ПопулярнеМВФ: ми надто мало платимо за воду

Начебто води у світі дуже багато: нею покрито 70% поверхні нашої планети. Однак експерти б’ють на сполох, адже лише невелика частина з цієї кількості придатна для пиття. У найближчі десятиліття світ може зіткнутися з водяною кризою. А мережею навіть поповзли чутки, що питної води вистачить ще на 30 років. У МВФ придумали вихід: треба просто підняти ціни на воду, щоб змусити людей заощаджувати.

Останнім часом у світі явно відчувається брак води. Якщо раніше від неї страждали в основному бідні країни Африки та Азії, то тепер посуха дісталася і до цілком багатих регіонів. Найяскравіший приклад – Каліфорнія, в останні роки страждає від браку води.

Своє рішення проблеми запропонували в МВФ. Експерти фонду впевнені, що люди недостатньо платять за воду і багато інших ресурсів. Якщо різко збільшити їхню вартість, наприклад, за допомогою податків або підвищення комунальних платежів, то всі почнуть рахувати, скільки витрачають, і заощаджувати. Це може стати вирішенням екологічних проблем людства.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Магічне здирництво грошей у пенсіонерів. Рецепт від Марії Дюваль

Пропозиції експертів фонду опубліковані в їхній нещодавній доповіді. Виявляється, в світі в рік (за даними на 2012 рік) витрачалося близько $ 456 млрд на субсидії на покупку води. Завдяки їм цей ресурс нам дістається дуже дешево, ми не платимо за той процес, завдяки якому вона потрапляє в наші крани. У підсумку люди витрачають воду, абсолютно не замислюючись, що запаси чистої питної води обмежені.

Проблему вони не усвідомлюють і ще з однієї причини: 70% землі покрито водою. Мало хто замислюється, що ми можемо використовувати лише невелику її частину. На підземні джерела (саме їх ми найчастіше використовуємо) припадає лише 30% усієї води.

Подібне ставлення лише наближає нас до водної кризи: у світі буде все менше води, придатної для пиття, санітарних потреб, сільського господарства та інших цілей. З ростом населення, а також збільшенням середнього класу багатонаселених країн, що розвиваються споживання води на людину все більше зростає.

Хто скільки води використовує

Кількість води, що використовується в країні, виміряти досить складно. Експерти оцінюють її за допомогою показника водозабору – це кількість води, яка йде на задоволення різноманітних потреб людей.

Україна в цих значеннях не пасе задніх, а Росія, беззаперечно є абсолютним лідером у світі. Україна може і споживає менше води, ніж в США, Китаї, чи Росії, але більше, ніж у більшості країн Європи та Азії.

При цьому у відносних значеннях, наприклад, з урахуванням чисельності населення, обсягу економіки або площі сільськогосподарських угідь в Росії (в таблиці не представлена Україна – ред.) споживається не так багато води, як в інших країнах. Такі країни, як США, Іран та інші серйозно обігнали Росію.

Вода

Однак це не означає, що Україна чи Росія споживаємо мало води. Ми просто споживаємо менше води, ніж країни-лідери, але все ж куди більше, ніж багато інших держав світу.

 

Опубліковано: "ЕКСУ"

Опубліковано: "ЕКСУ"

"Електронна книга скарг України" - твій гідний удар по беззаконню. Ми публікуємо скарги звичайних людей для журналістів з усієї України. Досить мовчати!

Related Posts

Рекомендуємо почитати

Selected Title

Архіви

Електронна книга скарг України

Електронна книга скарг України. Твій нищівний удар по беззаконню. Ми 7 років захищаємо звичайних українців, публікуючи їхні скарги для журналістів.

У нас дуже гарна розсилка. ПОДИВИТИСЯ ПРИКЛАД
Ми з Вами вже хвилину.
Давайте продовжимо?
Підпишіться, щоб отримувати якісну аналітику та цікаві статті або долучайтеся до Facebook
Підписатися!
Ні. дякую!