ІншеВсі скаргиГоловнеЖКГОбіцянки та реальність: киянин поскаржився на умови в одному з ЖК

ЕКСУ ЕКСУ1 рік ago10751 min

Забудовники ЖК «Малахіт» у Києві обіцяли житловий комплекс «комфорт-класу» із закритою територією, огорожею будинку, гарантували наявність консьєржів, а також залучали покупців наявністю лаунж-зони на даху будинку. Проте насправді люди отримали значно гірші умови, розповів житель комплексу Артем.

ОСЬ ЙОГО СКАРГА:

“3-й будинок по вулиці Богданівській в м. Києві (ЖК «Малахіт») прийнято в експлутацію 22.12.2017.

Замовник будівництва – ТОВ «РЕНТ-СЕРВІС» (код ЄДРПОУ 35917915), генеральний підрядник -ТОВ «ІНТЕРГАЛ-БУД» (код ЄДРПОУ 34692645), фінансувало будівництво ТОВ «КУА КРИСТАЛ ЕССЕТ МЕНЕДЖМЕНТ» (код ЄДРПОУ 33943393). Всі три компанії зареєстровані за однією адресою: м.Київ, вул. Анрі Барбюса 28-Б.

При продажу квартир та нежитлових приміщень, всіх покупців зобов’язали укладати договір на утримання будинку з керуючою компанією ТОВ «ІНВЕСТБУДГАЛІЧІНА» (36520848) (далі «ЖЕК»), яка також входить до «групи компаній» «Інтергал-Буд», в єдиному реєстрі юридичниї осіб, ФОП і громадських формувань вказано телефон «Інвестбудгалічіни», який збігається з телефоном ТОВ «КУА КРИСТАЛ ЕССЕТ МЕНЕДЖМЕНТ».

Всі особи пов’язані.

При купівлі квартир нам обіцяли житловий комплекс «комфорт-класу» із закритою територією, огорожею будинку, гарантували наявність консьєржів, а також залучали покупців наявністю лаунж-зони на даху будинку.

Ситуація з консьєржними:

1) Консьєржні розташовані при вході в кожну секцію. Консьєржні 2 і 3 секції просторі (16, 4 та 16,6 м. кв), з великими вікнами і високими стелями;

2) Консьєржні умовно розділені пластиковою перегородкою, в одній частині знаходилася консьєржка, у другій – охоронець секції.

3) 01.09.2018 року звільнили всю охорону третього будинку;

4) 08.09.2018 року у відділі продажів ЖК «Малахіт» повідомили, що приміщення консьержних 2 і 3 секції – це комерційні приміщення, які належать забудовнику і які забудовник планує використовувати для здійснення комерційної діяльності (продавати звідти воду, каву, тощо ). Для цього забудовник планує розділити приміщення консьєржних на 2 частини, перенести вхід до санвузла (щоб ним могли користуватися і консьєржки, і співробітники забудовниками), на питання про те, як ви будете входити до свого комерційного приміщення Ольга Кучерук (начальник відділу продажів на Богданівської) повідомила, що проектом передбачено вхід з вулиці, для чого буде прорублено вхід в фасаді будівлі (дозволу на проведення таких дій ДАБІ не давало, є відповідь цієї організації).

5) 12.09.2018 співвласники будинку відправили запит в ЖЕК і ТОВ «КУА КРИСТАЛ ЕССЕТ МЕНЕДЖМЕНТ» про надання технічної документації на будинок та інформації про власників приміщень на перших поверхах 2 і 3 секції. ЖЕК запит проігнорував, ТОВ «КУА КРИСТАЛ ЕССЕТ МЕНЕДЖМЕНТ» відповів, що у нас немає законних підстав вимагати у них таку інформацію.

6) 19.09.2018 робітники «Інтергал-Буда» почали роботи по перенесенню входу до санвузла в консьєржнії 2-ї секції. Пошкодили стіни, зняли плитку (фото в додатку). Жителі секції зажадали припинення будівельних робіт і викликали поліцію.

7) Роботи було припинено, прибула поліція, прийняла заяву від мешканців і взяли пояснення працівника забудовника. Представники відділу продажів і ЖЕКу відмовилися з’явитися в секцію 2 для дачі пояснень.

8) Мешканці будинку почали вимагати від замовника будівництва документи, що підтверджують право приватної власності забудовника на дані приміщення.

9) Оскільки саме консьєржки оперативно повідомили жителям про проведені забудовником робіт, 20.09.2018 року ЖЕК зобов’язав всіх консьєржів підписати договір про «Нерозголошення конфіденційної інформації», в т.ч. інформації про закупівлі для будинку, проведення ремонтних та будівельних робіт мешканцям будинку. Штраф за кожне порушення – 10 000 гривень.

10) 08.11.2018 була повторна спроба забудовника перепланувати приміщення консьєржной у 2 секції. Забудовник був знову зупинений мешканцями під’їзду, була викликана поліція. Забудовник показав копію витягу з реєстру прав на нерухоме майно, в який 10.10.2018 року було внесено запис про приватну власність ТОВ «КУА КРИСТАЛ ЕССЕТ МЕНЕДЖМЕНТ» на приміщення консьєржних, які в реєстрі чомусь значилися вже не як консьєржні, а як нежитлові приміщення. Підстави набуття права приватної власності – договір організації будівництва. Також було надано технічні паспорти на ці два приміщення, складені ТОВ «Майстерня архітектора І.Бикова» (при тому, що інвентаризацію об’єкта завершеного будівництва перед введенням в експлуатацію проводило ТОВ «Ріман Бюро», яке і склало технічні паспорти не всі інші приміщення будинку) . Також була продемонстрована 18 сторінка проекту будівництва з експлікацією всіх приміщень, на яких приміщення консьєржних вказані як консьєржні. Як вийшло так, що функціональне призначення приміщення в затвердженому проекті будівництва – консьєржна, а в результаті інвентаризації ТОВ «Майстерні архітектора І.Бикова» приміщення стали нежитловими приміщеннями, незрозуміло. Поставила це питання архітектору Бикову. Чекаю відповіді.

11) 16.11.2018 року Солом’янським районним судом було відкрито судове провадження за позовною заявою співвласника будинку (якими є всі власники квартир і нежитлових приміщень в будинку) про визнання права спільної сумісної власності на приміщення консьєржної в секції 2. Відповідачі: ТОВ «Інтергал-Буд », ТОВ« Рент-сервіс », ТОВ« КУА КРИСТАЛ ЕССЕТ МЕНЕДЖМЕНТ », ТОВ« Інвестбудгалічіна ». Дата попереднього слухання 15.03.2019 о 12:00.

12. Всім відповідачам були неодноразово відправлені адвокатські запити з вимогою надати копії проекту та інформації про витрати власника на утримання консьержних. Всі запити проігноровані, інформація та копії документів не надано.

1) 09.01.2019 забудовник в черговий раз спробував провести будівельні роботи в приміщенні консьєржной секції 2. Представник ТОВ «Рент-Сервіс» навіть самостійно викликав поліцію, але потім сам же відмовився писати заяву, роботи не було проведено. У цей день їм повідомили про відкриття судового провадження та запросили особисто на судове засідання.

2) 08.02.2019 року ТОВ« КУА КРИСТАЛ ЕССЕТ МЕНЕДЖМЕНТ » продало приміщення консьержних у 2 і 3 секції афільованій особі Ліщишин Юрію Борисовичу (колишній директор ТОВ «РЕНТ-СЕРВІС», засновник і керівник ряду підприємств, зареєстрованих за адресою забудовника).

3) З 01.03.2019 звільняють всіх консьєржів, що тримається в строгому секреті від мешканців будинку.

4) У приміщенні консьєржних не тільки розташовуються консьєржі, а й перебуває обладнання, необхідне для експлуатації будинку: вимикачі світла в вестибюлі, обладнання для безперебійної роботи електролічильників, домофон, встановлений на вході в секцію.

Ситуація по даху:
1) Доступ до лаунж-зоні можливий виключно через житлову вхідну групу секції 2 та секції 3.

2) За договором на утримання будинку ЖЕК надає додаткову послугу на утримання лаунж-зони, за що співвласники будинку зобов’язуються сплачувати 74,59 грн.

3) З літа 2018 року рахунки на утримання лаунж-зони ЖЕКом не виставляються;

4) Відсутній вільний доступ мешканців будинку на лаунж-зону.

5) З огляду на ситуацію з консьєржними, а також беручи до уваги, що мешканці будинку не оплачують утримання лаунж-зони, є підстави вважати, що забудовник планує також оформити право приватної власності на лаунж-зону і надалі використовувати її для ведення комерційної діяльності або продати.

Нормативні акти:

Відповідно до ч.2 ст.382 Цивільного кодексу України усі власники квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку є співвласниками на праві спільної сумісної власності спільного майна багатоквартирного будинку. Спільним майном багатоквартирного будинку є приміщення загального користування (у тому числі допоміжні), несучі, огороджувальні та несуче-огороджувальні конструкції будинку, механічне, електричне, сантехнічне та інше обладнання всередині або за межами будинку, яке обслуговує більше одного житлового або нежитлового приміщення, а також будівлі і споруди, які призначені для задоволення потреб усіх співвласників багатоквартирного будинку та розташовані на прибудинковій території, а також права на земельну ділянку, на якій розташований багатоквартирний будинок та його прибудинкова територія, у разі державної реєстрації таких прав.

 

Визначення спільного майна багатоквартирного будинку наведено у п.6 ч.1 ст.1 Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», відповідно до якого спільне майно багатоквартирного будинку – приміщення загального користування (у тому числі допоміжні), несучі, огороджувальні та несуче-огороджувальні конструкції будинку, механічне, електричне, сантехнічне та інше обладнання всередині або за межами будинку, яке обслуговує більше одного житлового або нежитлового приміщення, а також будівлі і споруди, які призначені для задоволення потреб співвласників багатоквартирного будинку та розташовані на прибудинковій території, а також права на земельну ділянку, на якій розташовані багатоквартирний будинок і належні до нього будівлі та споруди і його прибудинкова територія.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» допоміжні приміщення багатоквартирного будинку – приміщення, призначені для забезпечення експлуатації будинку та побутового обслуговування його мешканців (колясочні, комори, сміттєкамери, горища, підвали, шахти і машинні відділення ліфтів, вентиляційні камери та інші підсобні і технічні приміщення).

Відповідно до рішення Конституційного суду України від 2 березня 2004 року по справі N 4-рп/2004 допоміжні приміщення (підвали, сараї, кладовки, горища, колясочні і т.ін.) передаються безоплатно у спільну власність громадян одночасно з набуттям права власності на квартири багатоквартирних будинків. Підтвердження права власності на допоміжні приміщення не потребує здійснення додаткових дій, зокрема створення об’єднання співвласників багатоквартирного будинку, вступу до нього.

Згідно з п. 4 рішення Конституційного Суду України від 09.11.2011 року у справі №14-рп/2011 за законодавством України допоміжне приміщення у дво-або багатоквартирному будинку, гуртожитку має своє функціональне призначення, яке полягає у забезпеченні експлуатації будинку та побутового обслуговування його мешканців. Під поняттям «мешканців» треба розуміти власників, співвласників, наймачів, орендарів окремих житлових і нежитлових приміщень будинку, які проживають у будинку і становлять визначене коло суб’єктів, які реалізують право спільної власності на окремий її об’єкт – допоміжні приміщення. Власники квартир дво- або багатоквартирних житлових будинків та житлових приміщень у гуртожитку, незалежно від підстав набуття права власності на такі квартири, житлові приміщення, є співвласниками допоміжних приміщень у будинку чи гуртожитку, технічного обладнання, елементів зовнішнього благоустрою.

В Україні визнається і діє принцип верховенства права; Конституція України має найвищу юридичну силу (частини перша, друга статті 8 Основного Закону України). Відповідно до Конституції України усі суб’єкти права власності рівні перед законом (частина четверта статті 13); кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю; право приватної власності набувається в порядку, визначеному законом (частини перша, друга статті 41); правовий режим власності визначається виключно законами України (пункт 7 частини першої статті 92).

Згідно до ст.369 Цивільного кодексу України співвласники майна, що є у спільній сумісній власності, володіють і користуються ним спільно, якщо інше не встановлено домовленістю між ними. Розпоряджання майном, що є у спільній сумісній власності, здійснюється за згодою всіх співвласників, якщо інше не встановлено законом.

Згідно ст.5 Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» спільне майно багатоквартирного будинку є спільною сумісною власністю співвласників. Спільне майно багатоквартирного будинку не може бути поділено між співвласниками, і такі співвласники не мають права на виділення в натурі частки із спільного майна багатоквартирного будинку.

Верховний суд в постанові від 18.07.2018 року по справі № 916/2069/17 визначив, що допоміжними приміщеннями мають вважатися всі без винятку приміщення багатоквартирного житлового будинку, незалежно від наявності або відсутності в них того чи іншого обладнання, адже їх призначенням є обслуговування не лише будинку, а й власників квартир, підвищення життєвого комфорту і наявність різних способів задоволення їх побутових потреб, пов’язаних із життєзабезпеченням. І лише приміщення, що з самого початку будувалися як такі, використання яких мало інше призначення (магазини, перукарні, офіси, поштові відділення тощо), залишаються тими, що не підпадають під правовий режим допоміжних приміщень.

Крім того, у вказаній постанові Верховний суд вказав на необхідність надання доказів, які б беззаперечно свідчили про те, що спірне приміщення будувалося не як допоміжне приміщення, а як інше приміщення в багатоквартирному будинку, що не належить до житлового фонду, є самостійним об’єктом нерухомого майна, з іншим призначенням, ніж допоміжні приміщення.

Відповідно до роз’яснення, наданого Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України 22.01.2016 року (опубліковано: http://www.minregion.gov.ua/napryamki-diyalnosti/zhkh/zhitlova-politika/listi-rozyasnennya-z-aktualnih-pitan/nadannya-roz-yasnennya-shhodo-ekspluatatsiyi-ta-nalezhnosti-pidvalnih-primishhen-u-bagatokvartirnih-zhitlovih-budinkah/) неподільне майно — неподільна частина житлового комплексу, яка складається з частини допоміжних приміщень, конструктивних елементів будинку, технічного обладнання будинку, що забезпечують належне функціонування жилого будинку.

Термін «допоміжні приміщення» визначено і в Правилах утримання жилих будинків та прибудинкових територій, затверджених наказом Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства від 17.05.2005 р. № 76, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 25.08.2005 за № 927/11207 (далі – Правила), допоміжні приміщення житлового будинку — приміщення, призначені для забезпечення експлуатації будинку та побутового обслуговування мешканців будинку. Статус житлових та нежитлових приміщень у житловому будинку визначено проектною документацією на житловий будинок та у технічному паспорті на об’єкт нерухомого майна (житловий багатоквартирний будинок)”, – написав пан Артем до “Електронної книги України”.

ЕКСУ

ЕКСУ

"Електронна книга скарг України" - твій гідний удар по беззаконню. Ми публікуємо скарги звичайних людей для журналістів з усієї України. Досить мовчати!

Related Posts

Рекомендуємо почитати

Selected Title

Архіви

Електронна книга скарг України

Електронна книга скарг України. Твій нищівний удар по беззаконню. Ми 7 років захищаємо звичайних українців, публікуючи їхні скарги для журналістів.

У нас дуже гарна розсилка. ПОДИВИТИСЯ ПРИКЛАД
Ми з Вами вже хвилину.
Давайте продовжимо?
Підпишіться, щоб отримувати якісну аналітику та цікаві статті або долучайтеся до Facebook
Підписатися!
Ні. дякую!