Всі скаргиЖКГМахінації з електроенергією в Ніжині

До “Електронної книги скарг України” написала читачка Світлана. Жінка переконує, що у її будинку та сусідніх панує незрозуміла система нарахування оплати за електроенергію, в результаті чого гроші мешканців ідуть незрозуміло куди. Звернення до мера та ЖКГ особливо не допомогли.

Ось її лист:

Контакти для журналістів: 

 

“Мене звуть Світлана, проживаю в м. Ніжині, Чернігівської обл., по вул. Незалежності б. 40. Якщо вас зацікавить моя розповідь, будь ласка, допоможіть вирішити проблему. Вже не знаємо до кого звертатися.

Єдина надія на те, що висвітлення нашої проблеми в ЗМІ допоможе її вирішити. Мешканці нашого будинку сплачують за електроенергію не згідно своїх лічильників, а згідно рахунків, які нам присилає СЕЗ (служба єдиного замовника, тобто ЖКГ). А в цих рахунках зазначена зовсім інша кількість використаних кіловат. В минулому місяці СЕЗ накинув (крім використаних нами кіловат) на кожну квартиру по 34 кВт, а в сусідньому будинку (Незалежності б. 40а) по 50 кВт на кожну квартиру, а це, на секундочку, 26-83 грн. і 39-45 грн. відповідно З КОЖНОЇ КВАРТИРИ.

В обох будинках приблизно по 120 квартир. Кругленька сума виходить, і це кожного місяця. Цікаво, кому йдуть ці кошти? Щоб вам було зрозуміло, трохи розповім історію. Я з сім’єю проживаємо у приватизованому сімейному гуртожитку. Під час приватизації кімнат, в кожній кімнаті, тобто в кожного власника (є люди, які мають у власності дві або ¾ три кімнати), працівниками СЕЗ було встановлено та опломбовано електролічильники. Тобто люди повинні сплачувати за спожиту електроенергію згідно свого лічильника. Але в нас не так. По-перше: ми сплачуємо ціну за 1 кВт – 0,789 грн. і платимо ми не РЕМу, а СЕЗу, тому така і ціна – так пояснює керівництво СЕЗ. По-друге: до спожитих кіловатів нам у рахунки додають ще додаткові кіловати і пояснення працівників СЕЗ дуууууже цікаві.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Боєць АТО не отримав жодної призначеної виплати

У підвалі нашого та сусіднього будинків стоять загальні електролічильники. У кінці кожного місяця мешканці будинків передають до СЕЗ показники своїх лічильників, працівники СЕЗ знімають показники із загальних електролічильників, потім звіряють із нашими показниками і все що не зійшлось із загальним лічильником накидають мешканцям. Спочатку працівники СЕЗ пояснювали це тим, що, мовляв, хтось краде електроенергію. Але тут є цікавий момент. Звичайно, наші показники не будуть співпадати з показниками загального електролічильника.

По-перше: всі інтернет провайдери, які встановили своє обладнання на дахах наших будинків, підключені до загального електролічильника. Тобто, ми сплачуємо і за інтернет, і за ту електроенергію, яку використовують інтернет провайдери для того, щоб подавати нам цей самий інтернет. По-друге: освітлення під’їздів, згідно договору із СЕЗ, повинно включатися у рахунки за квартплату, а в нашому випадку освітлення під’їздів включається і в рахунки за квартплату, і в рахунки за електроенергію. Коли мешканці будинку почали скаржитись, мовляв, приходьте і перевіряйте наші електролічильники, при теперішніх електроприладах виявити крадіїв електроенергії не важко, у СЕЗі знайшли нове пояснення. Тепер вони говорять, що ніякої документації на наші електролічильники у них нема, мовляв, ми не знаємо хто вам встановлював ті лічильники і хто їх пломбував. Але ж люди не могли встановити ці лічильники собі самі, і на нашому лічильнику є пломба, на якій чітко видно відтиск «СЕЗ», тобто даний лічильник встановлювали і пломбували енергетики СЕЗу.

Мешканці будинку зверталися і до керівника РЕМ, і до мера міста. У РЕМі відповіли, що, для того, аби взяти наші два будинки на баланс, потрібно змінити всю технічну документацію, а це коштує близько 150000 грн. з кожного будинку. Зібрати таку суму з мешканців нереально. Все чим допоміг нам мер міста, це те, що тепер у наших рахунках вказано за скільки кВт ми сплачуємо (раніше було вказано лише прізвище, адреса і сума).

А ще цікаво й те, що кількість накинутих кіловат зростає в геометричній прогресії. Якщо півроку назад це було по 3-5 кВт на кожну квартиру, то зараз 30-50 кВт на кожну квартиру. Навіщо, в такому разі, людям електролічильники? Все одно ми сплачуємо ту суму, яка потрібна СЕЗу.  Ніхто не може чи не хоче допомогти нам, мовляв, це ж гуртожиток. До речі, статус нашого будинку – квартирний будинок, а не гуртожиток. Завчасно дякую Вам і дуже сподіваємось на Вашу допомогу.”

Опубліковано: "ЕКСУ"

Опубліковано: "ЕКСУ"

"Електронна книга скарг України" - твій гідний удар по беззаконню. Ми публікуємо скарги звичайних людей для журналістів з усієї України. Досить мовчати!

Related Posts

У нас дуже гарна розсилка. ПОДИВИТИСЯ ПРИКЛАД
Ми з Вами вже хвилину.
Давайте продовжимо?
Підпишіться, щоб отримувати якісну аналітику та цікаві статті або долучайтеся до Facebook
Підписатися!
Ні. дякую!
НЕ ПРОҐАВ  -45%  НА ПОДАЧУ СКАРГ
НЕХАЙ ПРОБЛЕМИ ВИРІШУЮТЬСЯ САМІ - ТИСНИ, ЩОБ ДІЗНАТИСЯ ЯК