Всі скаргиГоловнеОсвітаВ МОН не проти підручника, який перекручує українську історію на користь Росії

ЕКСУ ЕКСУ7 місяців ago40691 min

“Інститут модернізації змісту освіти МОН провів експертизу у 2018 році одного з підручників для шкіл України Захист Вітчизни для 10 класу видавництва “Генеза”. Автор нового підручнику – Гнатюк М.Р., але відсутність інформації про нього наштовхує на думку, що це підставна особа.

Як один з авторів нової програми Захисту Вітчизни у школі, яка замінила повністю стару радянську програму, я ознайомився з текстом підручника у мережі Інтернет та подав скаргу до МОН електронкою щодо неправдивих фактів у цьому підручнику. Експертиза за цим посиланням.

Копію скарги оприлюднив на своїй сторінці у «Facebook»: «У підручнику Захист Вітчизни для 10 класу автором Гнатюком Миколою Ростиславовичем свідомо допущена брехня щодо історичних подій та стосунків з Росією.

Так на стор. 38 вказано, що був підписаний договір між Україною та Росією у 1654 році. Тоді не було Росії, а існувало Московське царство. Росія як назва країни з’явилась у 1721 році. Так само спільної перемоги під Городком не було, але автор знову вказує про те, що «українські та російські війська…» Не було ніяких російських військ! Прошу ще раз перевірити цей підручник. Адже я почав читати, а вже стільки цікавого знайшов»….” У цьому підручнику є помилки по історичному фактажу, а також концептуальні помилки. Автор намагається уникнути будь-яких згадок про Росію у важливих розділах, наприклад про Національну безпеку. Коли йде інформація по конкретних темах, не наводить реальних фактів, які торкаються військової агресії Росії щодо України. Якщо йдеться про міжнародні злочини, немає прикладу, скажімо, про збиття терористами «Боїнга» над Донбасом…

Дітям наводять інші приклади, далекі від теми. Це я обґрунтував на засідання робочої групи у МОН у жовтні 2018 року під керівництвом П.Хобзея, заступника Міністра освіти. До моєї боротьби проти неякісного підручника Гнатюка долучились і військові журналісти. Пост журналіста І. Кривого мав таку назву і текст: “У шкільні підручники “Захисту Вітчизни” для 10 класу проникли військовослужбовці спецназу ГРУ РФ.

У підручнику “Захист Вітчизни” для 10 класу видання 2018 року на 138 сторінці фото військовослужбовців у формі російського спецназу. Невелика перевірка походження фотознимки привела до матеріалу “Чечня и не только Дмитрия Белякова” для інтернет-видання “Военное обозрение”, де дане фото ілюструє операцію спецназу ГРУ РФ у горах Дегестану в жовтні 2007 року.

Дане фото дуже вдале, тому воно продається для медіа поруч з фотографією російських безшевронних окупантів у Криму, нею ілюструють десятки статей, які стосуються діяльності спецназу ГРУ РФ.

Чому ця фотографія з російськими військовими на п’ятому році російсько-української війни потрапила у шкільний підручник української школи з предмету “Захисту Вітчизни”? Це – лажа і прокол, чи зроблено спеціально? Про це можна лише здогадуватися.”
Моя скарга на гарячу лінію СБУ та масовий розголос у соцмережах, мій протест з друзями на Форумі видавців у Львові у 2018 році призвів до того, що дві помилки виправили. А решту залишили. Більш того у грудні 2018 року видавництво «Генеза» подала позов проти мене і газети «Високий Замок» щодо нанесення шкоди їх репутації за публікацю з даної теми.

У лютому 2019 року мені поскаржився один вчитель, що йому видали такий підручник. Він передав його мені, і я знайшов там безліч помилок, брехню та радянські кліше у подачі інформації на додачу до своїх розвідок до цього. Також мені написали кілька експертиз відомі вчені. Вважаю цей підручник, який виданий за бюджетний кошт злочинним фактом корупції та некомпетентності державних органів та чиновників МОН.

Вимагаю його вилученню зі шкіл як такого, що наносить шкоду та не сприяє якісній освіті старшокласників та покарання винних у неякісній експертизі даного підручника”, – написав до “Електронної книги скарг України” наш читач Сергій Хараху.

 

 

ЕКСУ

ЕКСУ

"Електронна книга скарг України" - твій гідний удар по беззаконню. Ми публікуємо скарги звичайних людей для журналістів з усієї України. Досить мовчати!

Related Posts

Рекомендуємо почитати

Selected Title

Архіви

Електронна книга скарг України

Електронна книга скарг України. Твій нищівний удар по беззаконню. Ми 7 років захищаємо звичайних українців, публікуючи їхні скарги для журналістів.

У нас дуже гарна розсилка. ПОДИВИТИСЯ ПРИКЛАД
Ми з Вами вже хвилину.
Давайте продовжимо?
Підпишіться, щоб отримувати якісну аналітику та цікаві статті або долучайтеся до Facebook
Підписатися!
Ні. дякую!