ІншеВсі скаргиБрата не звільняють з контрактної військової служби

До «Електронної книги скарг України» написав наш читач Микола, він переконує, що його брат не може звільнитися з контракту, хоча за законом йому це дозволено.

ОСЬ ЙОГО ЛИСТ:

Контакти для журналістів: 

“Добрий день! Я звертаюся до Вас із проханням підтримати електронну петицію «Звільнення військовослужбовців, в яких закінчився контракт», бо не кожен має можливість звернутися до суду у вирішенні свого питання, а дії державних органів влади, зокрема Державної прикордонної служби, щодо продовження строку дії контракту є протиправним. А, виходячи з приписів ст. 19 ч. 2 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Але чого наші права порушують? Давайте розберемо це питання детально на прикладі мого брата, який так само, як і багато інших потрапив, у цю халепу.

Отже, відповідно до закону про військовий обов’язок при оголошенні загальної мобілізації військовий, у якого закінчився термін контракту, повідомляє командування військової частини про бажання або відмову укладати наступний контракт. У разі небажання продовжувати службу військового звільняють за встановленим порядком. Крім того, керівництво має ознайомити з графіком демобілізації кожного контрактника. Якщо військовослужбовці відмовляються йти в запас, договір з ними продовжують або укладають новий. До того ж, у законі зазначено, що в особливий період дію контракту подовжують понад установлений строк, але теж до оголошення демобілізації. У цей період військових згодом можуть мобілізувати як військовозобов’язаних.

Так, Державна прикордонна служба в спірному наказі зазначає, що підставою для продовження контракту від 13 липня 2011 року, укладеного з моїм братом на проходження військової служби, є Указ Президента України від 21 липня 2014 року № 607 «Про часткову мобілізацію», та вважає, що у зв’язку з настанням особливого періоду брата може бути звільнено з військової служби лише після відповідного Указу Президента України «Про демобілізацію». На що я хочу зазначити таке.

Так, у Законі України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» зазначено, що особливий період – період функціонування національної економіки, органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, Збройних Сил України, інших військових формувань, сил цивільного захисту, підприємств, установ і організацій, а також виконання громадянами України свого конституційного обов’язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, який настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій.

Відповідно до п. 3 Указу Президента України від 21 липня 2014 року № 607 «Про часткову мобілізацію», на який посилається Державна прикордонна служба, часткова мобілізація проводиться протягом 45 діб із дня набрання чинності цим Указом. Відповідно до п. 8 Указ набирає чинності після затвердження Верховною Радою України вказаного Указу.

Відповідно до Закону України «Про затвердження Указу Президента України «Про часткову мобілізацію» від 22 липня 2014 року, цей закон набирає чинності з моменту опублікування, і опублікований він був 24 липня 2014 року в офіційному виданні газети «Урядовий кур’єр» № 132.

Отже, із аналізу даної правової норми вбачається, що її дія була обмеженою, а саме, з моменту оголошення Указу Президента України «Про часткову мобілізацію» і до кінцевого строку часткової мобілізації, тобто до 06 вересня 2014 року.

Безпідставними є твердження, що дія Указу Президента України «Про часткову мобілізацію» від 22 липня 2014 року розповсюджується до прийняття Президентом України Указу «Про демобілізацію», оскільки це не узгоджується с приписами ст. 106 Конституції України», де міститься перелік повноважень Президента України, який чітко визначений Основним Законом нашої держави та тлумаченню не підлягає.

Окрім того, хочу звернути увагу, що в цьому випадку було оголошено часткову мобілізацію на військову службу без введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях у разі загрози нападу, небезпеки державній незалежності України, як це передбачено у ст. 106 ч. 1 п. 20 Конституції України. А тому Державна прикордонна служба на свій розсуд проводить паралель між частковою мобілізацією та поняттям особливого періоду в розумінні Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».
Адже ніякими правовими актами це не було визначено та не було оголошено як дія в просторі та часі. А відтак на момент закінчення дії контракту, а саме, станом на 22 вересня 2014 року Указ Президента України від 21 липня 2014 року № 607 «Про часткову мобілізацію» втратив свою силу, а тому посилання на нього як на підставу подовження контракту  від 13 липня 2011 року  є протиправним.

Отже, мій брат мав би бути звільнений з військової служби відповідно до ст. 26 ч. 6 п. а Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» у зв’язку з закінченням строку контракту.

Відповідно, законодавець тільки в одному випадку передбачає виняток щодо можливості звільнення особи з військової служби за контрактом в період особливого стану (якб такий справді було оголошено та якби він діяв на всій території держави чи окремих її місцевостях), коли такий контракт було укладено в період особливого стану до прийняття рішення про демобілізацію ( ст. 26 ч. 8 п. 3 пп.б Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу»). У цьому ж випадку контракт з позивачем було укладено 13 липня 2011 року, тобто задовго до прийняття Президентом України рішення від 13 липня 2011 року № 607 «Про часткову мобілізацію», який став підставою для прийняття відповідачем спірного рішення.
Ось це яскравий приклад того, що наші права порушують високопосадовці тоді, коли їм це треба”.

Опубліковано: "ЕКСУ"

Опубліковано: "ЕКСУ"

"Електронна книга скарг України" - твій гідний удар по беззаконню. Ми публікуємо скарги звичайних людей для журналістів з усієї України. Досить мовчати!

Related Posts

Рекомендуємо почитати

Selected Title

Архіви

Електронна книга скарг України

Електронна книга скарг України. Твій нищівний удар по беззаконню. Ми 7 років захищаємо звичайних українців, публікуючи їхні скарги для журналістів.

У нас дуже гарна розсилка. ПОДИВИТИСЯ ПРИКЛАД
Ми з Вами вже хвилину.
Давайте продовжимо?
Підпишіться, щоб отримувати якісну аналітику та цікаві статті або долучайтеся до Facebook
Підписатися!
Ні. дякую!