ПопулярнеБезкоштовні протези для бійців АТО виготовляють в Ковелі

Найпопулярніші записи

В Україні виробяють протези для бійців АТО. І Якщо позбутися стереотипу, який панує у свідомості українців, що ВСЕ імпортне краще, ніж вітчизняне, то за словами Віталія Андронатія, полковника медичної служби, директора військово-медичного Департаменту Міноборони України, можна зекономити багато коштів, які так старанно збирають волонтери для постраждалих. Ці гроші краще «витратити на квартиру, на допоміжне обладнання для пересування або ліфт у будинку, який постійно ламається».

Сьогодні вартість протезу нижньої кінцівки, який привозять з-за кордону може сягати 600 тис. грн., хоча українські протези нічим не поступаються якістю. Зазвичай, вітчизняні протези на 90 % складаються з комплектуючих, виготовлених на провідних європейських заводах. Тому, українському виробникові немає підстав не довіряти.

Мало кому відомо, що у містечку Ковель волинської області, АБСОЛЮТНО безкоштовно виробляють протези верхніх та нижніх кінцівок уже впродовж останніх 18-ти років. Тут майстри працюють виключно на німецькому обладнанні, і більшість матеріалів також німецька.

Хоча, директор цеху Людмила Козак стверджує, що і у вітчизняного виробника комплектуючі не менш якісні. Наприклад, непогані стопи привозять сюди з Одеси, а шини – з Харкова. Ковельський протезно-ортопедичний цех працює ще 1996 року і всі тутешні фахівці проходили свого часу стажування в Німеччині. Найдорожчий протез тут коштує 80 тисяч гривень, а держава повністю надає необхідне фінансування.

Спеціалісти «з золотими руками і золотою душею» беруться за найскладніші випадки, від яких відмовляються знані українські (київські, харківські, львівські) та навіть закордонні протезні заводи. Технік екстра-класу Василь Остапчук, визнаний «патріарх» цеху, який працює за новітніми технологіями та з надлегких матеріалів, наполягає, щоб поранені бійці АТО приїжджали саме у Ковель, де їм неодмінно допоможуть і зроблять все «за вищим розрядом».

Згідно з українським законодавством кожен інвалід має право раз на три роки отримувати протез за рахунок держави. Для цього цеху потрібно надати необхідні документи та дані про те, чи є людина у базі Укрпротезу. Якщо ні – її ставлять на облік, і вона має право отримувати не тільки модульний протез, а й необхідний для того, щоб мати справу з водою: прийняти ванну, зайти у море чи ставок. Ремонт також здійснюється безкоштовно і будь-якої миті. Отже, за наявності направлення з районного управління праці та соціального захисту населення, в ковельському протезно-ортопедичному цеху нададуть невідкладну допомогу кожному, хто цього потребує, і значно дешевше, ніж це зроблять за кордоном .

Зараз цех обслуговує постраждалих від воєнних дій в зоні АТО позачергово. Наразі держава виділила на протезування та реабілітацію бійців 230 млн. гривень. Для детальнішої інформації щодо протезування у Ковельському протезно-ортопедичному цеху, який є філією Львівського протезного заводу, можна звертатися за цими контактними номерами телефону:

093-140-71-76

096-101-87-33

050-806-47-15

(03352)-5-15-03

(03352)-6-53-77

Адреса : Волинська область, м. Ковель, вул. Б.Хмельницького, 17 (територія залізничної лікарні).

Опубліковано: "ЕКСУ"

Опубліковано: "ЕКСУ"

"Електронна книга скарг України" - твій гідний удар по беззаконню. Ми публікуємо скарги звичайних людей для журналістів з усієї України. Досить мовчати!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Posts

У нас дуже гарна розсилка. ПОДИВИТИСЯ ПРИКЛАД
Ми з Вами вже хвилину.
Давайте продовжимо?
Підпишіться, щоб отримувати якісну аналітику та цікаві статті або долучайтеся до Facebook
Підписатися!
Ні. дякую!
НЕ ПРОҐАВ  -45%  НА ПОДАЧУ СКАРГ
НЕХАЙ ПРОБЛЕМИ ВИРІШУЮТЬСЯ САМІ - ТИСНИ, ЩОБ ДІЗНАТИСЯ ЯК