Надсилайте ваші скарги. Ми опублікували вже понад 4 000 скарг та понад 1000 вирішили! 

Українці просять владу удосконалити надання державних послуг у онлайн-форматі

04.12.2020 14:25
25
 

"Державні послуги онлайн – то дуже зручно, доки працює Інтернет на боці громадянина-користувача та сайт на боці держави. А як «щось пішло не так» – то жахіття, набагато болючіше, ніж стояння в приймальні в очікуванні потрібної громадянину державної послуги. Більшість державних послуг – це такі, які громадянину можуть знадобитися раз, може декілька раз за життя, тобто мають разовий, нерегулярний характер.

Переважній більшості громадян набагато зручніше одержати такі разові послуги звичним шляхом, почекавши у черзі в приймальні, ніж отримати спочатку ключа цифрового підпису, потім розібратися в інтерфейсі, а потім таки надати оригінали документів та довідок особисто, вистоявши у черзі.

Наприклад, подати заяву на субсидію за житлово-комунальні послуги, подати заяву на допомогу по безробіттю – це разові послуги, котрі потрібні громадянину у важких життєвих обставинах,а збої в роботі сайтів, необхідність для цієї разової дії опанувати інтерфейс, і все це для того, щоб викликали особисто пред’явити оригінали документів – то лише дратує громадян.

З власного досвіду, мені для одержання такої разової (щиро сподіваюся, що разової) державної послуги довелося 3 рази вказати шлях до «ключа» і натиснути на кнопку «Підписати» без результату. Роздратований, не розуміючи причину (інтерфейс «Дії» сповіщає про невдалу спробу підпису, але не каже що робити, аби досягти успішного підписання) побіг до банку (у якому ключа отримав). У банку мені сказали, що це ситуація звичайна, треба повторювати підписання до тих пір, доки не підпишеться.

Повернувся додому, натиснув ще 10 разів. Безрезультатно. Повернувся до цієї справи наступного дня, з тринадцятого разу підписав. Наступного дня мені подзвонили і запросили надати оригінали документів. З’їздив на протилежний кінець міста, вистояв у черзі, надав. Чи ж не краще мені було з самого початку надати оригінали документів особисто?

До речі, я зекономив би 3 доби, якщо одержував би послугу одразу не онлайн. Отже, треба автоматизувати та зробити он-лайн тільки такі державні послуги, які потрібні громадянам регулярно, не рідше, ніж щомісяця. Справа в тому, що інтерфейс, нажаль, постійно удосконалюють і краю досконалості покласти неможна. Тобто, досвід роботи в інтерфейсі через декілька місяців гарантовано застаріє і опановувати інтуїтивно зрозумілий інтерфейс доведеться знову.

Також треба заборонити створювати такі послуги, які буде можливо отримати виключно он-лайн. Необхідно уникнути он-лайн дискримінації громадян. Необхідно заборонити пріоритет он-лайн послуг над іншими послугами. Треба заборонити вимогу оригіналів документів і довідок, крім наданих он-лайн, а також заборонити вимогу будь-яких документів і довідок крім тих, що надані онлайн." - публікує слова Сергія Мондрусова "Електронна книга скарг України". 

Поділитись:
Останні скарги
На що скаржаться українці і яке найкриміногенніше місто? Звіт нашого порталу
Аферистка-роботодавець купається в чужих грошах: відправляє українців до Німеччини та кидає
Лісничі вбили рідкісну тварину, а їх начальника Зеленський визнав "Заслуженим лісником України"
Роботодавець-шахрай обдурює українців у Берліні: гроші взагалі не віддає, а робочі голодують
Власниця агенства з працевлаштування відправляє українців не на роботу, а в рабство
"Обігнали Трампа": зарплати українських чиновників перевищили доходи президента США
Трудове рабство: українці працювали на заводі в Чехії безкоштовно. Грошей так і не дочекались
Міністерство освіти хоче ввести дистанційне навчання на постійну основу. Батьки шоковані
"Зупиніть свавілля поліції!": українці скаржаться на протиправні дії правоохоронців
"За 3 місяці "ЗЕленої осені" загинуло більше українських бійців, ніж за весь 2018 рік"
 
Стрічка