ІншеВсі скаргиБатько не платить аліменти на утримання сина з ДЦП

Найпопулярніші записи

До «Електронної книги скарг України» написала наша читачка Ольга, вона переконує, що колишній чоловік ухиляється від сплати аліментів на сина.

ОСЬ ЇЇ ЛИСТ:

Контакти для журналістів: 

Шановні журналісти, прошу допомогти у вирішенні проблеми, з якою, думаю, не я одна стикнулась.
У 2007 році я вийшла заміж і народила сина. Шлюб не склався, і вже в 2008 році було прийняте рішення Лебединського районного суду в Сумській області про стягнення на мою користь аліментів на утримання сина.

Протягом року я справно отримувала свої аліменти, доки батько дитини не звільнився і не переїхав в інше місто. З того моменту він офіційно ніде не працює і аліменти не виплачує вже 6 років (!). Здавалося б, за законом він мусить нести покарання, якщо ухиляється від сплати протягом 6-ти місяців, проте, як виявилося, не все так просто.

За ці 6 років він неодноразово змінював місце проживання, а отже, виконавчий лист постійно міняв своє місце виконання і навіть губився… Мій син хворий на ДЦП, тому часу «ганятися» за виконавчим листом та боржником не завжди вистачало – потрібно боротися з хворобою.

Останні 4 роки лист знаходиться на виконанні у ВДВС Сумського міського управління юстиції за місцем прописки боржника, і ось тут найнеприємніше, на що хотілося б звернути увагу інших громадян, – це робота виконавчої служби! Мої неодноразові звернення абсолютно ігноруються. Не один раз я писала заяву про відкриття кримінального провадження за ухиляння від сплати аліментів. Боржник тим часом спокійно розважався на Шрі-Ланці.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Завідувачка дитсадка вимагає гроші в батьків»

А що робили 4 роки виконавці? Їх не раз змінювали, і вони мені весь час пояснювали (на жаль, усно): «Ви ж розумієте, боржник ніде не працює, йому важко платити» (від жалю плакати хочеться). Та найбільш обурливою була та ситуація, коли виконавець заднім числом закрив виконавче провадження і відправив лист до Києва, про що, до речі, забув мене повідомити. Коли я прийшла до виконавчої служби виясняти це питання, то поцікавилась, на якій підставі переслали лист, і відповідь мене просто потішила: «Зі слів боржника». Це так прекрасно, що в нашій країні вірять всім на слово. Чудове російське слово «умилительно» найбільше описує мої відчуття. В Україні найгуманніша державна виконавча служба.

Довелося звертатись на гарячу лінію управління юстиції в Сумській області, за що мене той же виконавець потім і пожурив. Вони знайшли мого виконавчого листа, але повернувся він на місце тільки після звернення на урядову «гарячу лінію». Певно, пробачимо виконавцям, нема часу займатися цими питаннями.

З того часу, як я написала першу заяву з проханням обмежити боржника у виїзді за кордон, минуло три роки. Виконавця вкотре змінили на іншого. Подібну заяву, разом із заявою про відкриття кримінального впровадження, повторно подала у травні цього року, і відповіді на них не отримала. Це знову змусило мене через кілька місяців звернутися на урядову «гарячу лінію», і лише сьогодні (кінець жовтня 2015 р.) я отримала відповідь, що управління державної міграційної служби України в Сумській області не відповідає на звернення державного виконавця. До того ж, я нарешті отримала постанову про відкриття виконавчого провадження. Оскільки на мої звернення виконавча служба не відповідала, виходить, звертатися треба одразу до міністерства юстиції.

Я знаю, що маю право звернутися до правоохоронних органів із заявою про притягнення боржника до кримінальної відповідальності, і зверталася до них. Це дуже принизливо, коли на вході зустрічають привітним словом «аліментщиця» і змушують займати позицію випрошування. Бо ці «органи» – здебільшого чоловіки, які бачать у жінці ворога. І отримала згодом письмову відповідь, що факту злочину не встановлено, бо ніхто не відчинив двері за адресою боржника. От так, виявляється, все просто: не відчинив двері – не винен.

Приношу вибачення за те, що моя скарга зайняла так багато місця й Вашого часу, але я втомилась від цих поневірянь і не знаю, куди йти далі. Розголошувати про це ніколи не хотілося. Зараз я маю нову сім’ю, мій син не здогадується про існування його «боржника» і це ніяк дитину не обтяжує (крім фінансової звичайно сторони). Мучать сумніви і хочеться цю тяжбу покинути, але це не тільки моя біда, це біда багатьох, дуже багатьох людей. Адже не всі знають, як насправді все складно. Це має бути цікаво всім громадянам.

  1. Дитина, батько якої ухиляється від сплати аліментів, має право отримувати допомогу від держави у розмірі 1/3 прожиткового мінімуму для дитини цього віку, а отже, з Ваших податків виділяються на це кошти.
  2. Державний виконавець, який не перевтомлює себе роботою (замість нього доводиться працювати іншим), отримує зарплату, а отже, з Ваших податків знову виділяються на це кошти.
  3. Дільничний інспектор не прагне повторно постукати в двері правопорушника, але, знову ж таки, отримує заробітну плату з Ваших податків.
  4. Правопорушник у цей час розказує в соц. мережах, як він любить свою країну, працює неофіційно, майно реєструє на інших людей, а податки не платить…. А для чого? Інші за все заплатять.

 

 

 

Таких ситуацій не одна і не 100. Порахуйте, скільки коштів на це йде з бюджету. Звичайний громадянин в цей час працює і вірить, що будує європейську державу, а насправді годує дармоїдів-чиновників і робить послугу правопорушникові.

Допомагати дітям – це правильно і благородно, але чи не дешевше буде просто виконувати рішення суду?! Невже це так важко в нашій країні? Це не така вже складна справа, бувають набагато складніші. Я би дуже хотіла привернути на це питання увагу, бо ця проблема стосується не лише «аліментщиків», а й інших громадян…”

Опубліковано: "ЕКСУ"

Опубліковано: "ЕКСУ"

"Електронна книга скарг України" - сайт кожного українця. Це віртуальний місток між людьми, у яких є проблеми, і журналістами, які шукають таких людей!

Related Posts

У нас дуже гарна розсилка. ПОДИВИТИСЯ ПРИКЛАД
Ми з Вами вже хвилину.
Давайте продовжимо?
Підпишіться, щоб отримувати якісну аналітику та цікаві статті або долучайтеся до Facebook
Підписатися!
Ні. дякую!
НЕ ПРОҐАВ  -45%  НА ПОДАЧУ СКАРГ
НЕХАЙ ПРОБЛЕМИ ВИРІШУЮТЬСЯ САМІ - ТИСНИ, ЩОБ ДІЗНАТИСЯ ЯК