ПопулярнеБританці створили туалет, який переробляє сечу у електрику

Туалет, сконструйований британськими вченими, здатний  перетворювати сечу на електроенергію.

Цим вмінням гуманітарна організація Oxfam планує освітлювати туалети у таборах для біженців, де вночі нерідко стаються напади. «Потенціал цього винаходу величезний», – повідомляє прес-секретар Oxfam.

Головним компонентом диво-туалету є мікробіологічні паливні елементи, які використовують сечу у якості пального.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “П’ять методів зробити паркування в місті корисними і зручними

«Мікробіологічний паливний елемент є перетворювачем енергії. Він бере одну форму енергії і перетворює її на іншу», – пояснює керівник досліджень проф. Іоанніс Ієропулос (Ioannis Ieropoulos) з Бристольського університету. Усередині паливних елементів знаходяться живі організми, які зустрічаються у землі або у кишечнику людини. Ці маленькі мікроби «їдять» пальне і у процесі його перетравлення виробляють електрони.

Вчені вже вдруге привернули увагу преси своїм винаходом під назвою Pee Power. «Нам вже вдалося довести, що цей шлях отримання електроенергії функціонує», – підкреслює Ієропулос і нагадує 2013 рік. Тоді бристольська команда продемонструвала, що мікробіологічні паливні елементи виробляють достатньо електроенергії, щоб зарядити мобільний телефон.

Щоб наочно продемонструвати медіа та громадськості функціонування ідеї, Oxfam звела туалет на території Бристольського університету. За конструкцією він відповідає стандартним туалетам у таборах біженців. Відмінність полягає у тому, що відвідувачі можуть крізь скло розглядати техніку, яка встановлена під пісуаром.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Меблі з IKEA заряджатимуть телефон

Про вихід електроенергії університет не повідомляє. У 2013 році вчені пояснювали, що паливний елемент протягом трьох днів може виробити з 25 мл сечі електричний струм 0,25 мА.

Туалет-елемент
ФОТО: http://ecotown.com.ua/

Енергетичний туалет здається досить доступним: виготовлення одного паливного елементу коштує дешевше за 1,50 євро. Ціна цілого туалету сягає близько 830 євро.

Опубліковано: "ЕКСУ"

Опубліковано: "ЕКСУ"

"Електронна книга скарг України" - твій гідний удар по беззаконню. Ми публікуємо скарги звичайних людей для журналістів з усієї України. Досить мовчати!

Related Posts

Рекомендуємо почитати

Selected Title

Архіви

Електронна книга скарг України

Електронна книга скарг України. Твій нищівний удар по беззаконню. Ми 7 років захищаємо звичайних українців, публікуючи їхні скарги для журналістів.

У нас дуже гарна розсилка. ПОДИВИТИСЯ ПРИКЛАД
Ми з Вами вже хвилину.
Давайте продовжимо?
Підпишіться, щоб отримувати якісну аналітику та цікаві статті або долучайтеся до Facebook
Підписатися!
Ні. дякую!