Всі скаргиЖКГ30 тисяч жителів Лисичанська через борги можуть залишитися ще й без тепла. Воду вже відімкнули

До “ЕКСУ” написала наша читачка Ганна, яка скаржиться на Лисичанськводоканал та взагалі на ситуацію, в якій люди – заручники. 

ОСЬ ЇЇ СКАРГА:

“Добрый день дорогие наши журналисты, поздравляю Вас с наступившими праздниками! И нас людей города Лисичанска вернее правильнее сказать районы РТИ, Матросская и окраины города ЛЭО и водоканал тоже поздравили с праздниками. Пересылаю вам скопированное обращение с сайта ТОВ “Луганське енергетичне обьеднання”:

ТОВ “Луганське енергетичне об’єднання” 2 ч. · ОПЕРАТИВНО! ЛИСИЧАНСЬКВОДОКАНАЛ ЗНЕСТРУМЛЕНО! Близько 14-ї години 9 січня було знеструмлено об’єкти комунального підприємства «Лисичанськводоканал», що надають послуги в так званому «районі ГТВ» міста Лисичанськ. Це призведе до катастрофічних наслідків – без води залишиться близько 30 тисяч мешканців одного з найбільших міст підконтрольної Луганщини, окрім того, в результаті цього протягом доби припинить свою роботу й котельня місцевої тепломережі. Тобто, район ГТВ залишиться й без води, й без тепла. Але, на превеликий жаль, Луганське енергетичне об’єднання змушене застосовувати такі заходи. Фактично, луганських енергетиків знову обдурили – водоканалом знову саботується оплата поточного споживання електроенергії, а про обіцяне погашення 16 млн грн боргів немає й мови. При цьому, борг Лисичанського водоканалу за електроенергію складає майже 146 млн грн.

Загалом ситуація з такими злісними боржниками, як Лисичанськводоканал, загрожує незадовільними розрахунками енергетиків за куповану електроенергію в Енергоринку та може мати вкрай негативні наслідки для всієї підконтрольної Луганщини – повний розвал енергосистеми. А трьом тисячам луганських енергетиків та їх родинам можна буде забути про зарплатню за грудень – бо через таких боржників просто відсутні гроші. Тож, в разі, якщо питання оплати за електроенергію не буде вирішено – на Лисичанськ чекає колапс. Сподіваємось, що місцева влада та комунальники все ж схаменуться та припинять безоплатне споживання електроенергії. Нагадаємо, що 1 листопада 2018 р. Луганська ОДА, Лисичанська міськрада та ЛЕО досягли домовленостей щодо боргів Лисичанського водоканалу.

Так, дане КП підтвердило зобов’язання повністю оплачувати поточне споживання електроенергії та до 1 лютого 2019 р. поетапно сплатити 16 млн грн заборгованості. Здається, для лисичанських водників це був дуже таки вигідний компроміс, який можна було б і виконувати… Зазначимо, що Держава змушує Луганське енергетичне об’єднання знеструмлювати всіх боржників, щоб повністю стягнути з них заборгованість та розплатитися з державним підприємством – монополістом “Енергоринок”.

Борги споживачів на підконтрольній Луганщині складають більше 700 млн грн та постійно зростають. Найбільші борги у комунальників – більше, ніж півмільярда гривень.

Це вже призвело масштабних проблем в енергосистемі прифронтового регіону та до зростання соціальної напруги. **** Нагадаємо, що через 5-мільярдні борги споживачів Луганське енергетичне об’єднання з грудня 2016 року опинилося в фінансово-господарській кризі. НКРЕКП застосувало до ЛЕО фінансові санкції, Державна виконавча служба арештувала рахунки – що призвело до відсутності коштів, введення триденного робочого тижня, втрати кваліфікованого персоналу, зриву підготовки до зими два роки поспіль, деградації енергосистеми. Згідно тарифу, з грудня 2016 по жовтень 2018 ЛЕО втратило більше 1,1 млрд грн, що мали були витрачені на ведення господарської діяльності. При цьому, фахівці відзначають високу ймовірність нового витка кризи в ЛЕО, що в сумі не дає можливість підприємству повернутись до нормального, 5-денного робочого тижня навіть в 2019 році. Борги споживачів виникли внаслідок державної політики – трирічного безоплатного постачання електроенергії на окуповану частину Луганщини, відсутності механізмів погашення боргів комунальних підприємств і т.д. Фінансова криза виснажила енергокомпанію, строки підготовки до зими зірвано, а енергетична система Луганщини працює нестабільно. Фахівці прогнозують для підконтрольної Луганщини дуже складну та небезпечну зиму – крім підвищеної аварійності, можливі й більш страшні наслідки – інфраструктурна катастрофа типу «Алчевськ-2006» в масштабах цілого прифронтового регіону.

Пожалуйста, эта тривога SOS. Воду отключили, а теперь и отопление.

 

 

Опубліковано: "ЕКСУ"

Опубліковано: "ЕКСУ"

"Електронна книга скарг України" - твій гідний удар по беззаконню. Ми публікуємо скарги звичайних людей для журналістів з усієї України. Досить мовчати!

Related Posts

Рекомендуємо почитати

Selected Title

Архіви

Електронна книга скарг України

Електронна книга скарг України. Твій нищівний удар по беззаконню. Ми 7 років захищаємо звичайних українців, публікуючи їхні скарги для журналістів.

У нас дуже гарна розсилка. ПОДИВИТИСЯ ПРИКЛАД
Ми з Вами вже хвилину.
Давайте продовжимо?
Підпишіться, щоб отримувати якісну аналітику та цікаві статті або долучайтеся до Facebook
Підписатися!
Ні. дякую!