ПопулярнеВчені констатували: п’ять Соломонових островів пішли під воду

Як мінімум п’ять островів, що входять в архіпелаг Соломонові острови, пішли під воду, йдеться в дослідженні австралійських учених, опублікованому в екологічній Research Letters.

Пропали острови Кале, Рапіта, Реана, Какатіна та Золлес. Найбільший – Кале – мав площу 49 тисяч квадратних метрів в 1947 році, до 2011 року цей показник зменшився до 509 квадратних метрів.

При цьому опинитися під водою через підвищення рівня океану загрожує ще шести островам. Найбільший з них – Хетахета – з 1947 року скоротив площу з 250 тисяч квадратних метрів до 95 тисяч. Всього в архіпелаг входять 992 острова.

Один з авторів дослідження, Саймон Альберт, в розмові з Agence France-Presse зазначив, що зниклі острова не були просто невеликими безлюдними ділянками суші. Вчені також помітили, що острови руйнуються швидше в тих місцях, де є сильні хвилі: в поєднанні з підвищенням рівня води це прискорює процес.

Business Insider ще в 2012 році відніс Соломонові острови в список тих територій, які незабаром підуть під воду за умови, якщо підвищення рівня води в океані триватиме і надалі. В той список потрапили також острови Кірібаті, Мальдіви, Сейшели, Мікронезія, видання також допустило, що під воду піде Бангладеш.

Влада таких держав по-різному бориться із загрозою переходу територій під воду. Так, Індонезія пропонувала переселити жителів деяких цих країн до себе, Тувалу збирається купувати землю у Фіджі.

Опубліковано: "ЕКСУ"

Опубліковано: "ЕКСУ"

"Електронна книга скарг України" - твій гідний удар по беззаконню. Ми публікуємо скарги звичайних людей для журналістів з усієї України. Досить мовчати!

Related Posts

Рекомендуємо почитати

Selected Title

Архіви

Електронна книга скарг України

Електронна книга скарг України. Твій нищівний удар по беззаконню. Ми 7 років захищаємо звичайних українців, публікуючи їхні скарги для журналістів.

У нас дуже гарна розсилка. ПОДИВИТИСЯ ПРИКЛАД
Ми з Вами вже хвилину.
Давайте продовжимо?
Підпишіться, щоб отримувати якісну аналітику та цікаві статті або долучайтеся до Facebook
Підписатися!
Ні. дякую!