Краса та здоров'яПопулярнеЯк ми перетворилися на frolleagues та чим це небезпечно?

До того як соціальні мережі майже нерозривно увійшли в наше життя, люди вміли розставляти чіткі межі між роботою та особистим життям, дізналися журналісти видання “Електронна книга скраг України“. Однак тепер, коли колеги поспішають додати вас «в друзі» онлайн, межі між цими двома світами стали розпливчасті як ніколи. Все більше людей вважають за краще компанію «друзів по роботі». В англійській мові їх прозвали словом «frolleagues» – щось середнє між «colleagues» ( «колеги») та «friends» ( «друзі»). Чим хороша і одночасно небезпечна така дружба, пояснює видання The Conversation.

Часто заміну «справжніх друзів» «друзями по роботі» люди пояснюють браком вільного часу. Інколи або просто не хочеться витрачати свій вільний час на соціалізацію, можна спробувати заповнити її брак спілкуванням з колегами. І зараз це стало особливо легко – варто додати їх у френдстрічку будь-якої з соцмереж, і ось ви в курсі всього, що з ними відбувається поза професійної діяльності. Це, безумовно, зближує.

В кінці минулого року британська компанія Peldon Rose провела дослідження з метою визначити формулу «щасливого офісу». Було опитано близько тисячі працюючих жителів Лондона. Результати показали, що 83% з них вважають своїх колег друзями. Однією з важливих причин зближення з колегами вони назвали соціальні мережі, проведення часу в перервах роботи, а також домашні вечірки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Омани мене: чому ми досі віримо в біодобавки?

Як пише The Conversation, щоб наочно переконатися в цій тенденції, слід просто заглянути в бари і ресторани, розташовані біля офісних будівель, і подивитися на кількість їх відвідувачів у вечірній час. Люди приходять туди зняти стрес після роботи, і хіба погано, що розділити ці хвилини хочеться саме з «братами по зброї»? Адже саме вони здатні підтримати нас як слід, так як в курсі всіх робочих перипетій та нюансів. Такі відносини дійсно хороші тим, що допомагають пережити робочі невдачі і важкі часи, пише видання. Вони також допомагають згуртувати колектив, що не може не позначатися позитивно на роботі всієї компанії.

У серпні 2014 року компанія Globoforce провела дослідження, опитавши більше семисот працюючих громадян США. 89% респондентів сказали, що відносини на роботі впливають на якість життя, а 61% підтвердив, що колеги підтримували їх і допомагали їм у важкі часи.

Незважаючи на все це, мінуси дружби з колегами неможливо заперечувати. Головний полягає в тому, що ви або залишаєтеся ні з чим (а точніше, ні з ким) за межами робочого простору, або ваша робота починає наповнювати вільний час. Замість того щоб відволіктися й освіжити голову, ви ведете розмови на професійні теми з колегами і поза офісом, не даючи мозку відпочити від роботи.

Таке спілкування розмиває межі робочого дня, і ми продовжуємо відповідати на робочу пошту або в чатах у свій вільний час. Щоб хоч якось відрегулювати цей «вибух неофіційної праці», Франція, наприклад, розглядає введення закону про право людини не виходити на зв’язок по службових питаннях поза робочі години.

The Conversation пише, що проблеми через дружбу на роботі з’являються і тоді, коли один з frolleagues порушує встановлені компанією правила. У такій ситуації вам може знадобитися вибирати: втратити роботу або втратити друга.

Заважає також і те, що, додаючи колег в свою френдстрічку в соцмережах, нам кожен раз доводиться уважно стежити за тією інформацією, яку ми там публікуємо. Неминуче доводиться замислюватися про те, що ж про нас подумають на роботі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “БІЗНЕС НА ВИСОТІ – ЧОМУ АВІАКОМПАНІЯМ ЧХАТИ НА СЕРВІС?”

Мати таких frolleagues – значить працювати 24 години сім днів на тиждень, зазначає видання. Вирішити проблему можна буде тоді, коли суспільство визначиться з новими «правилами гри». Можливо, самі компанії захочуть регламентувати спілкування між співробітниками на офіційному рівні. Так чи інакше, працюючій частини людства доведеться переглядати норми спілкування між колегами, в іншому випадку ми продовжимо ускладнювати собі життя.

Опубліковано: "ЕКСУ"

Опубліковано: "ЕКСУ"

"Електронна книга скарг України" - твій гідний удар по беззаконню. Ми публікуємо скарги звичайних людей для журналістів з усієї України. Досить мовчати!

Related Posts

Рекомендуємо почитати

Selected Title

Архіви

Електронна книга скарг України

Електронна книга скарг України. Твій нищівний удар по беззаконню. Ми 7 років захищаємо звичайних українців, публікуючи їхні скарги для журналістів.

У нас дуже гарна розсилка. ПОДИВИТИСЯ ПРИКЛАД
Ми з Вами вже хвилину.
Давайте продовжимо?
Підпишіться, щоб отримувати якісну аналітику та цікаві статті або долучайтеся до Facebook
Підписатися!
Ні. дякую!