Всі скаргиНаші новиниДжерело «панамського архіву» пояснило рішення передати документи

Викривач, який передав журналістам «панамський архів», пояснив, чому прийняв таке рішення. Він написав статтю на 1800 слів, де оголосив про готовність передати нові дані.

Людина, що ховається під загальноприйнятим псевдонімом Джон Доу, уточнив, що не працює на яку-небудь державу або спецслужбу. За його словами, на тлі скандалу найбільш обговорюваною темою стало визначення того, що «в системі» легально, а що – незаконно. Доу зазначив, що офшорні компанії усвідомлювали незаконність своїх дій, і тому повинні понести покарання «без будь-яких поблажок».

Він також зажадав від влади різних країн прийняти закони, що захищають викривачів. Ще однією пропозицією Доу стало введення обов’язкової публікації даних комерційних компаній, включаючи інформацію про справжніх кінцевих бенефеціарів.

«Ухилення від податків не можна перемогти, якщо влада продовжуватиме брати гроші від еліт найвищого рівня», – зазначив автор статті. Доу додав, що на даний момент виявилися скомпрометовані безліч гілок влади і сфер бізнесу: банки, фінансові регулятори і податкові органи, суди, медіа та юридичні компанії.

«Загальним підсумком усіх цих поразок стало повне вимивання етичних стандартів, яке, в кінцевому рахунку, веде до того, що ми називаємо капіталізмом, насправді рівносильно економічному рабству», – додав викривач.

У квітні Міжнародний консорціум журналістів-розслідувачів (ICIJ) опублікував серію розслідувань, заснованих на «Панамському архіві» юридичної фірми Mossack Fonseca. У матеріалах розповідалося про зв’язки безлічі світових лідерів, бізнесменів і навіть футболітсів та акторів з офшорними компаніями. Влада багатьох країн почала вивчати публікації, Росія ж відповіла, що їхніми замовниками стали західні спецслужби. Після публікації архіву у відставку подали кілька політиків, чиновників та банкірів.

Опубліковано: "ЕКСУ"

Опубліковано: "ЕКСУ"

"Електронна книга скарг України" - твій гідний удар по беззаконню. Ми публікуємо скарги звичайних людей для журналістів з усієї України. Досить мовчати!

Related Posts

Рекомендуємо почитати

Selected Title

Архіви

Електронна книга скарг України

Електронна книга скарг України. Твій нищівний удар по беззаконню. Ми 7 років захищаємо звичайних українців, публікуючи їхні скарги для журналістів.

У нас дуже гарна розсилка. ПОДИВИТИСЯ ПРИКЛАД
Ми з Вами вже хвилину.
Давайте продовжимо?
Підпишіться, щоб отримувати якісну аналітику та цікаві статті або долучайтеся до Facebook
Підписатися!
Ні. дякую!