ІншеВсі скаргиЖКГТовари та послугиКияни ризикують втратити квартири

До “Електронної книги скарг України” написала читачка Олена. Жінка переконує, що при підписанні договорів із компаніями, які надають комунальні послуги, кияни мають надавати копії документів, що підтверджують право власності на квартиру. За словами читачки, це підвищує ризик бути ошуканим, такої ж думки і деякі юристи.

Ось її лист:

Контакти для журналістів: 

“Більше року тому почалась кампанія підписання громадянами Києва договорів з «Київенерго», «Київводоканалом» та «Киівгазом». Після того, як кияни почали платити кошти за надання послуг безпосередньо цим компаніям, а не ЖЕКам, підписання договорів виглядає, як логічний захід, якби не одне велике «але»! Всі ці три постачальники вимагають крім копій паспорту та ідентифікаційного коду ще й копії документів на право власності квартирою!

Не буду повторювати те, що вже грамотно пояснили юристи в одній з публікацій в «КП в Украине» ( мовою оригіналу):
Валерия ЧЕПУРКО, Мария ПРОЗОРОВА (7 сентября 2015):
Отдавая копии документов, рискуете потерять жилье.
В Украине очень развиты схемы мошенничества с жильем. Отдавая в какую-либо организацию – “Водоканал” или другую копии документов на право владения жильем, человек автоматически подвергается риску потерять квартиру, считает киевский адвокат Анна Боряк. По этой копии, имея на руках еще и копию паспорта, любой нотариус за определенную плату может составить фальшивый договор купли-продажи, и в один прекрасный день на пороге плательщика за воду появятся новые хозяева его дома.
– Документы на квартиру имеют статус правоустанавливающих, никто не имеет права требовать копии, – говорит юрист. – Все документы на право владения жильем внесены в Единый реестр недвижимости, чиновники могут получить к нему доступ и почерпнуть нужные сведения, а не перекладывать свою работу на плечи граждан, которые рискуют потом оказаться жертвами аферы. В крайнем случае документ можно показать, но не оставлять в чужих руках отпечаток с подписями, реквизитами и печатями.
Прем’єр-міністр А. Яценюк та Міністр юстиції П. Петренко неодноразово наголошували, що здобуток Кабінету міністрів України – Єдиний реєстр нерухомості – набагато полегшить життя пересічного українця і захистить від махінацій.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Міліція та суд фабрикують матеріали справи

Дійсно, які дії можуть бути більш розумними та логічними, ніж занесення своїх паспортних даних в договори з «Київенерго», «Київводоканалу» та «Київгазу», а працівники цих організацій, в свою чергу, в Єдиному реєстрі нерухомості мають можливість упевнитись в тому, що саме ви є власником квартири.
Тому я звертаюсь до Вас з проханням допомогти в законний спосіб, без незаконного вимагання копій документів на власність квартири, заключити договори з вищевказаними організаціями без ризику втратити квартиру, бо я, як і мої деякі рідні та знайомі, – одинокі пенсіонери, а це означає – в «групі ризику». Чекаємо Вашої реакції та допомоги!”

Опубліковано: "ЕКСУ"

Опубліковано: "ЕКСУ"

"Електронна книга скарг України" - твій гідний удар по беззаконню. Ми публікуємо скарги звичайних людей для журналістів з усієї України. Досить мовчати!

Related Posts

Рекомендуємо почитати

Selected Title

Архіви

Електронна книга скарг України

Електронна книга скарг України. Твій нищівний удар по беззаконню. Ми 7 років захищаємо звичайних українців, публікуючи їхні скарги для журналістів.

У нас дуже гарна розсилка. ПОДИВИТИСЯ ПРИКЛАД
Ми з Вами вже хвилину.
Давайте продовжимо?
Підпишіться, щоб отримувати якісну аналітику та цікаві статті або долучайтеся до Facebook
Підписатися!
Ні. дякую!