Супер споживачПрава споживача-моральна компенсація

Право споживача отримати компенсацію за моральну шкоду – одне із тих, які потрібно знати. Адже часто буває так, що продавець хамло, не виконує свої обов’язки…
У випадку порушення прав споживача – кожен, чиї права порушені має право на моральне відшкодування. Це регламентується законодавством України. А саме Цивільним кодексом України. Згідно статті.23 «Відшкодування моральної шкоди» визначено:

  • Споживач має право на відшкодування моральної шкоди, завданої внаслідок порушення її прав.
  • Споживачам на замітку. Що можна вважати моральною шкодою:
  • Фізичний біль та страждання, яких фізична особа зазнала у зв’язку з каліцтвом або іншим ушкодженням здоров’я;
  • Душевні страждання, які фізична особа зазнала у зв’язку з протиправною поведінкою щодо неї, чи членів її сім’ї чи близьких родичів;
  • Душевні стражданя, які виникли у зв’язку із пошкодженням фізичної особи/споживача її майна;
  • Якщо Ваша репутація, честь, гідність – принижена, це теж має право на моральне відшкодування.
  • Якщо Ви все ж таки домоглися відшкодування – то знайте, що це можуть бути гроші, або майно.

Скільки споживачу мають повернути грошей за завдання душевного болю – це вирішує суд. Залежить на скільки сильно Вашу гідність – зачепили і, як би це не було смішно, але наші суди також визначають глибину фізичних та душевних страждань ,погіршення здібностей потерпілого або позбавлення його можливості їх реалізації. Суд також звертає увагу, який ступінь вини особи, яка завдала моральної шкоди, якщо вина є підставою для відшкодування, а також з урахуванням інших обставин, які мають істотне значення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Чи варто купувати органічні продукти?

Моральна шкода відшкодовується незалежно від майнової шкоди, яка підлягає відшкодуванню, та не пов’язана з розміром цього відшкодування. Споживач має право одноразово отримати відшкодування за завдану моральну шкоду.

«ПРО ЗАХИСТ ПРАВ СПОЖИВАЧІВ» – закон України

Якщо так сталося, що продавець продав продукцію, яка не відповідала дійсності, або була сфальсифікована, або неналежної якості – це теж причиняє моральну шкоду.

Якщо Ви цього не відчували – то знайте, що згідно пункту 1. Ст..4 «Права та обов’язки споживачів» Закону України «Про захист прав споживачів» – це визначено. Згідно пункту 2 Ст.22 «Судовий захист прав споживачів » цього ж закону визначено: «При задоволенні вимог споживача суд одночасно вирішує питання щодо відшкодування моральної (немайнової) шкоди».
Варто знати, що добре складений лист до бізнес-структур із проханням відшкодування моральної шкоди – запорука її отримання.
Зразок написання листа про відшкодування моральної шкоди.

До Київського місцевого районного суду
Позивач:
Ваня Іванов Петрович
88345 м. Київ, вул. Прорізна 27, кВ.23
Відповідач:
Микола Іванович Тищенко
880123 м. Кривий Ріг
Вул. Маршала Маліновського, 9 кв. 22

Позовна заява
Про відшкодування моральної шкоди, заподіяна поганим сервісом магазину

Описуєте ситуацію, як все відбувалося, яка причина того, що Ви звертаєтеся до суду з метою відшкодування моральної шкоди. Пишете, що на Вашу думку може допомогти зникнути душевним ранам, болю, тощо. Якщо позовна заява стосується безпосередньо того, що Вам продали поганий пристрій, опишіть скільки він коштував, скільки Вам довелося витратитися на таксі, на маршрутку, щоб полагодити товар, який має працювати справно.

Якщо це призвело до стресів – зверніться до лікаря, нехай він дасть справку про це. І не забудьте прикріпити усі копії документів до цієї заяви. А потім приступайте до суті справи. Зрештою внизу листа напишіть, що моральну шкоду я оцінюю в розмірі: 150 тисяч гривень. Добровільно відшкодувати шкоду відповідач відмовляється, тому я змушений звернутися до суду. На підставі викладеного, керуючись законами України «Про захист прав споживачів» можете вказати пункти, які порушив відповідач перед Вами

ПРОШУ: І, що Ви просите, по пунктах, чітко: Стягнути з відповідача на мою користь суму відшкодування моральної шкоди в розмірі 150 тисяч гривень. Судові витрати покласти на відповідача, стягнути з відповідача суму матеріального збитку в розмірі 250 гривень, стягнути суму з відповідача за проїзд в таксі в розмірі 500 гривень.

ПРОГРАМА:
Копія заяви за кількістю осіб.
Чек про придбання товару
Чек про користування послугами перевізників, тощо…

Опубліковано: "ЕКСУ"

Опубліковано: "ЕКСУ"

"Електронна книга скарг України" - твій гідний удар по беззаконню. Ми публікуємо скарги звичайних людей для журналістів з усієї України. Досить мовчати!

Related Posts

Рекомендуємо почитати

Selected Title

Архіви

Електронна книга скарг України

Електронна книга скарг України. Твій нищівний удар по беззаконню. Ми 7 років захищаємо звичайних українців, публікуючи їхні скарги для журналістів.

У нас дуже гарна розсилка. ПОДИВИТИСЯ ПРИКЛАД
Ми з Вами вже хвилину.
Давайте продовжимо?
Підпишіться, щоб отримувати якісну аналітику та цікаві статті або долучайтеся до Facebook
Підписатися!
Ні. дякую!