Всі скаргиДержавні органиМами б’ють на сполох – “дитячі” виплати занадто зменшили

На “Електронну книгу скарг України” надходять десятки листів із одним проханням, розповісти, що “дитячі” виплати мають збільшити.

Один за одним нам надходять листи від стурбованих мам. Критичне запитання до влади одне, чому раптом зменшили виплати, які мали б виплачувати при народженні дитини? Мами пропонують і розглянути інші види економії, і навіть говорять про новий майдан. Чому влада вирішила зекономити саме на підростаючому поколінні, та чи дійсно Україні загрожує “карапузна” революція?

“Безліч мам просять про допомогу, адже їх права були порушені.Частину закону змінили, це я про допомогу до 3-х років. Но це не є законним, адже закон не має дії в часі. Це не справедливо, адже на цю допомогу розраховували мами”, – пише Олена. Вона переконує, що таке безвідповідальне ставлення влади не є доречним. Адже вона НЕ грабувала державну скарбницю при попередниках. Крізь сльози вона підраховує, скільки потрібно витрачати, а скільки дають “бідні” українські чиновники.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “10 сантиметров к успеху от дизайнера McLaren

“Важко прожити на 1100 грн (810 до 2-х років 309 одинока мама). Наприклад, молока виходить тільки на 300 грн. в місяць для дитини, а потрібно ще покупати іжу. Одягатись,мабуть, взагалі не потрібно, а якщо захворієш – то помирати.

expert-dumka-ekspert-mnenieНАГАДАЄМО: З першого липня 2014 року в Україні розмір допомоги при народженні дитини не буде залежити від того, якою народилася дитина – першою, другою чи третьою. Держава встановила одну, фіксовану суму, 41 тисячу 280 гривень. Таке рішення передумовлено Законом України “Про запобігання фінансової катастрофи та створенні передумов для економічного зростання в Україні”. Раніше держава виплачувала за першу дитину приблизно 31 тисячу гривень, за другу – 62, третю і наступну – 123 тисячі.Якщо згадати, для чого ці соціальні виплати взагалі вводилися, то першочерговою метою було стимулювання українців до народження дітей: щоб поліпшити демографічні показники. Після демографічної кризи в 1990-х роках це дійсно було актуально, бо така підтримка від держави могла певним чином вплинути на рішення молодих сімей народити не те щоб другої чи третьої дитини, а й перший. До речі, в даний час в Україні таких сімей, які вважаються багатодітними, – більше 200 тисяч. Це дані Міністерства соціальної політики, але це лише ті сім’ї, які отримали свій офіційний статус.

“Підніміть виплати. Це ж неможливо! Як годувати сім’ю – ми не можемо навіть і думати про нові речі для малюків. Ви бачили ціни в магазинах? Вам, можливо, і все одно – катаєте свою дупу в дорогих іномарках і знати не знаєте про горе, – пише молода мама зі Львівської області, Катерина.

Сьогодні демографи очікують спаду народжуваності, а років через два прогнозують компенсаційний підйом. За словами Бориса Кірмана, останні десятиліття і в Європі, і в Україні спостерігалося зростання кількості дітей. І знову ж – не тільки через економічної або політичної ситуації, просто по всьому світу зараз йде тенденція, коли молодь відкладає появу малюків до більш зрілого віку, народжуючи їх не в 17-20 років, а на років 10-15 пізніше. І цей період якраз припав на 2001-2008 роки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “У жителів осокорків незаконно захопили землю

Однак демографи пояснюють, що ні збільшення, ні зменшення соціальних виплат істотно на показники народжуваності не впливають. Є  багато інших чинників – політична криза, економічна ситуація, що змушують населення відкладати народження дітей. А тепер – ще й бойові дії на сході України.

Але ми розуміємо, що батькам доведеться трохи затягнути паски. Бажаємо успіхів молодим і вже досвідченним батькам. Пишіть нам Ваші історії, ми їх опублікуємо!

Опубліковано: "ЕКСУ"

Опубліковано: "ЕКСУ"

"Електронна книга скарг України" - твій гідний удар по беззаконню. Ми публікуємо скарги звичайних людей для журналістів з усієї України. Досить мовчати!

Related Posts

Рекомендуємо почитати

Selected Title

Архіви

Електронна книга скарг України

Електронна книга скарг України. Твій нищівний удар по беззаконню. Ми 7 років захищаємо звичайних українців, публікуючи їхні скарги для журналістів.

У нас дуже гарна розсилка. ПОДИВИТИСЯ ПРИКЛАД
Ми з Вами вже хвилину.
Давайте продовжимо?
Підпишіться, щоб отримувати якісну аналітику та цікаві статті або долучайтеся до Facebook
Підписатися!
Ні. дякую!