Надсилайте ваші скарги. Ми опублікували вже понад 4 000 скарг та понад 1000 вирішили! 

У Коломиї з мами загиблого Героя України 3 роки знущається водій маршрутки

30.12.2020 10:11
347
 

Жителька Івано-Франківської області Наталія Сенюк, мати загиблого на Донбасі Героя України Тараса Сенюка, вже кілька років не може знайти порозуміння з водієм місцевого маршрутного автобуса. Тарас Сенюк – єдиний військовий з Прикарпаття Герой України.

Цю нагороду він мав отримати ще за життя за успішну бойову операцію в зоні АТО, в якій зумів врятувати два підрозділи солдатів. Він загинув 3 червня 2014 року під час нападу бойовиків на колону сил АТО, яка рухалась в район Слов’янська.

Колишній командир 95 бригади Станіслав Чумак каже, не здивувався, що Тарас був попереду колони, бо по-іншому зробити не міг. Вони познайомилися під час служби в 95 бригаді. Сенюк спершу був там командиром роти, а потім став комбатом. Брав участь у миротворчих місіях у Косово.

«Це був ініціативний офіцер, багато часу приділяв службі, особовому складу. Це була дійсно військова людина. Брався за всі задачі, виконував їх», - згадує Станіслав Чумак. Нині Чумак у добрих стосунках з матір’ю Сенюка – пані Наталею. Каже, побратими всіляко її підтримують. Не раз запрошували на різні події в Одеську військову академію, де готують десантників. Свого часу її закінчив і Тарас – з золотою медаллю.

За словами Станіслава Чумака, пані Наталя ніколи не зверталась за допомогою, але тут її терпіння закінчилось. Жінка розповіла про конфлікт з водієм, який триває вже кілька років. Тому військові зо два тижні тому надіслали офіційного листа до мера Коломиї від командира військової частини А1910 десантно-штурмових військ ЗСУ, яка носить ім’я Героя України Тараса Сенюка. У ньому просять розібратися в ситуації.

«Ми зробили кімнату-музей, і там є багато про Сенюка. У Житомирі назвали його ім’ям 13 окремий десантно-штурмовий батальйон. Там щороку проводяться кубки рукопашного бою в його честь. Його шанують в Одесі, Житомирі, але не в Коломиї. Ми розуміємо втрату, а в Коломиї – чомусь ні», - каже Станіслав Чумак.

Наталія Сенюк розповіла: 

"Конфлікт з водієм маршрутки №4а триває з 2017 року. Відтоді я лікуюсь у військовому госпіталі, тож часто користуюсь цією маршруткою, коли їду у шпиталь, бо маю проблеми зі здоров’ям. Водій автобуса дорікає мені за посвідчення, мовляв, я багато їжджу. Постійно кривився. Було, що добігаю, він побачив, закрив двері та поїхав, хоч за графіком ще мав стояти п’ять хвилин. У мене лівий бік лиця після інсульту не працював, то зараз вже трохи відновилося.

Аби щось сказати, я мусила собі допомагати язиком. І він теж не лишив це у спокої, питав, чого я облизуюсь. Спершу я нікуди не зверталася і просто ковтала образи. Я йому нічого не зробила, я терпіла три роки. Питала, чому він чіп­ляється, що я йому зробила? Буркнув лише щось під ніс. Показувала посвідчення, що мій син загинув на війні, а він казав, що не винен у цьому.

Але і мені увірвався терпець. Тоді я знову їхала оформлятися у госпіталь, бо почувалася геть погано. Сіла на маршрутку недалеко від моєї хати на «4а» і той водій зразу на мене: «Чого ви їдете цією маршруткою, їдьте двійкою, бо тут багато людей». Але після мене зайшли ще троє чи четверо.
Того ж дня я написала скаргу на ім’я мера і зараз вимагаю, аби водія звільнили. Особисто з мером говорила, той просив, аби я простила того водія. Відповіла, що не прощу, бо то не вперше.

За словами міського голови Коломиї Богдана Станіславського, відповідь матері і військовим вже надали, «провели роз’яснювальну роботу» з перевізником і водієм. «Перевізник до неї дзвонив, вибачився, водій також подзвонив і вибачився. Жінка вимагає, аби його звільнити, але я не маю повноважень сказати так приватному підприємцю. Той перевізник має всього два маршрути. На одному їздить він, а на другому – водій. Зараз будемо формувати нову мережу та оголошувати новий конкурс, тож врахуємо цю ситуацію. Але звільняти чужих людей я не можу», - зазначив мер.

Перевізник Роман Непийвода щодо останнього інциденту пояснює, що тоді був перший рейс – багато дітей до школи, в садок, люди на роботу, плюс карантинні обмеження, тож водій звернувся до пасажирів, мовляв, хто не на роботу і має можливість – аби чекали на другий рейс. Це він переповідає зі слів водія. "А пані Наталя це сприйняла, що це особисто до неї відносилося і почався цей конфлікт. І нічого більше чути не хоче. Я їй пояснював, що водій взагалі міг не зупинитися", - стверджує перевізник.

Про те, що конфлікт між його водієм і Наталією Сенюк триває вже три роки, каже, не знав. «Я вибачився, водій вибачився. Але я не маю ким замінити працівника. Зайду когось – заміню. Маршрут можуть закрити взагалі. Тоді постраждають усі люди», - додав перевізник. Поки Наталія Сенюк добирається двома маршрутками, аби не перетинатися з тим водієм. З іншими водіями жінка не мала проблем ніколи.

Поділитись:
Останні скарги
На що скаржаться українці і яке найкриміногенніше місто? Звіт нашого порталу
Аферистка-роботодавець купається в чужих грошах: відправляє українців до Німеччини та кидає
Лісничі вбили рідкісну тварину, а їх начальника Зеленський визнав "Заслуженим лісником України"
Роботодавець-шахрай обдурює українців у Берліні: гроші взагалі не віддає, а робочі голодують
Власниця агенства з працевлаштування відправляє українців не на роботу, а в рабство
"Обігнали Трампа": зарплати українських чиновників перевищили доходи президента США
Трудове рабство: українці працювали на заводі в Чехії безкоштовно. Грошей так і не дочекались
Міністерство освіти хоче ввести дистанційне навчання на постійну основу. Батьки шоковані
"Зупиніть свавілля поліції!": українці скаржаться на протиправні дії правоохоронців
"За 3 місяці "ЗЕленої осені" загинуло більше українських бійців, ніж за весь 2018 рік"
 
Стрічка