Супер споживачПраво споживача на інформацію

Кожен споживач має право на інформацію про товар, який він хоче придбати – це положення регулюється Конституцією України. Споживачу на замітку.

Право споживача про інформацію є в статті. 15 Закону України «Про захист прав споживачів» споживач має право на отримання необхідної, доступної, достовірної та своєчасної інформації про товари (роботи, послуги), що забезпечує можливість їх компетентного вибору.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Що потрібно знати про свої права відвідуючи кафе і ресторани

Інформація про товари (роботи, послуги) повинна бути надана споживачу до придбання ним товару чи замовлення роботи (послуги) і повинна містити:

  1. назву товару, найменування і зображення знаку товарів чи послуг, під якими вони реалізуються,
  2. назви нормативних документів, вимогам яких повинні відповідати товари (роботи, послуги);
   Для товарів вітчизняного виробництва це, перш за все, номер стандарту (ДСТУ, ГОСТ) чи ТУ (технічні умови). Якщо вони не вказані, то цілком імовірно, що продукція вироблена за неперевіреною технологією та має сумнівну якість, а, можливо, є небезпечною для здоров’я. На товари, які ввозяться на територію України, повинен бути документ, що підтверджує їхню належну якість
  3. перелік основних споживчих властивостей товару, а стосовно харчових продуктів – склад, калорійність, вміст шкідливих для здоров’я речовин у порівнянні з обов’язковими вимогам нормативних документів і протипоказання до їх застосування;
  4. відомості про склад шкідливих для здоров’я речовин та обмеження стосовно застосування окремої продукції, якщо такі обмеження встановлені нормативно-правовими актами;
  5. відмітку про наявність в їх складі генетично модифікованих компонентів;
  6. ціну та умови придбання товарів (робіт, послуг);
   На товарах обов’язково повинен міститися цінник. При цьому ціна може бути вказана безпосередньо на упаковці (етикетці).
  7. дату виготовлення ;
   Дуже часто на харчових продуктах замість дати виготовлення вказують дату, до якої їх «бажано використати». Це є прямим порушенням закону і прав споживачів.
  8. відомості про умови зберігання;
  9. гарантійні обов’язки виробника (виконавця);
  10. правила і умови ефективного використання товарів (робіт, послуг)
   Це, зокрема, умови зберігання, попередження стосовно впливу високих чи низьких температур, води, світла і т.п.
  11. строк служби (придатності) товарів (результатів робіт), відомості про необхідні дії споживачів по його закінченні, а також можливих наслідках у випадку недотримання цих дій;
  12. найменування і адреса виробника (виконавця, продавця) і підприємства, яке здійснює його функції стосовно прийняття претензій від споживача, а також проводить ремонт і технічне обслуговування.
   Харчові продукти, упаковані і розфасовані на території України, повинні містити інформацію про місце їх походження

Опубліковано: "ЕКСУ"

Опубліковано: "ЕКСУ"

"Електронна книга скарг України" - твій гідний удар по беззаконню. Ми публікуємо скарги звичайних людей для журналістів з усієї України. Досить мовчати!

Related Posts

Рекомендуємо почитати

Selected Title

Архіви

Електронна книга скарг України

Електронна книга скарг України. Твій нищівний удар по беззаконню. Ми 7 років захищаємо звичайних українців, публікуючи їхні скарги для журналістів.

У нас дуже гарна розсилка. ПОДИВИТИСЯ ПРИКЛАД
Ми з Вами вже хвилину.
Давайте продовжимо?
Підпишіться, щоб отримувати якісну аналітику та цікаві статті або долучайтеся до Facebook
Підписатися!
Ні. дякую!