Всі скаргиМедицинаМОЗ хоче закупити аптечки закородоном, уникаючи вітчизняного виробника

Найпопулярніші записи

Лист-скарга від «Асоціація фахівців першої медичної допомоги».  Контакти для журналістів є. 

На “Електронну книгу скарг України” написали медичні працівники, які стурбовані рішенням МОЗУ, якому закортіло придбати аптечки для солдат із зони АТО у закордонного виробника, адже простіше і, можливо, дешевше б було це зробити у вітчизняних.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “В Україні можна не сертифіковувати бутильовану воду. Цим користуються шахраї

ОСЬ ЛИСТ: 

Контакт для журналістів: 

 

 

“Висловлюємо вам нашу повагу та інформуємо про наступне.

Громадська організація «Асоціація фахівців першої медичної допомоги» займається розв‘язанням питань виникаючих з причин законодавчої недоврегульованості забезпечення медичними аптечками, наданням консультацій щодо їх відповідності встановленим державним стандартам, питаннями якісного надання домедичної допомоги постраждалим, тощо.

В ході свого звіту перед парламентом заступник голови МОЗ Василь Лазоришинець заявив, що Міністерство охорони здоров`я України подало заявку в Європейське відділення ВОЗ щодо закупівлі 300 тисяч аптечок, призначених для українських військовослужбовців, які приймають участь в АТО (джерело: Інформаційне агентство 112.ua від 20.06.2014 р.).

Звертаємо Вашу увагу, що в Україні існують 5 офіційних виробників медичних аптечок. Деякі з них працюють на фармацевтичному ринку вже більше 20 років, і відповідно, мають колосальний досвід зі створення якісного медичного продукту та всі необхідні для цього документи. Більш того, в Україні немає жодного дефіциту медичних препаратів або медичних виробів, які потрібні за таких умов. Тож, подання на міністерському рівні заявки на закупівлю медичних аптечок за кордоном, викликає неабияке здивування.

Щоб трохи прояснити ситуацію, ми запитали окремих виробників аптечок, чи були здійснені які-небудь звернення до них з боку Міністерства охорони здоров`я України або Міністерства оборони з приводу замовлення або хоча б зацікавлення медичними аптечками, або іншою продукцією, необхідною для надання самостійної домедичної допомоги. Як з`ясувалось, жодних звернень до виробників вітчизняних аптечок зі сторони МОЗУ та МОУ за весь цей час не було.

Директор гуманітарних ініціатив Всесвітнього конгресу українців (ВКУ) Уляна Супрун на прес-конференції в Києві, 19 червня 2014 року зазначила, що в аптечках, які плануються до закупівель, знаходяться препарати і пристосування, які не мають аналогів в Україні, та які дозволять військовослужбовцю самостійно надати медичну допомогу на полі бою, «коли боєць опинився один на один з проблемою» (джерело: Інформаційне агентство 112.ua).

Але ж загальновідомо, що самостійна долікарська допомога, особливо, за таких умов, обмежується лише тимчасовою зупинкою кровотечі, антисептичною обробкою, перев`язуванням рани або місця опіку,  іммобілізацією перелому та місцевим знеболюванням. І в Україні у достатній кількості наявні лікарські засоби, медична техніка та перев’язувальні матеріали, які спроможні якісно надати всю цю допомогу. Більш того, вартість вітчизняної аптечки буде в рази нижче, ніж вартість замовленої аптечки за кордоном. Тобто, потреби у закупівлі аптечок для військовослужбовців закордоном, яку ініціює МОЗ, немає. До речі, як зазначалося на вказаній прес-конференції, аптечка, яка планується до закупівлі коштує 100 доларів кожна.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Знову за старе: як збивши людину насмерть, можна відкупитися

Відповідно, здійснення замовлення у власній країні збереже державні кошти, стане підтримкою вітчизняних виробників, що сприятиме збереженню робочих місць та надходженню податків до бюджету, а найголовніше, прискорить процедуру забезпечення військовослужбовців, які ризикують своїм життям захищаючи Україну, якісними лікарськими засобами та медичними виробами для надання їм потрібної  допомоги вже зараз.

Враховуючи вищезазначене, звертаємося до Вас з проханням розглянути та вплинути на виниклу ситуацію”.

 

Голова ГО «АФПМД»                                                                                                                                   Бокал О. В.

Опубліковано: "ЕКСУ"

Опубліковано: "ЕКСУ"

"Електронна книга скарг України" - твій гідний удар по беззаконню. Ми публікуємо скарги звичайних людей для журналістів з усієї України. Досить мовчати!

Related Posts

У нас дуже гарна розсилка. ПОДИВИТИСЯ ПРИКЛАД
Ми з Вами вже хвилину.
Давайте продовжимо?
Підпишіться, щоб отримувати якісну аналітику та цікаві статті або долучайтеся до Facebook
Підписатися!
Ні. дякую!
НЕ ПРОҐАВ  -45%  НА ПОДАЧУ СКАРГ
НЕХАЙ ПРОБЛЕМИ ВИРІШУЮТЬСЯ САМІ - ТИСНИ, ЩОБ ДІЗНАТИСЯ ЯК