Надсилайте ваші скарги. Ми опублікували вже понад 4 000 скарг та понад 1000 вирішили! 

18-річний львів’янин створив унікальний пристрій для людей з вадами зору

15.12.2020 09:44
41
 

18-річний винахідник зі Львову Дмитро Лопушанський запатентував мультифункціональний пристрій для незрячих. Прилад дає можливість визначати кольори, попереджувати про перешкоди поблизу та вимірювати рівень освітленості. Про це хлопець розповів у коментарі Львівському порталу. Роботу над створенням такого пристрою Дмитро розпочав ще два роки тому. Проєкт є соціальним та має на меті допомогти незрячим. 

Ось його слова:

"Я вже давно займаюся різними проєктами, більшість з них були комерційного напрямку. І я захотів створити проєкт, який би був соціальним і міг допомогти людям. У мене поганий зір і одного дня задумався, що я б зі своїми знаннями в електроніці та програмуванні допомогти незрячим людям чи людям з серйозними порушеннями зору.

Зустрівся з Оксаною Потимко, яка є головою організації незрячих України, та почав з нею консультуватися стосовного того, які функції потрібні. І так крок за кроком дійшов до створення такого приладу. Пристрій вже проходив декілька тестувань, проте досі ще триває його удосконалення. Я робив декілька тестувань, проводив зустрічі, де показував, як працює цей пристрій. Незрячі люди його випробовували. Проте зараз ще триває розробка. Наразі я працюю над тим, щоб зробити фінальну модель. Цього тижня я отримав патент на мультифункціональний пристрій для незрячих.

З патентуванням мені допомагала команда з Малої академії наук України. Відповідно я готував декілька документів: реферат, креслення. Після цього ми надсилали документи у відділ «Укрпатенту». Далі ці документи проходили експертизу. Проте з першого разу не вдалося все успішно зробити. Довелося дещо переробляти і знову надсилати документи. І ось буквального цього тижня я отримав лист про те, що маю патент".

Поділитись:
Останні скарги
На що скаржаться українці і яке найкриміногенніше місто? Звіт нашого порталу
Аферистка-роботодавець купається в чужих грошах: відправляє українців до Німеччини та кидає
Лісничі вбили рідкісну тварину, а їх начальника Зеленський визнав "Заслуженим лісником України"
Роботодавець-шахрай обдурює українців у Берліні: гроші взагалі не віддає, а робочі голодують
Власниця агенства з працевлаштування відправляє українців не на роботу, а в рабство
"Обігнали Трампа": зарплати українських чиновників перевищили доходи президента США
Трудове рабство: українці працювали на заводі в Чехії безкоштовно. Грошей так і не дочекались
Міністерство освіти хоче ввести дистанційне навчання на постійну основу. Батьки шоковані
"Зупиніть свавілля поліції!": українці скаржаться на протиправні дії правоохоронців
"За 3 місяці "ЗЕленої осені" загинуло більше українських бійців, ніж за весь 2018 рік"
 
Стрічка