Всі скаргиДержавні органиБоротьба з “системою” за право батька на виховання власної дитини

До “Електроної книги скарг України” вже вдруге пише наш читач Віктор. Він скаржиться на перешкоди, які створює йому суд у тому, щоб мати змогу бачити та виховувати сина.

Ось його лист:

“Шановні працівники засобів масової інформації України. Звертаюся до Вас за допомогою у вирішенні питання виховання свого сина Богдана, проживаючого разом із матір’ю.

Я звертався до Вас попереднього разу, з питання, що мати не дає мені, батьку, бачитися із хворою дитиною (http://www.reaction.org.ua/scargy/batkovi-ne-dayut-bachitis-iz-xvoroyu-ditinoyu/). У кінці листопада 2016 року мною було подано до Семенівського районного суду Полтавської області позовну заяву про вирішення спору щодо участі у вихованні дитини батька, проживаючого окремо від неї та усунення перешкод для цього. У провадженні суду з даного питання перебуває цивільна справа № 547/1131/16-ц.26.12.2016 року, головуючий по справі суддя Любицький В.О., який прийняв до розгляду справу, безпідставно самоусунувся від розгляду цивільної справи та задоволення мого позову, заявивши самовідвід. Цивільна справа розглядалася 26.01.2017 р., 23.02.2017 р. суддею Харченко В.Ф. За наявності усіх підтверджуючих доказів щодо забезпечення мого позову, суддею Харченко В.Ф. перенесено розгляд справи на 19.04.2017 р.

Існує, свого роду, система судового свавілля, незалежності від закону та моралі. Суддя Харченко В.Ф. грубо та безпідставно порушує права дитини на батьківську турботу (ст. 159 СК України). Я – батько дитини, не можу вільно спілкуватися з сином. Я офіцер, учасник бойових дій, проходжу службу на Кіровоградщині. Батьківських прав не позбавлений, та не можу бути позбавлений за повною відсутністю будь-яких підстав.

Мати дитини, Наталія, за допомогою адвоката Трембача Вячеслава Володимировича, іде на порушення закону, свідомо позбавляючи мого сина Богдана моєї батьківської турботи. Я розумію, що одні лише аліменти не можуть бути достатньою увагою з мого боку. Я – батько, нарівні з матір’ю маю переважне право перед іншими особами на особисте виховання дитини. Я маю право обирати форми та методи виховання, крім тих, які суперечать закону чи моральним засадам суспільства. Я маю право на самозахист своєї дитини, а також на звернення до суду, органів державної влади, органів місцевого самоврядування та громадських організацій за захистом прав та інтересів дитини як її законний представник без спеціальних на те повноважень.

Наталія досить давно запустила «рекламну кампанію», спрямовану на псування мого іміджу, а саме: через оточуючих та близьких родичів поширювала інформацію, що батько не ходить до дитини, в той же час відкрито чинить перешкоди у спілкуванні мене з дитиною та сприяє тому, щоб син нічого не знав про мене. У вересні місяці 2016 року я мав змогу особисто поспілкуватися із своїм сином. Син зразу ж пішов до мене на руки, обнімав мене та цілував. 3 вересня 2016 року ми на дитячому майданчику гуляли та їли цукерки. А 11 вересня 2016 року мати дитини Наталія накинулася на мене, не підпустила мене до сина, не дала до нього доторкнутися, заявивши разом зі своєю матір’ю «нащо ти сказав, що ти батько», внаслідок чого я звернувся до суду. Однак суддя Харченко В.Ф. відкрито порушує права дитини. Положення низки документів Ради Європи спрямовані на охорону права батьків піклуватися про дітей і їх виховувати. У Європейській конвенції про здійснення прав дітей від 25 січня 1996 р. (СЕД N 160) визнається роль батьків у захисті та підтримці прав і найвищих інтересів дітей (преамбула). У Європейській конвенції про визнання та виконання рішень, що стосуються встановлення та відновлення опіки над дітьми, від 20 травня 1980 року (СЕД N 105) особливо підкреслюється, що нормальним наслідком права на опіку є право доступу батьків до дитини (преамбула).

І на сам кінець. Живемо то один раз… Невже я буду бажати своєму синові щось погане? Чому б мені не погуляти з ним по красивих місцях, виконати його потаємні від усіх бажання, подарувати йому захоплення від оточуючого середовища, краси природи, пам’яток культури та історії нашої держави, побачити ті місця, які мріють побачити не по телебаченню, доторкнутися до чогось особливого та чарівного. На час відпустки я можу забрати його до себе. Показати красиву природу та красиві місця. Я мешкаю у красивому селищі на Кіровоградщині, яке по праву називають центром транспортних шляхів зі Львова до Харкова, з Києва до Одеси. Село, де поряд знаходиться обласний центр – тихе та спокійне місто Кропивницький, розміщене у межах Придніпровської височини на берегах річки Інгул. Де розміщені фортеця св. Єлизавети, Кіровоградський краєзнавчий музей у будинку Барського, обласний академічний театр ляльок, «Дерндропарк» зі своїми чарівними місцями відпочинку для малюків, дітей, молоді та дорослих. Де розташований маленький чарівний зоопарк, каруселі, дитячі майданчики та кав’ярні сімейного відпочинку. А увечері сісти разом із сином біля будинку, напекти картоплі, насмажити шашликів, з’їсти духмяний кусочок піци, запити свіжим парним молоком, викупатися у просторій затишній ванні із піною, побігати з дітлахами на дитячому майданчику, скуштувати власноруч купленого морозива. Побувати у дідуся та бабусі. Отримати від них подарунки, куштувати досхочу цукерки, гратися в іграшки. Вчитися всього найкращого.

Я не знаю, куди ще слід звернутися, до кого постукати, кого попросити, коли суддя Харченко В.Ф. відкрито та безпідставно чинить мені перешкоди у отриманні рішення на спілкування з сином на час відпустки, порушує права дитини на батьківську турботу та піклування. Дуже прошу Вас допомогти у вирішенні даного питання, звернути увагу на цей випадок у моєму житті, адже дитина повинна знати свого батька. Я готовий надати наявні підтверджуючі документи, аудіо- та відеозаписи”.

Контакті для журналістів:

Опубліковано: "ЕКСУ"

Опубліковано: "ЕКСУ"

"Електронна книга скарг України" - твій гідний удар по беззаконню. Ми публікуємо скарги звичайних людей для журналістів з усієї України. Досить мовчати!

Related Posts

Рекомендуємо почитати

Selected Title

Архіви

Електронна книга скарг України

Електронна книга скарг України. Твій нищівний удар по беззаконню. Ми 7 років захищаємо звичайних українців, публікуючи їхні скарги для журналістів.

У нас дуже гарна розсилка. ПОДИВИТИСЯ ПРИКЛАД
Ми з Вами вже хвилину.
Давайте продовжимо?
Підпишіться, щоб отримувати якісну аналітику та цікаві статті або долучайтеся до Facebook
Підписатися!
Ні. дякую!