з будинку.

Протокол обшуку я отримав перебуваючи в Черкаському СІЗО, через два місяці після проведення обшуку, виявляється в мене знайшли заборонені до обігу наркотичні засоби і було відкрито кримінальне провадження за номером 12016250270001213, в подальшому справу було передано до Черкаського районного суду Черкаської області Справа №707/168/17. Ухвала суду від 16.09.2016р на яку спираються у своїх аргументах СУГУНП та базуються матеріали справи виписана на громадянина який ніколи не проживав за вказаною адресою, тож обшук на основі зазначеного документу є незаконним, з порушенням конституційних прав осіб які мимоволі стали учасниками інциденту., мене Даценко Артура Івановича, моєї цивільної дружини Суховії Наталії Павлівни та дитини Суховаї Вікторії Леонідівни.

Слідчі дії чітко вказують на фальсифікацію доказів, оскільки цілеспрямовано до мене (Даценко А.І.) було застосовано спец. засоби та відразу затримано, незважаючи на те що згідно ухвали суду на проведення обшуку, обшуковувати потрібно було Баса В.О., який буцімто проживає та зареєстрований за адресою с Білозір’я, вул. Гагаріна, 123., Розуміючи що на мене перекладають відповідальність за злочин вчинений іншою особою, а саме Басом В О. я подав Заяву-клопотання до Соснівського районного суду м Черкаси слідчому судді Чечот А . А. проханням надати копію клопотання слідчого СВ Черкаського районного відділення поліції ГУНП в Черкаській області Яковенко В.В. і погоджене прокурором Черкаської місцевої прокуратури Бондаренко О.Ю., клопотання про проведення обшуку яке знаходиться в справі №712/10667/16-к провадження 1-кс/712/4761/16 на підставі ухвали слідчого судді Чечот А.А. від 16.09.2016 року, так як за цим документом злочин інкримінують мені, а не особі зазначеній в Ухвалі. Відповіді так і не надійшло, що лише підтверджує можливість змови працівників Черкаської місцевої прокуратури з слідчою суддею, з метою приховати справжніх злочинців по кримінальному провадженні №12015250270001375, адже по факту справа не про викрадені колеса від швидкої допомоги, а про незаконну торгівлю психотропними засобами, обіг яких обмежено.

Вироком Черкаського районного суду Черкаської області від 06 грудня 2017 року справа №707/168/17 було встановлено що обшук проведено з суттєвими порушенням законодавства що стало підставою для визнання протоколу обшуку від 17.09.2016 року неналежним та недопустимим доказом і мене було звільнено з-під варти в залі суду.

Проте законної сили зазначений вирок так і не набув, так як з метою подальшої фальсифікації справи прокурор Черкаської місцевої прокуратури Купчин Антон Юрійович подав апеляційну скаргу на вирок Черкаського районного суду від 06.12.2017 року стосовно мене, Даценко А.І. датовану 05.01.2018 р.№166-200 вих№17 з порушенням термінів подачі, так як на офіційному сайті черкаського апеляційного суду зафіксовано що скарга надійшла 10.01.2018р. В подальшому 16.01.2018 року Апеляційним судом Черкаської області була винесена ухвала про відкриття апеляційного провадження. 23.01.2018 року я подав Заперечення на апеляційну скаргу прокурора купчина А.Ю., в якій зазначив що згідно. ч 3 ст. 62 конституції України «Обвинувачення не може ґрунтуватись на доказах одержаних незаконним шляхом а також на припущеннях». І хоча фактично всі доводи апелянта зводяться до переоцінки доказів, будь яких інших доказів, які б вказували на неправильне застосування норм кримінально процесуального права апелянтом не надано, як і доказів, що висновки суду першої інстанції не відповідають встановленим обставинам справи, Апеляційним судом Черкаській області прийнято рішення про призначення апеляційного розгляду з повторним вивченням матеріалів справи, речових доказів та повторним допитом свідків. Ухвала про закінчення підготовки та призначення апеляційного розгляду від 26.012018 р.

Головуючий Суддя апеляційного суду І.А. Соломка. Дії слідчого судді Чечот А.А. були упередженими, такими, що містять ознаки низки дисциплінарних проступків, зокрема істотного порушення норм процесуального права під час здійснення правосуддя, що унеможливило учасниками судового процесу реалізацію наданих їм процесуальних прав та виконання процесуальних обов’язків; незазначення в судовому рішенні мотивів прийняття аргументів сторін; умисного або у зв’язку з очевидною недбалістю допущення суддею, який брав участь в ухваленні судового рішення, порушення прав людини і основоположних свобод. У зв’язку з такими діями судді Чечот А А., обшук мав свавільний характер, із будинку було винесено декілька сміттєвих пакунків, про вміст яких не було складено належних документів та не повідомлено присутніх у передбаченому законом порядку.

Зокрема, на прохання надати пояснення про те, яке майно виноситься збудинку, що саме вилучається, пояснень працівниками поліції надано не було.

Я прошу висвітленя цих подій, так завдяки зв’язкам Черкаської поліції зі злочинцями за грати масово потрапляють не причетні до злочинів громадяни.

На даний момент мене не тільки переслідує прокуратура, а й злочинці які серед білого дня на зупинці погрожували нам з дружиною зброєю, а написати заяву до поліції я не можу тому що серед працівників Черкаського РВП ГУНП слідчі самі інформують наркоторгівців, тож це мені не допоможе.

Лише відкритість та прозорість судового процесу може сприяти тому що вирок буде винесено у відповідності з нормами КПКУ та ККУ , бо як висловилась одна з Черкаських суддів, «Що ви вчепились до того КПК, понаписували там разних дурниць, вони хоть думали що там писали, ми з усім розберемось». Мені по справжньому стало страшно, по чому тоді судять хто більше дасть грошей. Наступне судове засідання відбудеться 04.04.2018 року. Тож якщо Вас зацікавить надана інформація я повідомляю мої контакти: Черкаська область,

 

 

Опубліковано: "ЕКСУ"

Опубліковано: "ЕКСУ"

"Електронна книга скарг України" - твій гідний удар по беззаконню. Ми публікуємо скарги звичайних людей для журналістів з усієї України. Досить мовчати!

Related Posts

У нас дуже гарна розсилка. ПОДИВИТИСЯ ПРИКЛАД
Ми з Вами вже хвилину.
Давайте продовжимо?
Підпишіться, щоб отримувати якісну аналітику та цікаві статті або долучайтеся до Facebook
Підписатися!
Ні. дякую!
НЕ ПРОҐАВ  -45%  НА ПОДАЧУ СКАРГ
НЕХАЙ ПРОБЛЕМИ ВИРІШУЮТЬСЯ САМІ - ТИСНИ, ЩОБ ДІЗНАТИСЯ ЯК