Всі скаргиБанк «Київ» заблокував гроші клієнтів. Причини приховують

Банк “Київ” – один з банків, який хочуть ліквідувати і забути про виплати клієнтам? Чи все ж таки тимчасові куратори будуть працювати. Поки що – фінансова установа заморозила усі виплати. 

Банк київ - і людиНа сьогоднішній момент Україна зіткнулася із серйозною проблемою ліквідності сфери банківських послуг. Тільки за минулі 9 місяців 2014 року зазнали колапсу багато гравців ринку – з початку року Національний банк визнав неплатоспроможними 17 банків, а міжнародне агентство Standard & Poor’s прогнозує погіршення якості активів усіх українських банків на найближчі 2 роки. Станом на вересень 2014 року понад 11 млрд грн – кошти юридичних осіб, яких обслуговували проблемні банки – виявилися «під замком»: підприємство не може скористатися цими грошима, і тому будь-які платежі від імені підприємства не здійснюються.

Але крім банківських установ, офіційно визнаних неплатоспроможними, існує цілий ряд банків, які такими не визнані, однак кошти клієнтів вони все одно заморожують. Сьогодні подібне відбувається в АКБ «Київ», балансовий капітал якого становить понад 780 млн грн.

З початку вересня банк повністю зупинив проведення платежів від імені клієнтів банку, а кошти клієнтів були заблоковані. За словами співробітників банку, вони не мають ані найменшого уявлення про те, яка реальна причина заморожування коштів клієнтів.

У банку обслуговується декілька десятків підприємств, які внаслідок ситуації, що склалася в банку, не можуть здійснювати господарську діяльність. Заблоковані рахунки, неможливо здійснити будь-які платежі: заплатити податки, розрахуватися з кредиторами або виплатити співробітникам зарплату. Таким чином, явно порушується чинне законодавство, права співробітників цих компаній – і можливості врегулювати ситуацію немає зовсім.

Отримати ж інформацію з даного питання від співробітників банку «Київ» просто неможливо. Рядові працівники відділень зовсім не мають даних про причини такого колапсу в банківській установі та його тривалості. Єдина доступна інформація – це наявність наказу Нацбанку про призупинення будь-яких платежів, на якому стоїть гриф «банківська таємниця», що автоматично забороняє будь-яке розголошення змісту наказу.

В установу також введено куратора НБУ, Подеряку Андрія Григоровича, але від будь-якого спілкування з клієнтами та коментарів щодо ситуації він відмовляється. Фактично Андрій Григорович ховається, і навіть домовитися про зустріч з ним не ми не маємо змоги. Крім того, жодних коментарів не бажає давати і глава правління АКБ «Київ».

Клієнти ж у розпачі: прострочення платежів загрожує багатьом компаніям звинуваченнями в ухиленні від сплати податків, трудовими спорами з працівниками, яким не виплачується заробітна плата, і навіть банкрутством, оскільки підприємства не можуть розраховуватися за договорами та правочинами.

Генеральний департамент банківського нагляду НБУ жодної інформації з приводу АКБ «Київ» також не надає і пропонує адресувати будь-які питання самому банку. Таким чином, відповідальний підрозділ Національного банку України, посадові особи, введені до складу адміністрації банку та співробітники банківської установи відмовляються роз’яснювати ситуацію, що склалася. На офіційні ж запити НБУ зовсім не відповідає.

Тому клієнти банку «Київ», що опинилися в критичній ситуації, звертаються до засобів масової інформації, щоб отримати вичерпну відповідь – що зараз відбувається з банком, коли ця проблема буде вирішена і як врятуватися від перспективи кримінальної відповідальності та банкрутства? Адже хочеться вірити, що в цей час не може бути перепон для чесності, законності та гласності в такій важливій сфері фінансового ринку.

Опубліковано: "ЕКСУ"

Опубліковано: "ЕКСУ"

"Електронна книга скарг України" - твій гідний удар по беззаконню. Ми публікуємо скарги звичайних людей для журналістів з усієї України. Досить мовчати!

Related Posts

Рекомендуємо почитати

Selected Title

Архіви

Електронна книга скарг України

Електронна книга скарг України. Твій нищівний удар по беззаконню. Ми 7 років захищаємо звичайних українців, публікуючи їхні скарги для журналістів.

У нас дуже гарна розсилка. ПОДИВИТИСЯ ПРИКЛАД
Ми з Вами вже хвилину.
Давайте продовжимо?
Підпишіться, щоб отримувати якісну аналітику та цікаві статті або долучайтеся до Facebook
Підписатися!
Ні. дякую!