ІншеВсі скаргиРеорганізація малокомлектних шкіл Харківської області

До “Електронної книги скарг України” написала наша читачка Ольга, яка стверджує, що реорганізація та економія коштів районної влади знизить рівень навчально-виховного комплексу. 

“Доброго дня!

До вас звертається громада села Яковлівка, Лозівського району, Харківської області. Згідно із постановою Міністерства освіти та науки України, місцева влада має проводити так звану реформу освіти, реорганізовуючи малокомплектні школи.

Наш заклад, Яковлівський навчально-виховний комплекс, збудований у післявоєнні 50-ті роки має майже семидисятилітню історію. На сьогодні в закладі нараховується 140 учнів та вихованців (за кількістю учнів ми займаємо 6 місце із 16 шкіл району), заклад повністю забезпечений педагогічними кадрами, маємо комп’ютерний клас, пластикові вікна у всіх класах, звукопідсилювальну апаратуру, Інтеренет, музей, чудовий ремонт у кожній класній кімнаті, автобус.  Наші учні завжди беруть активну участь у житті школи та району.

В нашій школі проводиться найактивніша в районі реалізація концепції національно-патріотичного виховання учнів. Ми постійно співпрацюємо з волонтерськими організаціями, бо вчителі самі є волонтерами, громадськими організаціями ветеранів АТО, військовими частинами, депутатами різних рівнів. Класи мають в середньому по 10-12 учнів. Але вже сьогодні на нас тиснуть і наполягають погодитися на пониження ступеню. Поруч із нами знаходяться навчальні заклади з кількістю 50 учнів. Нас і їх ставлять в один ряд і в одні умови,  примушуючи створити один освітній округ на базі Краснопавлівського ліцею. Наш заклад виставляють у найгіршому світлі, замовчуючи позитивні сторони нашої діяльності. Зате замовчують і ті моменти, що Краснопавлівський багатопрофільний ліцей має недобру славу серед учнів району, де принижують чужих учнів, дають їм зрозуміти, що вони чужі, а отже, повинні знати своє місце.  Тому вже сьогодні учні майбутніх 9-10 класів, говорять про те, що краще підуть зі школи, ніж потраплять у той навчальний заклад.

Єдина мета районної влади – це економія коштів, а такі моменти, як відсутність сучасного автобусу, якісних доріг, додаткового гарячого харчування підвозних учнів, 9-10 годинне перебування  привозних дітей поза домашніми умовами, повна ізоляція дітей від позакласної діяльності, а отже, про розвиток обдарованих учнів не може бути і мови, тривала психологічна адаптація в результаті зміни навчальних закладів  і як результат  відсутність якості освіти (а це головне!!!), нікого не хвилюють. Жодні доводи та аргументи не беруться до уваги. Зате погрожують тим, що фінансуватися заклади не будуть взагалі і виплачуватися заробітні плати працівникам теж. Не було проведено жодної зустрічі з громадою та батьками, все робиться під тиском і в атмосфері замовчування. Адміністрації школи погрожують звільненням в разі розголосу даного питання серед населення. Враження, що виконується чиєсь наполегливе замовлення по виконанню певного плану, бо ні на які компроміси влада не іде. 29 червня відбудеться чергова сесія районної ради,  де намагатимуться «пропихнути» це рішення без згоди батьків та дітей.

Просимо вас, благаємо, допоможіть нам зберегти наш навчальний заклад! Наше село має школу, дитячий садок, амбулаторію сімейної медицини, будинок культури, бібліотеку, магазини, стадіон, футбольну команду, дві великі агрофірми та дрібних землевласників, громадську організацію, волонтерську організацію, музей, тут знаходиться  центральна садиба сільської ради, поруч залізниця. Вважаємо, що тільки завдяки тому, що маємо навчальний та дошкільний заклад, наше село має потужне життя, гарних господарів, бо молодь у всі часи не тікає, а навпаки прибуває до нас, тому чисельність жителів наших сіл складає понад тисячу осіб.

Понизити ступінь школи  можна одним рішенням, при цьому перекресливши всі традиції та уклад сільського життя, а повернути назад ми вже нічого не зможемо!  Ваш сюжет або ваше втручання обов’язково нам допоможе. Давайте врятуємо чарівний світ шкільного життя дітей разом!

З повагою вчителі, діти, батьки, громада села.”

Контакт для журналістів: 

Опубліковано: "ЕКСУ"

Опубліковано: "ЕКСУ"

"Електронна книга скарг України" - твій гідний удар по беззаконню. Ми публікуємо скарги звичайних людей для журналістів з усієї України. Досить мовчати!

Related Posts

Рекомендуємо почитати

Selected Title

Архіви

Електронна книга скарг України

Електронна книга скарг України. Твій нищівний удар по беззаконню. Ми 7 років захищаємо звичайних українців, публікуючи їхні скарги для журналістів.

У нас дуже гарна розсилка. ПОДИВИТИСЯ ПРИКЛАД
Ми з Вами вже хвилину.
Давайте продовжимо?
Підпишіться, щоб отримувати якісну аналітику та цікаві статті або долучайтеся до Facebook
Підписатися!
Ні. дякую!