Супер споживачПро прибудинкову територію – нюанси

Найпопулярніші записи

Хто повинен платити за утримання прибудинкової території та про парадокси прибудинкової території в Україні.

Прибудинкова територія — це… на жаль, є багато різних визначень, що таке прибудинкова територія.

В Україні немає чіткого визначення терміну прибудинкова територія, бо Податковий кодекс і Земельний, Закони “Про ОСББ” “Про житлово-комунальні послуги” і так далі, дають різні тлумачення цього поняття.

Мінрегіони виступали з пропозицією в міністерстві, щодо змінення і врегулювання терміну прибудинкова територія, визначивши не лише місце де розташований будинок та належні споруди, а й ділянку землі потрібну для відповідного обслуговування та забезпечення житлових, соціальних та побутових потреб мешканців будинків та нежитлових приміщень.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “СКАРГА НА ЖЕК

Ви придбали квартиру або приватизували її — кожен стає її власником. Але от щоб Ви не робили, приватизували чи купили її більшість багатоквартирних будинків “висить в повітрі” бо земля, зазвичай, яка під будинком — належить зовсім не її мешканцям. Господарем землі може бути територіальна громада, ЖБК або ОСББ, забудовник, якщо він придбав її під будівництво… Ось і парадокс — земля начебто повинна належати тим, хто на ній живе, а по факту все може бути навпаки — нею матимуть право користуватися інші люди.

 Наприклад, Київ, тут ледь не щодня замість дитячих майданчиків, спортивних, ставляють будівельні паркани, а так потрібні зелені зони замінюють на чергові вже звичні торгові центри.

 ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “ПРАВА СПОЖИВАЧА

Новели Податкового кодексу

Нещодавно набула чинності норма Податкового кодексу України, за якою «прибудинкова територіявстановлена за проектом поділу території мікрорайону (кварталу) та проектом забудови земельна ділянка багатоквартирної несадибної житлової забудови, яка необхідна для розміщення та обслуговування житлового будинку (будинків) і пов’язаних з ним (ними) господарських та технічних будівель і споруд».

Якщо ця норма буде застосовуватися у земельних відносинах, вона значно ускладнить оформлення прибудинкової території, бо фактично зробить виправданим очікування розробки усієї необхідної містобудівної документації. Навіть за наявності політичної волі та бюджетних коштів, її розробка триватиме декілька років: спочатку генеральний план міста, потім детальний план територій, наступними до розробки йтимуть проекти розподілу мікрорайонів.

Хто повинен платити за утримання прибудинкової території?

Приватизована квартира оформлена на одну людину. Чи має право ЖЕК вимагати квартплату за утримання прибудинкових територій, якщо людина не прописана в квартирі?

Згідно статті 10 Закону України “Про приватизацію державного житловоого фонду” власники квартир багатоквартирних будинків і житлової площі в гуртожитку є співвласниками допоміжних приміщень будинку, технічного обладнання, елементів зовнішнього благоустрою і зобов’язані брати участь у загальних витратах, пов’язаних з утриманням будинку і прибудинкової території у відповідності зі своєю часткою в майні будинку або гуртожитків. Допоміжні приміщення (комори, сараї і т. д.) Передаються у власність квартиронаймачів безкоштовно і окремо приватизації не підлягають.

Розмір тарифів (нормативних витрат, пов’язаних з утриманням будинків і споруд та прибудинкових територій) визначається згідно з Порядком формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, затверджених постановою Кабінету Міністрів від 20 травня 2009 року № 529.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “ЯК НАПИСАТИ СКАРГУ

 З власниками (наймачами) квартир та власниками нежитлових приміщень у житловому будинку укладається договір про надання послуг з утримання будинку, споруд та прибудинкових територій, що передбачає надання послуг, перелік яких визначений за результатами громадських слухань згідно з типовим переліком.

Опубліковано: "ЕКСУ"

Опубліковано: "ЕКСУ"

"Електронна книга скарг України" - твій гідний удар по беззаконню. Ми публікуємо скарги звичайних людей для журналістів з усієї України. Досить мовчати!

Related Posts

У нас дуже гарна розсилка. ПОДИВИТИСЯ ПРИКЛАД
Ми з Вами вже хвилину.
Давайте продовжимо?
Підпишіться, щоб отримувати якісну аналітику та цікаві статті або долучайтеся до Facebook
Підписатися!
Ні. дякую!
НЕ ПРОҐАВ  -45%  НА ПОДАЧУ СКАРГ
НЕХАЙ ПРОБЛЕМИ ВИРІШУЮТЬСЯ САМІ - ТИСНИ, ЩОБ ДІЗНАТИСЯ ЯК