ПопулярнеЯк зміняться тарифи на газ для населення

Журналісти “ЕКСУ” пояснюють, за що, хто і скільки буде платити цього опалювального сезону. 

Кабінет міністрів прийняв постанову, що зрівнює ціни на газ для всіх категорій населення. Вартість “блакитного палива” виросте більш, ніж в два рази.

Так, з 1 травня газ буде продаватися за єдиною граничної ціни 6879 гривень за тисячу кубометрів. Таким чином, нові тарифи для населення та комунальників будуть такими ж, як і для промисловості. (6800-7500 гривень).

Підвищення цін на газ позначиться, в першу чергу, на вартості тепла і гарячого водопостачання для населення.

До першого травня газ коштував 7188 гривень за 1000 кубометрів. Для українців, які споживали менше, ніж 1200 кубометрів за опалювальний сезон, існувала соціальна норма в розмірі 3600 гривень за тисячу кубометрів. Її скасували.

Тепер ціна для всіх, в незалежності від рівня споживання, становитиме 6879 гривень за тисячу кубометрів.

Для жителів невеликих приватних будинків, що споживали менше соціальних 1200 кубометрів (діють в опалювальний сезон), ціна виросте приблизно в два рази.

Ціна для більших домогосподарств формально знизиться з 7,2 до 6,8 гривень за кубометр. Але для більшості цих домогосподарств, в зв’язку зі скасуванням пільгової норми в зимовий період, ціни з жовтня також виростуть.

Для споживачів в багатоквартирних будинках, які використовують газові плити для готування їжі, газ коштував 7200 за 1000 кубометрів. Оскільки з 1 травня ціна опуститься до 6879, газ для них подешевшає на 8%.

Для релігійних організацій ціна газу (в разі його використання не для комерційних цілей) залишиться низькою – 3 913 грн за тис куб м.

ЧОМУ ДОРОЖЧАЄ ГАЗ НА ЦЕЙ РАЗ?

Підприємства теплокомуненерго, які постачали населенню газ і гарячу воду, закуповували газ у держави за 3004 гривні за куб м. З першого травня газ буде продаватися за ціною 6879 гривень за тисячу куб м.

За даними Київенерго, в тарифі на центральне опалення становить 71,7% (решта – Електроенергія, зарплата тощо). Відповідно, тарифи на опалення в Києві зростуть на 90%.

Частка газу в гарячій воді для киян становить 62%. Відповідно тарифи на гаряче водопостачання зростуть на 75-80%.

Дані цифри приблизні, оскільки в майбутньому конкретний тариф буде затверджено НКРЕ для кожного окремого підприємства ТКЕ.

Опубліковано: "ЕКСУ"

Опубліковано: "ЕКСУ"

"Електронна книга скарг України" - твій гідний удар по беззаконню. Ми публікуємо скарги звичайних людей для журналістів з усієї України. Досить мовчати!

Related Posts

Рекомендуємо почитати

Selected Title

Архіви

Електронна книга скарг України

Електронна книга скарг України. Твій нищівний удар по беззаконню. Ми 7 років захищаємо звичайних українців, публікуючи їхні скарги для журналістів.

У нас дуже гарна розсилка. ПОДИВИТИСЯ ПРИКЛАД
Ми з Вами вже хвилину.
Давайте продовжимо?
Підпишіться, щоб отримувати якісну аналітику та цікаві статті або долучайтеся до Facebook
Підписатися!
Ні. дякую!