Супер споживачЩо робити, якщо продавець не має решти?

Не біжіть міняти гроші, якщо немає решти у продавця.
Біля кас, в магазинах, супермаркетах, постійно можна почути це ненависне: «В мене немає решти. Ідіть розміняйте гроші». Але, чи повинен бігти покупець по найближчих ятках з проханням: «Розміняти сотню» чи все ж таки це робота продавця?

Що робити, якщо у продавця немає решти? Слід почати з того, що якщо продавець відмовляється продати товар гордо промовляючи:

«У мене немає здачі», він порушник Закону і за це, в нашій країні, навіть передбачена адміністративна відповідальність (постанова НБУ № 72 від 19.02.2001р) згідно неї, от ці нещасні монети, яких постійно не вистачає, мають бути в тій кількості, скільки буде необхідно для нормального товарообігу.

Якщо в касі немає решти – винні мають платити штраф.  Звичайно, чи спрацює в нашій країні закон – це риторичне запитання.

Як відстояти свої права? Варіантів декілька. Але, на жаль, слід забігти наперед і відзначити, що швидких методів змусити касира дати Вам решту не існує.

Ми можемо їх тільки виховувати.  Можна, наприклад, написати скаргу в спілку захисту прав споживачів.  Вони зобов’язані будуть провести перевірку і, можливо, оштрафувати директора закладу. Можна застосувати і перевірений метод – книгу скарг і пропозицій.

Згідно закону вона є документом суворої звітності, її сторінки повинні бути пронумеровані і підшиті, а знаходитися має на видному місті в куточку споживача.  Напишіть претензію, залиште номери телефонів – протягом місяця з Вами повинна буде зв’язатися адміністрація закладу або відділ захисту прав споживачів, і відзвітуватися про дії, які були зроблені, щоб більше не було проблем з рештою.

Опубліковано: "ЕКСУ"

Опубліковано: "ЕКСУ"

"Електронна книга скарг України" - твій гідний удар по беззаконню. Ми публікуємо скарги звичайних людей для журналістів з усієї України. Досить мовчати!

Related Posts

Рекомендуємо почитати

Selected Title

Архіви

Електронна книга скарг України

Електронна книга скарг України. Твій нищівний удар по беззаконню. Ми 7 років захищаємо звичайних українців, публікуючи їхні скарги для журналістів.

У нас дуже гарна розсилка. ПОДИВИТИСЯ ПРИКЛАД
Ми з Вами вже хвилину.
Давайте продовжимо?
Підпишіться, щоб отримувати якісну аналітику та цікаві статті або долучайтеся до Facebook
Підписатися!
Ні. дякую!